25 niewyjaśnionych anomalii głębinowych

W morskich głębinach kryje się wiele tajemnic i anomalii. Tajemnice kryje nie tylko głębia oceaniczna. W wielu małych rzekach i jeziorach jest tak wiele tajemnic, że można je badać setki lat, ale i tak zostaną nieodgadnione!

Nawet najbardziej doświadczeni naukowcy nie mogą wyobrazić sobie, co można znaleźć na dnie tego lub innego zbiornika. A to, co już zostało odkryte, może czekać na logiczne wyjaśnienia przez stulecia. O 25-ciu najciekawszych anomaliach powiemy poniżej.

1. Zniknięcie 4-x łodzi podwodnych w 1968-m

Zniknięcie

W 1968 roku w tajemniczy sposób zniknęły cztery różne okręty podwodne: amerykański Scorpion, izraelski "Dakar", francuski Minerve i radziecki "K-129". Do tej pory przyczyny ich zniknięcia pozostają nieznane. Ktoś uważa, że wszystko się wydarzyło za sprawą władz ZSRR. Inni skłaniają się ku myśli o niedoskonałości konstrukcji środków pływających.

2. Rekin-ludojad w Australii

rekin

Australijskim rybakom udało się złapać ogromnego żarłacza tygrysiego o długości 4 metrów i wadze ponad 500 kg. Ogromna bestia trafiła na niesamowitą przynętę – swojego brata – rekina młotkowatego.

3. Wybrzuszenie Sycamore Knoll

Sycamore Knoll

Zobaczyć je można za pomocą satelitów Google Earth. Wybrzuszenie znajduje się pod wodą i wyglądem przypomina budowlę w stylu greckim, z kolumnami. Współrzędne znaleziska wynoszą 34° 1'23.31"Z 118° 59'45.64"W.

4. Japońska Atlantyda

woda

Poszukujący rekinów młotkowatych nurkowie znaleźli coś bardziej interesującego – pomnik lub starożytną budowlę. Pochodzenie znaleziska jest nieznane. Jedni naukowcy uważają, że jest podobna do naturalnej formacji podczas gdy inni są przekonani – że została zbudowana przez ludzi ponad 9000 lat temu.

5. Jezioro Bajkał

jezioro

To jedno z najstarszych jezior na świecie. Wiek Bajkału wynosi około 25 milionów lat. Przez ten czas wokół jeziora zebrało się wiele tajemnic i legend, z których jedną jest istota Lusud-Khan, która żyje na głębokości. Starożytni chińscy naukowcy nawet pisali w swoich pracach o tym, że widzieli ją.

6. Zjawisko morza mlecznego

morze

Morzem mlecznym nazywa się świecący obszar wody. Przez długi czas zjawisko to nie było wyjaśnione, ale później naukowcy jednak ustalili, że świecenie powodują bakterie.

7. Sygnał "Podnoszenie"

time

W górę: częstotliwość

W prawo: czas

Po raz pierwszy dźwięk był usłyszany w 1991 roku. Był słyszalny ze wszystkich stron Oceanu Spokojnego. Naukowcy sugerują, że sygnał ten powstał w wyniku kontaktu wody morskiej z lawą, ale wiarygodne pochodzenie jego jest nieznane.

8. Ocean X

ocean

Jego odkrył szwedzki badacz Peter Lindbergh. Anomalia znajduje się w morzu Bałtyckim. Struktura ma około 140 tysięcy lat, kształtem przypomina sokoła i wykonana prawdopodobnie z metalu. Być może jest to wrak statku. Nie jest wykluczone, że kosmicznego.

9. Legendarne zaginione miasto Iraklion

Iraklion

U wybrzeży Aleksandrii znaleziono ruiny, kilka posągów i artefaktów. W tym złote monety i świątynię boga Amona-Gereba. Historia tego miasta nie jest w pełni zrozumiała i dlaczego znalazło się pod wodą, nikt nie wie.

10. Kopiec na środku Jeziora Galilejskiego

widok

9-metrowa okrągła budowla góruje nad Morzem Galilejskim. Składa się ze skał bazaltowych. Podobno kiedyś, gdy poziom wody był niższy, stanowiła ważny zabytek historyczny.

11. Jezioro Wschód

wschod

Istnienie jeziora na prawie 4-metrowej głębokości potwierdziło się w 1993 roku dzięki satelitom. Przez długi czas o istnieniu Wschodu nikt się nie wiedział. Nie jest wykluczone, że do tej pory tu mogą znajdować się formy życia w czasów prehistorycznych ważne dla historii skamieniałości i inne klucze, które są w stanie rozwikłać tajemnicę z przeszłości Ziemi. Może tam nawet mieszka rzadka ryba – nikt nie wie.

12. Anomalia w Jeziorze Macdonald, Ontario

ontario

Pod powierzchnią wody wykryto kamienną konstrukcję. Największy głaz waży około 450 kg. Początkowo geolodzy uważali, że to naturalna formacja, ale teraz coraz więcej specjalistów skłania się do wersji o tym, że to dzieło rąk ludzkich. Tylko kto je stworzył pozostaje zagadką.

13. Podwodne miasto na Kubie

lew

W wodach u wybrzeży Kuby na głębokości ponad 750 metrów zostały odkryte kamienne formacje o różnych rozmiarach i kształtach, których pochodzenie jest trudne do wytłumaczenia. Lub nie nadaje się do wyjaśnienia w ogóle, jeśli być dokładnym.

14. Stonehenge w jeziorze Michigan

Stonehenge

Kamienne konstrukcje odkrył profesor Uniwersytetu w Michigan w 2007 roku. Dno jeziora jest prawie czyste, ale te bloki – ustawione są w niemal idealnym porządku. Po usunięciu jednego z kamieni odkryto petroglify – starożytne rzeźby skalne.

15. Świst

Świst

Syczący dźwięk usłyszeli w 1997 roku naukowcy z National Oceanic snd Atmospheric Administration. Lokalizacja i pochodzenie nie są znane.

16. Droga Bimini

Bimini

Kamienna struktura znajduje się w wodzie w pobliżu Bahamów. Opinie o jej pochodzeniu tradycyjnie są podzielone – część naukowców uważa, że to naturalna formacja, inna część – że jest to fragment starożytnego zaginionego miasta.

17. Miasto w Zatoce Cambay

Miasto w Zatoce Cambay

Archeologiczne artefakty, które wskazują na jego istnienie, zostały znalezione w 2002 roku. Nie jest wykluczone, że to szczątki zaginionej ponad 9 tysięcy lat temu cywilizacji. Jeśli tak, to znalezisko okaże się na 5000 lat starsze od artefaktów, uznawanych za najbardziej starożytne do dziś, i to zmieni bieg historii.

18. Zagubione lokomotywy

pociąg

Szczątki jednego z najstarszych amerykańskich pociągów odkrył Paul Hepler w 1985 roku. Niestety, historia pojazdu jest nieznana.

19. Schody do nieba

niebo

Satelity Google Earth zauważyły coś, co wyglądało jak schody na jednej z wysp na Antarktydzie. Co to właściwie jest – złudzenie optyczne czy ślady UFO – to jest pytanie.

20. Okrężne anomalie

anomalia

Znaleziono je w pobliżu wybrzeża Florydy. Naukowcy uważają, że to mogą być starożytne kamienne formacje podobne do tych, które zostały znalezione w Arabii Saudyjskiej. Jeśli to prawda, to artefakty są zachowane znacznie lepiej niż te znalezione na analogach lądowych.

21. Sygnał "Julia"

sygnał

W górę: częstotliwość

W prawo: czas

Był nagrany w 1999 roku. Długość dźwięku wynosiła około 15 sekund, a potem zniknął. Może ten sygnał stworzyła góra lodowa.

22. Sygnał "Spowolnienie"

sygnał 2

W górę: częstotliwość

W prawo: czas

Został nagrany 19 maja 1997 roku i trwał około 7 minut, po czym jego prędkość zmalała. Przypuszczalnie sygnał został wydany przez górę lodową lub gigantyczną kałamarnicę.

23. Fioletowe kulki

kula

Naukowcy odkryli dziwną formację na dnie Oceanu Spokojnego w pobliżu Kalifornii. Były wysunięte humorystyczne wersji, że to pajęcze jaja lub małe ośmiornice, ale najprawdopodobniej są to velutinidy - jeden z gatunków ślimaków.

24. Znikająca wyspa Bermea

wyspa

Na pewno istniała od setek lat w pobliżu półwyspu Jukatan w Zatoce Meksykańskiej. Ale teraz na jej miejscu jest tylko woda. Ponadto, naukowcy nie mogą znaleźć żadnego potwierdzenia jej istnienia. Może tutaj zamieszani przedstawiciele CIA?!

25. Wieloryby, które zaczęły "śpiewać" na niskich częstotliwościach

Wieloryb

Niebieskie wieloryby "śpiewają", aby zwrócić na siebie uwagę przedstawicielek płci przeciwnej. To nie dziwi. Ale fakt, że każde pokolenie używa coraz niższych częstotliwości jest niesamowity. Być może jest to spowodowane odpowiednio wzrostem ich liczby i konkurencji.

źródło:List25
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty