25 niesamowitych faktów o czarnych kotach

Na świecie istnieje ogromna ilość różnych ras kotów - ale dlaczego właśnie czarne koty mają "złą" sławę? Spróbujmy zrozumieć, dlaczego tak jest.

O czym myślisz, gdy widzisz czarnego kota? O Halloween? O wiedźmach? Myślisz o swojej śmierci lub ewentualnym niepowodzeniu? Lub o swojej szansie spotkać faceta swoich marzeń? Jeśli chodzi o czarne koty, wszystkie przesądy i mity znikają, bo w rzeczywistości, to urocze stworzenia. I teraz opowiemy interesujące fakty o tych przedstawicielach kotów.

1. Ogólnie na świecie istnieją 22 rasy kotów o doskonałym czarnym kolorze. Większość ludzi, słyszących wyraz "czarny kot", wyobraża sobie kota rasy Bombaj.

kot

2. Koty rasy Bombaj zostały wyhodowane sztucznie tylko w jednym celu – aby uzyskać rasę podobną do pantery. Inicjatorem tego przedsięwzięcia była hodowczyni z Kentucky Nikki Horner. Koty Bombaju są bardzo zabawne i przyjazne.

pantera

3. Nie zastanawiałeś się, dlaczego w niektórych kulturach świata czarne koty mają złą reputację?

biust

Niektórzy naukowcy twierdzą, że korzenie tego przesądu sięga czasów Starożytnej Grecji. Bogini Ziemi – Gera – chciała zapobiec narodzinom Heraklesa (nieślubnego syna jej męża Zeusa i królewny Alkmeny). Sługa Alkmeny przeszkodził planom bogini, a ona za to przemieniła go w czarnego kota i wysłała służyć bogu śmierci i magii. Od tego czasu każdy czarny kot, według legendy, może służyć bogu śmierci.

4. W średniowieczu wszystkie koty były złymi duchami i wywoływały skojarzenia z diabłem i czarownicami.

z kotem

Rzecz w tym, że kobiety, które były niesłusznie oskarżane o czary, lubiły opiekować się kotami ulicznymi. Dlatego społeczeństwo wierzyło, że używały kotów do prowadzenia swoich magicznych rytuałów.

5. W średniowieczu również wierzono, że czarownice zamieniają się w koty.

mgła

Według legendy pewnego dnia mężczyzna i jego syn rzucili kamień w czarnego kota, który ten przebiegał przez ulicę, kot ukrył się w domu rzekomej "wiedźmy". Następnego dnia, gdy natknęli się na niego, kot utykał. Oni uznali, że kobieta była tym kotem, w którego rzucili kamień.

6. W 1233 roku papież Grzegorz XI wydał dekret o tym, że wszystkie czarne koty są uosobieniem szatana.

zła

Koty bowiem polują w nocy, i wiele magiczne obrzędów przeprowadzano było także w nocy, więc kotów uznano za pogan, z którymi kościół zaciekle walczył.

7. W szczególności w Finlandii panowało przekonanie, że czarne koty są w stanie przenosić dusze zmarłych do innego świata.

oczy

A w Niemczech uważano, że jeśli czarny kot wspina się na łóżko do pacjenta, to on wkrótce umrze.

8. Mimo, że w większości przypadków, czarne koty uosabiają zło, w niektórych krajach ich pojawienie się jest dobrym znakiem, świadczącym o szybkim powodzeniu.

leży

Tak więc w Azji i w niektórych krajach Europy koty są zapowiedzią finansowego dobrobytu i dobrych zbiorów.

9. Uważa się, że czarny kot pomaga znaleźć narzeczonego i pobłogosławić małżeństwo.

wesele

W niektórych kulturach narzeczonej dawano czarnego kota na znak, że czeka na nią szczęście i szczęśliwe życie. Uważa się również, że kot o czarnym umaszczeniu przyniesie nowożeńcom szczęście i długie wspólne życie.

10. Narodowy Instytut Zdrowia przeprowadził badania, zgodnie z którymi mutacja genetyczna, która nadaje kotowi całkowicie czarny kolor, chroni go przed wieloma chorobami.

kotka

11. Czarne koty mają możliwość zmiany koloru. Mogą na przykład stać się rude.

puszysty

Pod światłem ultrafioletowym gen, który jest odpowiedzialny za paski, zakłóca pracę pigmentów serści, zmniejszając ilość tyrozyny w organizmie, w wyniku czego następuje zmiana koloru.

12. Żeglarze uważają koty za swoich dobrych przyjaciół. Koty nie tylko doskonale łapią myszy na statku, ale także są symbolem szczęśliwego powrotu do domu.

morze

13. Niektóre czarne koty mają całkowicie żółte oczy. Przyczyną jest nadmiar melaniny. Ale nie wszystkie czarne koty mają taką cechę.

oczki

14. Z czasem ludzie zaczynają siwieć, kolor włosów staje się biały. Tak się dzieje też z kotami. Tylko u nich z wiekiem włsy stają się białe.

kocia

15. Najbogatszy kot zapisany do Księgi Rekordów Guinnessa posiada 13 milionów dolarów. Otrzymał je w spadku od swojej bogatej właścicielki po jej śmierci.

kociak

16. Czarnych kotów jest więcej niż kotek. Według legend, samce przynoszą więcej szczęścia, dlatego czarny kolor przejawia się głównie u przedstawicieli płci męskiej. Pewnie przez to w niektórych miejscowościach bardziej cenią się koty.

odpoczywa

17. Aby urodził się czarny kot, jego rodzice muszą także mieć czarny kolor włosów.

dwa

Przypomnij pkt 11 o zmianie koloru. Obecność pasków wskazuje na przewagę włosów o wzorze futra, więc żeby urodził się czarny kociak, jego gen musi być zdominowany przez gen odpowiedzialny za czarne włosy.

18. Na pewno nie raz śnił ci się czarny kot. Jedni interpretatorzy snów uważają, że sniący się kot jest zwiastunem powodzenia, a inni przestrzegają, że nie należy ufać intuicji.

kociątko

19. Istnieje wiele mitów o ludziach i kotach. Na przykład starożytni druidzi wierzyli, że czarny kot jest reinkarnacją człowieka, który za życia źle postępował i teraz jest ukarany za swoje grzechy.

drzewo

20. Uważa się, że Freya – bogini miłości i piękna – jeździła na wózku ciągniętym przez czarne koty.

historia

21. W USA i Kanadzie wiele dzieci wybiera na Halloween kostium czarnego kota. On jest bardzo popularny wśród dziewczyn pierwszego roku studiów w college'u.

dziewczynka

22. Kiedyś chodziły plotki, że czarnym kotom ze schronisk trudniej znaleźć właścicieli. Liczne badania z powodzeniem sprostowały pogłoski. Nawet wręcz przeciwnie. Czarne koty częściej są przygarniane.

język

23. Wiele schronisk umyślnie nie bierze na utrzymywanie czarnych kotów. Boi się, że koty mogą stać się ofiarami magicznych rytuałów.

oczęta

24. W Japonii istnieje specjalna kawiarnia, gdzie mieszkają czarne koty. Podczas gdy klienci piją herbatę, wokół nich mruczą koty, z którymi można się bawić i głaskać je.

gra

25. Mamy nadzieję, że przekonaliśmy cię, że czarne koty są po prostu urocze! Im nawet poświęcone 2 dni w roku – 17 sierpnia i 17 listopada.

piękny
źródło:List25
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty