25 powodów, by podziękować mamie

Nie trzeba czekać na Dzień Matki, aby podziękować swojej mamie i powiedzieć jej kilka przyjemnych słów.

Przecież powodów do wdzięczności jest tak dużo – każdego dnia w ciągu kilku lat można wybierać nowy. Poniżej znajdują się 25 najważniejszych z nich. Z nich można rozpocząć maraton wdzięczności już dziś!

1. Dała ci życie.

poród

Ten, kto choć raz był na sali porodowej lub gdzieś w pobliżu niej, doskonale zdaje sobie sprawę, że poród to nie spacer po parku. Za to, że muszą znosić taki ból, kobietom należałoby dziękować co sekundę.

2. Dla ciebie ona zmieniła swoje życie.

droga

Dzieci zmieniają życie. Kto wie, jakie plany miała twoja matka przed tym, jak się urodziłeś, ale ona zmieniła je dla ciebie.

3. Ona martwiła się (i nadal się martwi) o ciebie najbardziej na świecie.

myśli

Mamy po prostu nie mogą się nie martwić. Szczególnie dziś, kiedy niebezpieczeństwa czyhają na każdym kroku. Nawet jeśli od dawna mieszkacie osobno i masz własną rodzinę, mama będzie się martwić, i na to nic nie poradzisz. Wszystko, co można zrobić – regularnie informować, że z tobą wszystko w porządku.

4. Poświęciła się pięknem swojego ciała.

brzuch

Rozstępy, hormonalne zaburzenia, siniaki pod oczami z powodu nieprzespanych nocy. Ale mama nadal uważa, że jesteś wart tych wszystkich ofiar!

5. Ona nauczyła cię różnych mądrości życia.

gra

To ona nauczyła cię trzymać łyżkę w ręku, ubierać się, zakładać i czyścić buty, prasować. Kontynuować tę listę można w nieskończoność.

6. Ona cię prowadzi.

pomóc

Bogate doświadczenie pomaga mamie zobaczyć perspektywiczne dla ciebie kierunki rozwoju znacznie wcześniej. Swoimi radami i wskazówkami ona zawsze stara się nastawić cię na prawidłową drogę.

7. Ona pomaga ci się rozwijać.

wsparcie

Odwiedzanie biblioteki, wystaw, kin, występów teatralnych – wszystko to odbywa się nie tylko dla rozrywki, ale także dla tego, aby mogłeś wszechstronnie rozwinąć swoją osobowość, aby miałeś zainteresowania, hobby.

8. Ona zmieniała ci pieluchy i ratowała w ciągu całego dzieciństwa.

dziecko

Przecież dzieci są zupełnie nie przystosowane do życia. O nie trzeba dbać i troszczyć się cały czas. A jeszcze po nich trzeba zawsze coś sprzątać. I zawsze pilnować – nie należy o tym zapominać, aby dzieci same sobie nie zaszkodziły. A w przerwach między tym wszystkim jeszcze pieluchy trzeba zmieniać!

9. Troszczyła się o ciebie, gdy byłeś chory.

chora

Nawet teraz, kiedy mówisz, że źle się czujesz, twoja matka jest gotowa rzucić wszystkie swoje sprawy i przyjść z pomocą.

10. Ona karmiła cię.

smacznie

I nadal karmi, gdy tylko nadarzy się taka okazja. Pomyśl tylko: za każdym razem, gdy odwiedzasz mamę, ona częstuje cię twoim ulubionym daniem. Lub stół ugina się od różnych innych smakołyków.

11. Nie wysypiała się dla ciebie.

odpoczynek

Najpierw po prostu nie dawałeś jej spać, płacząc w nocy, potem nie mogła zasnąć, dopóki nie doczeka się z późnego spaceru. Teraz sprawy wyglądają lepiej, ale powody, aby nie spać prze ciebie w nocy u mamy czasami wciąż się zdarzają.

12. Dawała możliwość popełniania błędów i ich poprawiania.

szkoda

Bycie matką oznacza posiadanie ogromnej ilości cierpliwości, bo inaczej nie mogłaby przekazać ci wiele potrzebnych w życiu prawd.

13. Wspierała (i wspiera) wszystkie swoje przedsięwzięcia.

balet

Choć jak zwariowane były. W szkole mama cierpliwie zaczekała na ciebie z zajęć pozalekcyjnych. Teraz jest gotowa udzielić wszelkich porad i wysłuchać każdego twojego pomysłu, starając się nawet w najbardziej szalonych znaleźć racjonalne ziarno.

14. Ona prowadziła cię na kółka pozalekcyjne.

kolorowe

Na kółka, dodatkowe zajęcia, do szpitalu itp. A przecież to zajmowało sporo czasu i nerwów!

15. Ona zrezygnowała ze swoich marzeń.

troska

Przecież nawet najmądrzejsze kobiety, dopóki nie pojawi się dziecko, nie są w stanie wyobrazić, jak to wydarzenie zmienia życie. A przecież to sprawia, że na pewien okres kobieta wypada ze zwykłego rytmu. I w tym okresie wszystkie swoje plany, cele, marzenia muszą korygować. Coś korekcie ulega, a coś muszą odłożyć na nieokreślony termin.

16. Była bardzo cierpliwa.

joga

I wyrozumiała do twoich błędów, których było ba-a-a-ardzo dużo.

17. Ona ustawiała granice i uczyła cię ich przestrzegać.

adidasy

Zgódź się, że to teraz bardzo pomaga w życiu. A te wszystkie zakazy i przestrogi teraz nie wydają się aż tak bezsensowne. Wcale nie są bezsensowne. Wręcz przeciwnie – bardzo pomocne.

18. Ona wysłucha ciebie.

litery

I nadal słucha. Każdy potrzebuje czasami powiernika. A mama to potrafi najlepiej ze wszystkich ludzi. Po wysłuchaniu tego wszystkiego nie przerywa, ale udziela dobrej rady.

19. Ona zawsze jest gotowa cię chronić.

miłość

Czasem chcę się uciec od całego zgiełku i spędzić wieczór, siedząc w fotelu swojej mamusi. Drzwi jej domu są zawsze otwarte. A podczas gdy będziesz cieszyć się spokojem i wygodami, ona przygotuje coś pysznego.

20. Ona zawsze wie, jak lepiej postąpić.

babcia

I nawet nie próbuj się kłócić! Możesz nie zgadzać się, zrób potem po swojemu, ale nie dyskutuj. A jeszcze lepiej posłuchaj, bo mama wie lepiej.

21. Ona zawsze przytuli i pocałuje.

buzia

Czasami wszystko, czego potrzebujemy – to wsparcie, ciepłe ramiona i troskliwe spojrzenie. Mama zawsze jest szczodra na to.

22. Ona wykonuje wiele zadań na raz.

praca

I ze wszystkimi swoimi zadaniami radzi sobie po mistrzowsku. Organizować proces pracy? Proszę! Wyprać, posprzątać, ugotować? Kto zrobi to lepiej od matki? Przytulić swoje ukochane dziecko? To jej ulubione zajęcie!

23. To przykład czystej i szczerej miłości.

kulki

Miłość rodzicielska żadnym innym uczuciam nie dorówna. Jest bezinteresowna i prawdziwa. Dążymy do tego samego w naszych romantycznych związkach.

24. Ona stawia twoje szczęście na pierwsze miejsce.

przyjaciele

Mama odda najdroższe, dostanie wszystkie oszczędności – w każdej chwili poświęci się. I zrobi to, nawet jeśli jej o to nie poprosisz.

25. Jest najbardziej niezawodnym człowiekiem.

mama

Ochroni, uratuje, wesprze – dla swojego dziecka mama zrobi wszystko. Nawet to, co wydaje się być poza jej mocą.

źródło:List25
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty