25 najdziwniejszych narkotyków, o których istnieniu nie miałeś pojęcia

Czy miałeś kiedykolwiek do czynienia z człowiekiem, który jest uzależniony od narkotyków o jakiejś dziwnej nazwie? Miejmy nadzieję, że nie. Wydaje się, że każdego dnia na świecie pojawia się jakaś nowa substancja o dziwnej nazwie i zazwyczaj to jest narkotyk.

W niniejszym artykule 25 substancji psychoaktywnych, o których istnieniu nie miałeś pojęcia.

25. Ayahuasca

Ayahuasca

Ayahuasca – rytualny psychodelik zażywany w formie napoju. Najczęstszą kombinacją roślin, którą stosują południowoamerykańscy szamani do przyrządzenia wywaru, jest Banisteriopsis caapi oraz Psychotria viridis. Ayahuasca przygotowywana przez szamanów działa silnie halucynogennie. Indianie sporządzają napój, który jest zażywany przez szamanów, by wprowadzić się w trans, mający jakoby umożliwić im kontakt z mityczną pamięcią plemienia.

24. Dinitrofenol (DNP)(С6H4N2O5)

Dinitrofenol

DNP (2,4-Dinitrophenol) jest uważany za najlepszy dostępny spalacz tłuszczu. Przy czym tłuszcz się spala w dosłownym tego słowa znaczeniu. Temperatura ciała nagle się zwiększa i ono jakby zaczyna się spalać od środka. Bardzo popularny w latach 30. spalacz tłuszczu został zakazany kilka lat temu, ponieważ był powodem wielu zgonów. Jednak DNP burner bez problemu można kupić w internecie.

23. Rimonabant

Rimonabant

Rimonabant – organiczny związek chemiczny, stosowany w leczeniu otyłości. Jednak w październiku 2008 r. Europejska Agencja Leków odradziła jego przepisywanie pacjentom i preparat został wycofany ze sprzedaży z powodu częstych działań niepożądanych.

22. Freony

Freony

Freony były masowo stosowane jako ciecze robocze w chłodziarkach, gaz nośny w aerozolowych kosmetykach oraz do produkcji spienionych polimerów. Freony uznano powszechnie w latach 90. XX wieku za szkodliwe dla środowiska. Jednak maszyny, auta, farmaceutykę trudno sobie wyobrazić bez freonów. Jednak zwolennicy zakazu stosowania freonów twierdzą, że nawet najmniejsze dawki patologicznie wpływają na komórki mózgu.

21. Dimetyloheptylopiran

Dimetyloheptylopiran

Dimetyloheptylopiran – syntetyczna odmiana marihuany. Przez jakiś czas był stosowany przez psychiatrów jako lek psychotropowy. Obecnie ten produkt powszechnie uznany jest za szkodliwy i dlatego mamy go zakazanego praktycznie na całym świecie, także w naszym kraju.

20. HGH (hormon wzrostu)

hormon wzrostu

W organizmie każdego człowieka jest HGH. Biorą go sportowcy, profesjonaliści i amatorzy, ponieważ uważa się go za świetny środek dopingujący. Długoterminowe przyjmowanie hormonu wzrostu skutkuje rozwój gigantyzmu.

19. Zolpidem

Zolpidem

Zolpidem – organiczny związek chemiczny, krótko działający lek nasenny. Jest wykorzystywany w doraźnym leczeniu bezsenności. Zazwyczaj jest stosowany w medycynie wojskowej. Przed trudnym zadaniem nieduże dawki tego leku pomagają wojskowym dobrze wypocząć. Duże dawki zolpidemu mogą powodować zaburzenia pamięci, całkowitą amnezję lub nawet halucynacje.

18. Fentanyl

Fentanyl

Fentanyl – syntetyczny środek przeciwbólowy i anestezjologiczny (anestetyk). Jest syntetyczną pochodną opium. Jest stosowany jedynie w zakładach zdrowia. Fentanyl – 50-100 razy silniejszy od morfiny. Po przedawkowaniu fentanyl powoduje zgon. Był przyczyną zgonu Lil Peepa i Prince.

17. Bromo-DragonFly

Bromo DragonFly

Bromo-DragonFly znany także jako ABDF jest halucynogennym narkotykiem. Dosyć często jest sprzedawany pod inną nazwą, na skutek czego dochodzi do przedawkowania i zgonu. Jest to narkotyk powodujący halucynacje trwające do 3 dni. W wielu przypadkach prowadzi do martwicy tkanek i gangreny.

16. Gałka muszkatołowa – psychoaktywna substancja

Gałka muszkatołowa

Przyprawą tą można doprawić zarówno słodkie, jak i ostre lub pikantne dania. Ważne, aby nie przesadzić z jej ilością, ponieważ działa wtedy jak narkotyk. Substancja ta ma właściwości podobne do marihuany. Jej nadużycie może spowodować halucynacje, omdlenia i zaburzenia świadomości. Długotrwałe zażywanie może także prowadzić do rozwoju raka wątroby.

15. 25I-NBOMe

25I

25I-NBOMe syntetyczny narkotyk, który działa jak LSD. Stworzył go w 2003 roku niemiecki naukowiec. Ustawa z dnia 24 maja 2015 zalicza ten związek do substancji psychotropowych grupy I-P. Jest to narkotyk powodujacy halucynacje, zaburzenia snu, napady lęku. Przedawkowanie jest główną przyczyną zgonów.

14. Benzylopiperazyna

Benzylopiperazyna

Tania wersja LSD. Oprócz psychostymulatorów zawiera dużą ilość toksyn, które negatywnie wpływają na narządy wewnętrzne.

13. Benzofuran

Benzofuran

Legalna wersja MDMA (ecstazy). Takiego typu narkotyki są dosyć niebezpieczne, ponieważ nikt do końca nie wie, z czego one się składają. Działa jak LSD. Istnieje duże ryzyko przedawkowania.

12. Pink

Pink

Pink – jest silnym syntetycznym opiatem, najczęściej z dodawaniem fentanylu. Na czarnym rynku jest wiele odmian pinku. Wywołuje euforię większą niż heroina. Natomiast skutki uboczne są poważniejsze.

11. Diizopropylotryptamina (DiPT)

DiPT

Podczas gdy większość psychodelików oddziałuje głównie na zmysł wzroku, DiPT wpływa głównie na słuch. Nie znajduje się na wykazie substancji zakazanych.

10. Krokodyl

krokodyl

Narkotyk dla biednych. Jest dziesięć razy silniejszy od heroiny. Substancja działa bardzo silnie, już po pierwszym zażyciu powoduje uzależnienie. Mówi się, że krokodyl, przez zawartość silnych kwasów dosłownie wypala żyły. Trucizny zawarte w narkotyku doprowadzają do rozpadu ciała, które pęka i gnije jak u nieboszczyka.

9. Głóg

Głóg

Ekstrakt z głogu, który ze względu na niską cenę i sporą zawartość alkoholu Rosjanie wolą pić, zamiast dodawać do rozgrzewających kąpieli.

8. K2

k2

K2 - to niebezpieczny dopalacz, czyli mieszanka suszu z konopi, ziół, przypraw, kadzidełek i różnych roślin nasączonych syntetycznymi kannabinoidami – chemikaliami o nieznanym i nieprzebadanym składzie i działaniu. To syntetyczna marihuana, która z prawdziwą marihuaną niewiele ma wspólnego. Ponieważ jest tani, najczęściej kupują go bezdomni.

7. Flakka

Flakka

Flakka to nowy niebezpieczny narkotyk, który jest produkowany w Azji. Wyglądem przypomina kryształki. Inna nazwa to narkotyk zombie, ponieważ powoduje, że po jego zażyciu ludzie stają się agresywni, dysponują wręcz nadludzką siłą i są odporni na ból.

6. Tramadal

tramadol

Wielofunkcyjny organiczny związek chemiczny stosowany jako przeciwbólowy syntetyczny lek opioidowy. Tramal jest dostępny w Polsce na receptę.

5. Skopolamina

Skopolamina

Alkaloid tropanowy, otrzymywany między innymi z liści bielunia dziędzierzawy. W latach 50. była wykorzystywana przez CIA jako serum prawdy. Wysokie dawki skopolaminy są "całkowicie obezwładniające". Według niektórych historii lek jest stosowany jako narzędzie przesłuchań.

4. Ser Stilton

Ser Stilton

Typ pleśniowego sera angielskiego. Produkowany jest w dwóch odmianach: niebieskiej i białej. Nazwa pochodzi z miejscowości Stilton. Ten produkt mleczarski zjedzony ok. 30 minut przed pójściem spać sprawia, że senne wizje są wyjątkowo intensywne i wyraziste.

3. Karfentanyl

Karfentanyl

1000 razy silniejszy do morfiny, 100 razy silniejszy od fentanylu.

2. Etorfina

Etorfina

Etorfina jest silnym opioidem. Jest tysiąc razy mocniejsza od morfiny i heroiny.

1. Jenkem

Jenkem

Są to ludzkie odchody składowane w butelkach i przykrywane foliowymi torbami lub balonami, aby przez tydzień porządnie sfermentowały. Jest bardzo rozpowszechniony w najbiedniejszych krajach.

źródło:list25
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty