25 najdziwniejszych pomysłów na odchudzanie

Jak być szczupłym przez całe życie? Oczywiście zdrowo się odżywiać i uprawiać sport. Istnieją inne opcje, ale najczęściej są mniej skuteczne i efektywne. Jednak to wcale nie oznacza, że nie stosujemy dziwnych diet.

1. Dieta powietrzna

pizza

Dieta, która cieszy się szczególną popularnością we Francji. Jest to zwykła głodówka. Osoby, które stosują dietę powietrzną, gotują pokarm, ale go nie jedzą, jedynie cieszą się niesamowitym aromatem potraw.

2. Insulina

leczenie

Jest to bardzo niebezpieczny sposób na odchudzanie, ale jednak są osoby, które dla smukłej sylwetki, wstrzykują sobie bez potrzeby insulinę, spodziewając się, że insulina zamiast węglowodanów, zacznie spalać tkankę tłuszczową.

3. Jabłka i kawa

jabłka

Dieta polega na spożywaniu wyłącznie jabłek i kawy. Jabłka dodają energii, natomiast kawa ma takie samo działanie, co diuretyk.

4. Owijanie się folią

dieta

Niektóre kobiety owijają brzuch folią spożywczą, by się pozbyć nadmiaru wody. Niestety, ale nadmierne pocenie się może być niebezpieczne.

5. Dieta Śpiącej Królewny

n

Idea tej diety sprowadza się do tego, że podczas spania się nie je, należy więc jak najwięcej spać.

6. Pyłek pszczeli

pszczola

Istnieje przekonanie, że pyłek jest bogatym źródłem witamin i substancji odżywczych, które wspomagają odporność, pomagają pozbyć się astmy i spalają tkankę tłuszczową. Jednak na razie nie ma żadnych naukowych dowodów na potwierdzenie tej tezy.

7. Niebieski kolor

stół

Badania wykazały, że niebieski kolor hamuje apetyt. Jeśli więc często się objadasz, to zadbaj o to, by w twojej kuchni było jak najwięcej niebieskich odcieni.

8. Dieta słoiczkowa

puszki

Gotowe jedzenie dla dzieci jest niskokaloryczne, dlatego każda dorosła osoba z łatwością pozbędzie się zbędnych kilogramów, jeśli będzie spożywać wyłącznie jedzenie dla dzieci. Jednak dieta słoiczkowa ma jedną poważną wadę: może powodować choroby dorosłego układu pokarmowego.

9. Narkotyki

tabletki

Owszem, pomagają pozbyć się zbędnej wagi, ale jaką cenę za to trzeba zapłacić.

10. Mononukleoza

temperatura

Mononukleoza jest bardzo groźną chorobą, której jednym z objawów jest brak apetytu. Osoba, cierpiąca na mononukleozę, nie może ani jeść, ani się ruszać, jedyne, na co starcza jej sił, to spanie. Skuteczna dieta, która ma mnóstwo skutków ubocznych: wysypka, zmęczenie, bóle pleców i nóg, gorączka.

11. Drunkoreksja

alkochol

Osoba, która stosuję tę dietę, rezygnuje z jedzenia na rzecz alkoholu. Zamiast normalnego jedzenia pije wyłącznie alkohol.

12. Żelki

żelki

Żelki nie są produktem dietetycznym, a jednak pomagają pozbyć się zbędnych kilogramów. Mają w swoim składzie likazynę, która jest skutecznym środkiem przeczyszczającym. Kilkadziesiąt żelek i efekt murowany.

13. Dieta kapuściana

zupa

Dieta kapuściana cieszyła się niebywałą popularnością w latach 90. XX wieku. Polega na jedzeniu niskokalorycznej zupy kapuścianej w dużych ilościach, która dostarcza organizmowi około 1000 kcal dziennie. Uwzględniając ten fakt, że dorosła osoba do normalnego funkcjonowania potrzebuje dwa razy więcej energii, stosując dietę kapuścianą, musisz na jakiś czas zapomnieć o aktywnym trybie życia i sporcie.

14. Wymiotnica

dynia

Preparaty z korzenia ipekakuany (wyciąg, napar, nalewka, syrop, rzadziej proszek) w większych dawkach działają wymiotnie.

15. Gorset

korset

Jeśli będziesz nosić gorset kilka godzin dziennie, to uda ci się pozbyć kilku centymetrów tłuszczu z talii i zmniejszyć objętość klatki piersiowej.

16. Zgłębnik

historia

Podawanie jedzenia i płynów przez zgłębnik do żołądka. W taki sposób należy się odżywiać przez kilka dni, aby organizm zaczął samodzielnie spalać własny tłuszcz do uzyskania energii.

17. Dieta z moczem kobiet w ciąży

badania

Polega ona na przyjmowaniu zastrzyków z hormonem HCG, który jest obecny w moczu kobiet w ciąży. Oszukujemy nasz organizm, który myśli, że jesteśmy w ciąży, więc przyspiesza metabolizm.

18. Dieta łyżeczkowa

łyżka

Dieta polega na odmierzaniu ilości pokarmu jedną łyżką, dzięki czemu zmniejszysz ilość spożywanych kalorii.

19. Dieta ABC

abc

Inaczej dieta anorektyczek. Jest kontrowersyjna, ale przynosi szybkie efekty.

20. Zmniejszenie żołądka

żolądek

Operacja daje możliwość zmniejszyć objętość pokarmów, które jednorazowo mogą przedostać się do żołądka, więc osoba po zabiegu może spożywać tylko niewielkie posiłki. Po operacji należy przestrzegać rygorystycznej diety.

21. Dieta wacikowa

wata

Dieta, która polega na oszukaniu organizmu, który traktuje waciki jako pokarm, którego niestety nie może trawić. Jedznie wacików powoduje problemy trawienne.

22. Dieta tasiemcowa

glisty

Założeniem diety tasiemcowej jest umyślne wprowadzenie pasożyta do wnętrza jelita cienkiego człowieka. Rozwijający się tasiemiec, pobierając substancje odżywcze z treści jelitowej i ogranicza ich dostępność. Fajna dieta, ale musisz pamiętać o tym, że tasiemiec nieuzbrojony może osiągać do 15 m długości.

23. Lemon detox diet

lemoniada

Ekstremalna dieta, której celem jest oczyszczenie organizmu z toksyn. Poza wodą i sokiem z cytryny składają się na nią także syrop klonowy oraz pieprz cayenne, które przyśpieszają przemianę materii.

24. Naszywka na język na odchudzanie

język

Polega na naszywaniu na języki specjalną naklejkę, uniemożliwiającą jedzenie. Zostaje ona przyszyta do języka kilkoma szwami i powoduje taki ból podczas jedzenia normalnych posiłków, że ich spożywanie staje się po prostu niemożliwe.

25. Głodówka

woda

Bardzo skuteczna metoda, ale niestety nie każdy potrafi dobrowolnie zrezygnować z ulubionego jedzenia.

źródło:List25
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty