25 najniebezpieczniejszych kobiet, jakie chodziły po Ziemi

Zło jest nieodłączną częścią naszego życia. Już w czasach starożytnych ludzie na różne sposoby zwalczali go.

Jeśli myślisz, że zło – to jedynie coś nadzwyczajnego i mistycznego, to po prostu nigdy nie miałeś z nim do czynienia. Najgorzej, gdy zło zamieszkuje ludzkie serca, przemieniając ich w seryjnych morderców, maniaków, politycznych dyktatorów. A teraz wyobraź sobie, że to wszystko, o czym przed tym powiedzieliśmy, dotyczy kobiet! W niniejszym artykule 25 pięknych najniebezpieczniejszych kobiet.

1. Gertrude Baniszewski

Gertrude Baniszewski

16-letnia Sylvie i jej siostra cierpiały w milczeniu. Opiekunka o polskich korzeniach miesiącami się nad nimi pastwiła. Do tortur zachęcała swoją córkę i syna. Gdy 16-latka próbowała uciec, Gertrude Baniszewski zamknęła ją w piwnicy i karmiła tylko krakersami. Pewnej nocy postanowiła dać Sylvie nauczkę. Za pomocą rozgrzanej igły i śruby wyryła na jej brzuchu przerażający napis. Nastolatka konała w męczarniach. Sylvie nie wytrzymała tych katuszy. Mordercy nawet nie zorientowali się, kiedy przestała oddychać.

Gertrude Baniszewski została skazana na karę śmierci (zamienioną później na dożywocie). Jej córka Paula również dostała karę dożywotniego więzienia. Resztę oprawców skazano na 20 lat więzienia.

2. Elżbieta Batory

Elżbieta Batory

Elżbieta Batory słynęła z niezwykłej urody, ale nie zapamiętano jej jako uosobienia dobroci. Wręcz przeciwnie, na kartach historii zapisała się jako okrutna i krwawa kobieta. Wraz ze swoim mężem oddawała się aktom sadyzmu, męcząc bogu ducha winnych służących. Podobno kąpała się we krwi młodych dziewic, aby utrwalić swoją urodę. Aby usprawnić proces" odzysku" krwi używała żelaznej dziewicy (taka metalowa sylwetka człowieka, od wewnątrz wyposażona w ostre kolce). Zamykało się w niej ofiarę i … no wiadomo...

W końcu zwróciła na siebie zbyt wielką uwagę, odkryto jej zbrodnie i ukarano. Całą świtę je pomagierów stracono w okrutny sposób, a samą Elżbietę jako wysoko urodzoną damę (która do końca zaprzeczała postawionym zarzutom) skazano na zamurowanie żywcem w jednej z komnat zamku, z otworem jedynie do podawania pożywienia; miała tam przebywać do śmierci. Wytrzymała 4 lata, zanim zmarła.

3. Ilse Koch

Ilse Koch

Margarete Ilse Koch, niemiecka nadzorczyni SS (SS-Aufseherin) w nazistowskich obozach koncentracyjnych, od 1936 żona Karla Otto Kocha, komendanta obozu w Buchenwaldzie, zbrodniarka wojenna, w powojennych Niemczech zwana "Komandorową z Buchenwaldu". Przez więźniów była nazywana "Suką z Buchenwaldu" lub "Wiedźmą z Buchenwaldu". Więźniowie zeznawali po wojnie, iż Ilse Koch osobiście wybierała więźniów z "ciekawymi" tatuażami, po czym nakazywała wyrabianie rękawiczek, torebek, opraw książek i abażurów z ludzkiej skóry.

Stwierdzono, że pod wpływem męża zaczęła torturować więźniów i więźniarki, m.in. z lubością zmuszając ich do gwałtów na innych współwięźniarkach. Za te ekscesy o podłożu seksualnym została zdyscyplinowana nawet przez nazistów. W 1947 została jako jedyna kobieta oskarżona w procesie buchenwaldzkim w Dachau za przestępstwa przeciwko ludzkości i skazana na karę dożywocia. Koch powiesiła się w swej celi na prześcieradle.

4. Ma Barker

Ma Barker

Ma Barker była przestępczynią, mózgiem wszystkich akcji, bezwzględnym "geniuszem zbrodni". Zorganizowała gang, w skład którego weszli jej synowie i kolejni kochankowie. Dokonał on kilkunastu napadów. Gang Ma Barker, zabijał wszystkich na swojej drodze. 16 stycznia 1935 roku agenci FBI osaczyli Barkerów w Oklawaha na Florydzie. W rezultacie wymiany ognia Arizona Barker i jej syn Fred zginęli od kul agentów FBI.

5. Myra Hindley

Myra Hindley

Myra Hindley nazywana w prasie "najgorszą kobietą w Wielkiej Brytanii". Wraz ze swoim mężem cywilnym Ianem Bradym od lipca 1963 do października 1965 dopuścili się w okolicach Manchesteru pięciu morderstw. Ich ofiarami było pięcioro dzieci w wieku od 10 do 17 lat, co najmniej czwórkę z nich wykorzystano też seksualnie. Kilkakrotnie prosiła o zmniejszenie swojej kary dożywotniego pozbawienia wolności, twierdząc, że uległa resocjalizacji i nie stanowi już zagrożenia dla społeczeństwa, ale nigdy jej nie uwolniono. Zmarła 15 listopada 2002, mając 60 lat.

6. Griselda Blanco

Griselda Blanco

Griselda Blanco– kolumbijska baronka narkotykowa Kartelu z Medellín, pionierka kokainowego szlaku narkotykowego w Miami oraz podziemia lat 70. i wczesnych lat 80. XX wieku. Znana również jako La Madrina, Czarna Wdowa, Kokainowa Matka Chrzestna, Dama Mafii i Królowa Handlu Narkotykowego. Blanco była zamieszana w wiele porachunków gangsterskich powiązanych z narkotykami. Wydarzenia te nazywane były wojną narkotykową w Miami lub wojnami kokainowych kowbojów.

Griselda trzykrotnie wychodziła za mąż, ale wszyscy jej mężowie niebawem umierali. Drugiego męża ona zastrzeliła. Blanco" wpadła" w 1985 roku. Z 240 morderstw udało się jej udowodnić jedynie trzy. W więzieniu miała spędzić 13 lat. Mury więzienia Griselda opuściła w 2004 roku i od razu przyleciała do ojczyzny. W nocy 3 września 2012 Griselda Blanco została zabita w Medellín przez przejeżdżającego obok niej motocyklistę.

7. Maria Tudor

Maria Tudor

Maria I Tudor, córka Henryka VIII, znana jest jako Krwawa Mary. Przeszła do historii jako władczyni bezwzględnie skazująca na śmierć niewinnych ludzi. W sumie to uparła się na protestantów, postanowiła ich wyeliminować. Pod byle pretekstem ludzie byli skazywani na straszliwe męki i tortury. Maria nie okazywała im litości. Skazała na śmierć również swoją siostrę Jane Grey. Trawiący jej ciało nowotwór nie pozwolił jej doczekać się późnej starości, co chyba było dobrą wiadomością dla jej potencjalnych ofiar.

8. Dagmar Overbye

Dagmar Overbye

Dagmar Overbye pracowała dyrektorem sierocińca. W latach 1913-1920 zamordowała 25 dzieci w tym też własne dziecko. Ponieważ rodzice zazwyczaj nie powracali, aby zabrać porzuconych dzieci, to na początku nikt nie podejrzewał ją o morderstwa. Dagmar Overbye dusiła dzieci, wrzucała do ognia lub topiła. Niestety udowodniono jej tylko 9 morderstw i skazano na karę śmierci, zamienioną później na dożywocie. W 1929 roku Dagmar zmarła w wieku 42 lat.

9. Christiana Edmunds

Christiana Edmunds

Christiana Edmuns była morderczynią i psychicznie chorą kobietą, która miała niebezpieczne hobby – zabijała ludzi, trując je cukierkami czekoladowymi. Zaczęło się wszystko od tego, że zakochała się w swoim sąsiedzie, który niestety był żonaty. Christiana przyszła do niego w odwiedziny i poczęstowała żonę zatrutym cukierkiem. Kobieta poczuła się niedobrze. Mąż oskarżył Christianę o chorobę żony, ona z kolei zaczęła masowo kupować cukierki w mieście, aby je zatruć. Ludzie kupowali je i zaczynali chorować.

W 1871 roku 4-latek zmarł po tym, jak zjadł cukierek. Jeśli by Christiana nie popełniła błąd, to być może wszyscy mieszkańcy miasta zmarliby na skutek zatrucia cukierkami. Kobieta została aresztowana i skazana na karę śmierci. Jednak wylądowała w szpitalu psychiatrycznym, w którym zmarła w wieku 78 lat.

10. Ranavalona I

Ranavalona

Ranavalona – okrutna królowa Madagaskaru. Objęła rządy po śmierci swego męża, brutalnie rozprawiając się z rywalami do tronu. W czasie swych rządów znacznie ograniczyła wpływy europejskie. Wygnała misjonarzy i prześladowała chrześcijan. Panowanie Ranavalony doprowadziło do zmniejszenia populacji Madagaskaru o jedną trzecią. Zgodnie z legendą Ranavalona zabijała wszystkich, kto jej się śnił.

11. Irma Grese

Irma Grese

Irma Grese uchodzi obecnie za jedną z bardziej znanych nadzorczyń w niemieckich obozach koncentracyjnych. Tę wątpliwą sławę przyniosły jej dwa elementy, które w połączeniu uczyniły z niej osobę o skłonnościach tak odrażających, co i trudnych do uwierzenia. Po pierwsze – Irma Grese była prawdopodobnie najbardziej zwyrodniałą zbrodniarką w szeregach personelu pomocniczego SS. Nie wykazywała się choćby odrobiną litości dla osadzonych w obozach koncentracyjnych więźniarek.

Jak wykazują dane statystyczne, Grese potrafiła zabić nawet 30 więźniarek dziennie, przy czym nie odczuwała najmniejszych wyrzutów sumienia. Bat do wymierzania kar i pies, którym szczuła więźniarki to tylko niektóre z atrybutów, jakimi cechowała się Grese. Uwielbiała grać w rosyjską ruletkę: ustawiała kobiet w jednym szeregu i strzelała do nich, czerpiąc prawdziwe zadowolenie z tego, że one mdlały z przerażenia. Osobiście układała listy ludzi, którzy mieli być zakatowani w komorach gazowych. Po drugie natomiast, jakby na przekór jej zbrodniczym skłonnościom, ta psychopatyczna morderczyni była przepiękną kobietą, zawsze zadbaną, w nienagannej fryzurze i czystym ubraniu.

Zestawienie tych dwóch cech sprawiło, iż Grese bardzo szybko dorobiła się przydomka "piękna bestia". 15 kwietnia 1945 roku Irma Grese została pojmana, a wkrótce potem wytoczono jej proces i skazano na śmierć przez powieszenie.

12. Amelia Dyer

Amelia Dyer

Najbardziej osławioną brytyjską "farmerką" była Amelia Dyer, znana jako the Angel Make, a więc "fabrykantka aniołków". Szacuje się, że zamordowała około 400 dzieci. "Farmerki" - były to osoby oferujące opiekę nad niemowlętami za opłatą. W ich interesie było jak najszybsze pozbycie się dzieci. W praktyce więc zapewniana "opieka" ograniczała się do porzucania podopiecznych i pozostawiania ich na pewną śmierć. Amelia Dyer dusiła niemowlęta przy pomocy taśmy krawieckiej. Jej zbrodnicze działania wyszły na jaw, gdy z Tamizy wyłowiono torbę ze zwłokami niemowlęcia. Ślady doprowadziły śledczych do domu Dyer. Na miejscu nie znaleziono bezpośrednich dowodów, pozostały jednak umowy adopcyjne, taśma krawiecka, a także listy od matek dopytujących się o zdrowie swoich dzieci. Amelia Dyer została powieszona w 1896 roku.

13. Belle Gunness

Belle Gunness

Bella Sorenson Gunness była również nazywana Czarną Wdową. Belle Gunness była jedną z najbardziej zdegenerowanych seryjnych zabójczyń. Tej mierzącej 183 cm i ważącej przeszło 90 kg kobiecie udowodniono zabicie większości swoich konkubentów i jej dwóch córek Myrtle i Lucy. Najprawdopodobniej zabiła też obu swoich mężów, a także ich wspólne dzieci. Motyw był jasny i prosty: polisy na życie oraz kosztowności zabrane kochankom. Ilość ofiar pani Gunness na przestrzeni kilku dekad szacuje się na około 20.

14. Klara Mauerova

Klara Mauerova

Niesamowita historia, która przypomina serialowy thriller. Sześcioro ludzi katowało chłopców od lata 2006 r. do początku maja 2007 roku. Andrzej i Jakub byli zamykani na całe dni w małych klatkach, tam też załatwiali potrzeby fizjologiczne do małych miseczek. Oskarżeni kazali im uczyć się wulgarnych wierszy. Jeśli pomylili się, byli kłuci widelcami, odcinano im kawałki ciała. Potem musieli to zjadać. Oskarżeni filmowali, to co wyczyniali z dziećmi. Porażająca prawda wyszła na jaw przez przypadek, kiedy sąsiedzi Klary Mauerovej w kamerze monitorującej ich dom ujrzeli mrożące krew w żyłach sceny. Sprawcy zostali skazani na 5-9 lat więzienia.

15. Karla Homolka

Karla Homolka

Karla Leanne Homolka– kanadyjska seryjna morderczyni. Razem z mężem Paulem Bernardo zamordowała 3 młode kobiety, w tym własną siostrę. Karla zwabiała ofiary do domu, gdzie następnie były one gwałcone i zabijane przez Paula. Gdy zmarła jej siostra, Karla powiedziała, że ta się zakrztusiła. W rzeczywistości Karla podała jej zbyt dużą dawkę narkotyków, co spowodowało zgon. Otrzymała wyrok dwunastu lat pozbawienia wolności, natomiast Paul został skazany na dożywotnie pozbawienie wolności. Dziś ona mieszka w Gwadelupie z nowym mężem i trójką dzieci. Oczywiście zmieniła imię i nazwisko.

16. Mireya Moreno Carreon

Mireya Moreno Carreon

Mireya Moreno Carreon jest jedną z najsłynniejszych baronek narkotykowych. Była członkinią Los Zetas. Na początku kobieta była policjantem, jednak później postanowiła dołączyć do przestępców. Rok później została aresztowana, ponieważ jechała skradzionym samochodem.

17. Tillie Klimek

Tillie Klimek

Polska seryjna trucicielka, czarna wdowa, mistrzyni dań ze szczyptą arszeniku. Przez lata ukrywała swoje zbrodnie, rodacy naiwnie wierzyli jej, że potrafi przewidywać śmierć bliskich. W istocie z ogromną precyzją planowała każde morderstwo. Zawsze wybierała polskich mężczyzn, nie oszczędzając przy okazji ich krewnych, własnej rodziny i sąsiedztwa. Tillie miała pięciu mężów i każdy po pewnym czasie umierał. Wraz ze swoją wspólniczką otruła 20 osób, przynajmniej tyle ofiar udało się z nią powiązać.

Nazwisko Klimek przejęła po swojej ostatniej, niedoszłej ofierze. Mężczyzna wylądował w szpitalu i okazało się, że został otruty arszenikiem. Podejrzenia padły na Tillie. Wkrótce okazało się, że w zwłokach innych mężów również odnaleziono arszenik. W 1921 roku kobieta została skazana na dożywocie.

18. Charlene Gallego

Charlene Gallego

Mordercza parka, która w latach 1978-1980 sterroryzowała Sacramento, porywając 10 kobiet, głównie nastolatek. Zanim pozbawili ich życia, zrobili z nich seksualne zabawki. Być może para nie zostałaby schwytana, jeśli by nie napad na młodą parę. Chłopaka zastrzelono, a dziewczynę zgwałcono i zamordowano. Znajomym udało się spisać numery rejestracyjne pojazdu i przestępcy zostali schwytani. Charlene w zamian za zeznania przeciwko Geraldowi została skazana na 16 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności (została zwolniona w 1997). Gerald otrzymał karę śmierci, której nie wykonano. W 2002 roku zmarł na raka.

19. Katarzyna Medycejska

Katarzyna Medycejska

Katarzyna Medycejska była królową Francji w latach 1547-1559. Do historii przeszła jako czarny charakter. To właśnie ona odpowiada za rozpętanie rzezi, w której zginęło 3000 osób podczas tzw. nocy św. Bartłomieja.

20. Delphine LaLaurie

Delphine LaLaurie

Delphine Macarty właśc. Madame Delphine LaLaurie – amerykańska seryjna morderczyni czarnych niewolników z Nowego Orleanu. W 1834, po wybuchu pożaru w jej domu, w pomieszczeniach mieszkańcy znaleźli siedmiu wychudzonych, torturowanych przez nią niewolników, a także kilka ciał nieżywych niewolników przykutych do ścian i stołów. Po tym zdarzeniu uciekła z mężem z miasta. Według niektórych źródeł zginęła podczas polowania na dzika.

21. Darya Nikolayevna Saltykova

Darya Nikolayevna Saltykova

Darya Saltykova – rosyjska arystokratka, żyjąca w XVIII wieku, seryjna morderczyni. Zamordowała około 140 chłopów. Mordowała nie tylko dorosłych, ale również dzieci, nastolatków, kobiet w ciąży, seniorów. Grzebała je żywcem. Jest porównywana do Elżbiety Batory, ponieważ również była sadystką. Pozbawiono ją tytułu i nazwiska męża. Przywiązano do słupa z napisem "Morderczyni". Następnie zesłano ją do klasztora, w którym ona zmarła w wieku 71 lat.

22. Leonarda Cianciulli

Leonarda Cianciulli

Leonarda Cianciulli nazywana "Wiedźmą z Coreggio" lub "Mydlarką", która w latach 40. ćwiartowała swoje trzy ofiary. W 1939 roku, gdy wybucha II wojna światowa, Leonarda zaczęła się bać o życie swoich dzieci, a w szczególności o najstarszego syna, który mógł trafić na front. Pewnej nocy we śnie pojawiła jej się jej matka i oznajmiła, że aby uratować dzieci musi składać ofiary z ludzi.

Leonarda Cianculli zabiła trzech swoich przyjaciółek. Po zabiciu ciało rąbało na części, krew zbierała do szklanego naczynia. Później wrzucała ciało do kotła z sodą kaustyczną, której używała do robienia mydła. Jeśli chodzi o krew, to dodawała ją do chrupiących ciasteczek. Częstowała nimi wszystkich, kto przychodził do niej w gości. Leonarda Cianciulli-Pansardi została skazana na 30 lat więzienia, w tym 3 lata leczenia w szpitalu psychiatrycznym.

23. Juana Barraza

Juana Barraza

Juana Barraza Samperio (ur. 1957) – meksykańska seryjna morderczyni zwana Mataviejitas (morderczyni staruszek). Od końca lat 90. w stolicy Meksyku do czasu ujęcia przez policję w 2006 roku zamordowała co najmniej 16 kobiet w podeszłym wieku. Policja podejrzewa, że ofiar mogło być nawet 70. Ofiarami Juany padały kobiety w wieku 60-90 lat, zdobywała zaufanie starszych pań, gdy udało się jej wejść do środka, wpadała w szał i zaczynała katować staruszki, następnie je dusiła. Początkowo jej schwytanie było bardzo trudne, jej rysy twarzy, aparycja i sposób ubierania sprawiały, że naoczni świadkowie identyfikowali ją jako mężczyznę. Barraza została ujęta dopiero w styczniu 2006 roku, gdy opuszczała dom staruszki. W marcu 2008 sąd uznał Juanę Barrazę winną 16 morderstw i skazał na 759 lat więzienia.

24. Aileen Wuornos

Aileen Wuornos

W wieku 11 lat Aileen zaczęła oferować starszym kolegom usługi seksualne w zamian za jedzenie, piwo i papierosy. Seks stał się dla niej środkiem do zdobywania pieniędzy i przyjaciół. W latach 1989–1990 zamordowała na Florydzie siedmiu mężczyzn. Za 6 z 7 popełnionych morderstw została skazana na sześciokrotną karę śmierci (dlatego, że jednego ciała nie odnaleziono). Wyrok wykonano poprzez wstrzyknięcie trucizny. Na podstawie historii jej życia nakręcono film "Monster" z Charlize Theron w roli głównej.

25. Miyuki Ishikawa

Miyuki Ishikawa

Miyuki Ishikawa była japońską położną i seryjną morderczynią, która zamordowała oficjalnie 103 noworodki, lecz liczba jej ofiar mogła sięgać nawet 169 berbeciów. Zabójstw dokonywała na prośbę rodziców, gdyż ówczesne prawo antyaborcyjne w Japonii było wyjątkowo surowe.Miyuki Ishikawa była skazana na 8 lat więzienia, po apelacji obniżono wyrok do 4 lat.

źródło:List25
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty