25 sposobów na zabicie czasu podczas oczekiwania na samolot

Co robić na lotnisku, jeśli lot jest opóźniony? Mamy 25 pomysłów na to, jak zabić czas na lotnisku.

Kiedy lot jest opóźnionym, jesteśmy zmuszeni do spędzenia niekiedy wielu dodatkowych godzin na lotnisku. Co zrobić w takiej sytuacji, by nie oszaleć z nudów? Mamy dla ciebie 25 kreatywnych sposobów na zabicie czasu podczas oczekiwania na samolot.

1. Znajdź ciekawą lekturę.

księgi

W księgarni na lotnisku zawsze masz możliwość kupić jakąś ciekawą książkę. Rozważ kilka opcji. Być może warto zwrócić uwagę na gatunek literacki, który nigdy dotąd nie brałeś do rąk.

2. Ślub.

wesele

Na niektórych lotniskach, na przykład we Frankfurcie nad Menem lub Las Vegas istnieje możliwość wzięcia szybkiego ślubu cywilnego. Po czym możesz śmiało wyruszać w podróż poślubną. Cywilny ślub na lotnisku kosztuje $77.00.

3. Zmień trasę.

telefon

Jeśli się okaże, że lot jest opóźniony o kilkadziesiąt godzin, możesz wybrać inny środek transportu, aby dostać się do celu.

4. Wypożycz samochód.

smartfon

Jeśli lot jest opóźniony kilka godzin, natomiast miejsce, do którego się wybierasz, znajduje się niezbyt daleko, możesz wypożyczyć samochód i tam wyruszyć. Albo możesz organizować sobie przejażdżkę miastem, aby zabić czas.

5. Kino.

popkorn

Na wielkich lotniskach zazwyczaj są kina, w których możesz zabić czas, oglądając fajny film z popcornem w ręku.

6. Spacer.

rodzina

Spacer to zdrowie i w dodatku możliwość poznać okolice. Naukowcy przekonują, że doskonale odstresowuje, dodaje energii, pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów. Taki rodzaj aktywności fizycznej jest bardzo harmoniczny i naturalny.

7. Utnij sobie drzemkę.

sen

Podróże są zazwyczaj bardzo męczące. Władze portów lotniczych wychodzą naprzeciw oczekiwaniom zmęczonych podróżnych. Pasażerowie mają dostęp do leżaków, kanap, a na niektórych lotniskach funkcjonują tzw. sleeping pods – dostępne za opłatą specjalne moduły do spania. Oprócz tego, jeśli lot jest opóźniony o co najmniej 8 h, władze niektórych portów lotniczych wręczają pasażerom voucher hotelowy.

8. Ładowanie gadżetów.

gadżet

Władze europejskich lotnisk starają się wyjść naprzeciw potrzebom swoich klientów, oferując darmowy dostęp do gniazdek elektronicznych i wtyczek USB. Na warszawskim Lotnisku Chopina oraz londyńskim Heathrow można skorzystać z ok. 3000 gniazdek elektrycznych.

9. Prawa pasażerów

bilety

Niezależnie od przyczyny opóźnienia lotu, linia lotnicza zobowiązana jest zapewnić podróżnym bezpłatną opiekę: posiłki oraz napoje w ilościach adekwatnych do czasu oczekiwania, zakwaterowanie w hotelu i transport między lotniskiem a miejscem zakwaterowania.

10. Nie zapominaj o lekach.

tabletki

Jeśli podczas podróży musisz zażywać leki, to koniecznie zainstaluj aplikację na Android, przypominającą ci o zażyciu leków.

11. Gry z dziećmi.

dzieci

Jeśli podróżujesz z małym dzieckiem, zabierz ze sobą zabawki, które będziesz mogła wyciągnąć na lotnisku i z nim się pobawić. Również możesz zapytać u pracowników lotniska, czy w pobliżu nie ma placu zabaw. Możesz z dzieckiem pobiegać, poskakać. Nie wstydź się. Najważniejsze, abyście nie przeszkadzali innym pasażerom.

12. Wycieczki.

spacer

Jeśli lot jest opóźniony o kilka godzin, to możesz wybrać się na wycieczkę i nieco sobie pozwiedzać. Możesz pójść do muzeum lub na jakąś wystawę.

13. Popracuj.

laptop

Jeśli zabrałeś ze sobą laptop lub tablet, to możesz nieco popracować. Zabijesz czas i w dodatku zrobisz coś korzystnego.

14. Zadbaj o swój wygląd.

spa

Pójdź do salonu piękności, w którym możesz zrobić sobie manicure, pedicure, fryzurę. A może warto zafundować sobie relaksujący masaż?

15. Nie zapominaj o czasie.

czas

Jeśli masz zamiar wybrać się na zwiedzanie miasta, do kina lub salonu piękności, nie zapomnij o czasie, jeśli oczywiście nie chcesz spóźnić się na lot.

16. Obserwowanie ludzi.

ludzie

Usiądź w wygodnym fotelu i obserwuj współpasażerów, którzy są bardzo różni, ale jednocześnie są bardzo podobni w swoich pragnieniach. Spójrz, ile wokół ciebie jest osób, które chcą być szczęśliwe i odnieść sukces w życiu. To musi być dla ciebie motywacją do działania.

17. Pójdź do restauracji.

obiad

Wybierz przytulny lokal, w którym zjesz coś pysznego i wyjątkowego.

18. Odrobina alkoholu.

wino

To właściwy czas na to, aby napić się drinka bez żadnych wyrzutów sumienia i niepotrzebnych myśli. Jednak pamiętaj, że we wszystkim bez wyjątku potrzebny jest umiar.

19. Podziwiaj kwiaty.

kwiatek

Pójdź do kwiaciarni, nawet jeśli nie masz zamiaru nic kupować. Możesz po prostu podziwiać piękne, różnokolorowe kwiaty, które kojąco działają na nasz umysł.

20. Poznawaj nowych ludzi.

rozmowa

Lotnisko – wspaniałe miejsce na poznawanie nowych ludzi i znalezienie przyjaciół. W naszym życiu rzadko nadarza się możliwość, aby poznać ciekawych ludzi.

21. Gra na muzycznych instrumentach.

muzyka

Jeśli umiesz grać na przykład na fortepianie, zapytaj u pracownika, być może na lotnisku jest instrument, na którym mógłbyś zagrać. Sprawisz przyjemność nie tylko sobie, ale również innym współpasażerom.

22. Zagraj w gry.

zabawa

Możesz zagrać w gry na smartfonie, nawet jeśli nigdy za nimi nie przepadałeś. Gry – skuteczny sposób na zabicie czasu.

23. Medytacja.

budda

Medytacja – sztuka uwalnia się od myśli. Skup się na częstości oddechów i uderzeniach serca.

24. Zakupy.

szopping

Zakupy – najlepszy sposób na zabicie czasu podczas oczekiwania na samolot. Być może wpadniesz na jakąś rzecz, którą nie mogłaś znaleźć w swoim rodzinnym mieście.

25. Zadzwoń lub napisz esemesa do osoby, z którą już od dawna nie rozmawiałeś.

sala

Przyjaciel, kolega, krewny – zawsze znajdzie się osoba, do której nigdy nie mamy czasu zadzwonić albo napisać esemesa. Lotnisko – idealne miejsce na rozmowy telefoniczne i esemesy!

Opóźniony lot to dość nieprzyjemna sytuacja, w której najważniejsze to twoje bezpieczeństwo i komfort.

źródło:List25
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty