25 ukrytych zagrożeń, z którymi mamy do czynienia na co dzień

Obawiamy się tradycyjnych narzędzi zbrodni, takich jak: nóż, broń, jadowite owady. Jednak nie uświadamiamy sobie tego, że niebezpieczeństwo czai się wszędzie, nawet w miejscach, gdzie sądzimy, że nic złego nie może się wydarzyć.

1. Golf

golf

Zwolennicy tej dyscypliny sportowej muszą uważać. Znane są przykłady, kiedy złamane kije golfowe wbijały się w serce. Nie mniej niebezpieczne są piłki golfowe, które czasem rozlatują się w różne strony.

2. Studnie sieci wodno-kanalizacyjnej (włazy)

Studnie

Idziesz ulicą, aż nagle wpadasz do niezabezpieczonej studzienki kanalizacyjnej, która jest wypełniona wodą. Brzmi przerażająco. Najczęściej studnie sieci wodno-kanalizacyjnej mają głębokość do kilku metrów. W 2011 roku w Indiach niezabezpieczone studzienki były przyczyną śmierci 1843 osób.

3. Jacuzzi

Jacuzzi

W latach 1999-2006 w jacuzzi zmarło 1676 Amerykanów. Ludzie w jacuzzi zazwyczaj spożywają dużą ilość alkoholu, więc dochodzi do utonięcia.

4. Szaliki

Szaliki

Pamiętasz historię Isadory Duncan? Zginęła w czasie jazdy w wyścigowym kabriolecie, gdy jej szal wkręcił się w nieosłonięte koła.

5. Łóżka

Łóżka

Jak wynika ze statystyk, ludzie częściej umierają po spadnięciu z łóżka niż w atakach terrorystycznych.

6. Dywanik grzejny

Dywanik grzejny

Zwłaszcza te, które już jakiś czas się używa. Dosyć często są przyczyną różnych pożarów.

7. Sople lodu

Sople lodu

Każdego roku sople zabijają kilkadziesiąt ludzi na całym świecie.

8. Tylenol

Tylenol

Tylenol – środek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Zażywanie tego leku po pierwsze, może negatywnie wpływać na wątrobę. Po drugie, przedawkowanie leku może spowodować śmierć.

9. Wrzątek

Wrzątek

Być może nie słyszałeś o tym, ale każdego roku na całym świecie umiera kilka osób na skutek poparzenia się gorącą wodą z kranu.

10. Anbesol

Anbesol

Anbesol to marka leku o nazwie benzokaina. Benzokaina służy do usuwania bólu gardła, jednocześnie jest bardzo niebezpieczna, bo może powodować zawroty głowy, trudności w oddychaniu.

11. Ruchome schody

Ruchome schody

Niestety ruchome schody często są przyczyną groźnych wypadków. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że należy się na nich zachowywać ostrożnie, bo można łatwo z nich spaść.

12. Automaty z jedzeniem

Automaty

Jak wynika ze statystyk, częściej zabijają niż rekiny.

13. Pasta do zębów

Pasta do zębów

Z jednej strony pasta do zębów służy do utrzymywania czystości zębów i jamy ustnej. Jednak znany jest przypadek, kiedy kobieta zjadła 200 ml pasty do zębów i zmarła.

14. Magnesy

Magnesy

Przypadkowe połknięcie magnesów jest coraz większym problem. Połknięcie takich magnesów może prowadzić nawet do dziury w żołądku i jelitach, jelitowej blokady i zatrucia krwi w przypadku ich spożycia.

15. Słuchawki

Słuchawki

Nie da się ukryć, że gdy człowiek ma założone słuchawki, dociera do niego niewiele z tego, co dzieje się wokół. Nie słyszy przejeżdżających obok samochodów, nadjeżdżających tramwajów czy jadącej na sygnale karetki.

16. Piłka nożna

Piłka nożna

Piłka nożna jest niebezpieczna jak boks. Strzały na bramkę, podania z powietrza, zderzenia z rywalami, a czasami także z kolegami z drużyny – to wszystko w czasie meczu futbolowego muszą znosić głowy graczy.

17. Suszarki

Suszarki

Uszkodzone pralki i suszarki są częstą przyczyną pożarów w naszych domach.

18. Śnieg

Śnieg

Statystyki Policji wskazują, iż najczęstszą przyczyną wypadków jest śnieg. Oprócz tego każdego roku na całym świecie umiera kilka tysięcy ludzi, sprzątających śnieg.

19. Choinki

Choinki

Uważajmy przy zakupie lampek na świąteczne drzewko, bo te, jak się okazuje, mogą spowodować nawet pożar.

20. Meble

Meble

Co 17 minut ludzie doznają urazów na skutek przygniecenia meblami. Niestety, ale zazwyczaj meble spadają na dzieci.

21. Hot dogi

Hot dogi

W 2010 roku w USA 10 tys. dzieci w wieku do 14 lat zatruło się hot dogami, 77 osób zmarło.

22. Japonki

Japonki

Brakuje im amortyzacji, przez co stopy nienaturalnie się wykręcają. Przez japonki może dojść też do skręcenia stawu.

23. Parasole

Parasole

Mogą chronić przed słońcem, a chwilę później wyrwane przez wiatr z rąk lub piasku mogą zabić kogoś, kto znajduje się w pobliżu.

24. Przedłużacze

Przedłużacze

Przyda ci się on do podłączenia do prądu większej ilości sprzętów elektronicznych oraz w przypadkach, gdy najbliższy kontakt jest umiejscowiony za daleko. Jednak są dość niebezpiecznie, jeśli niepoprawne z nich korzystamy.

25. Aerozole

Aerozole

Aerozole, to produkty skrajnie łatwopalne, należy chronić je przed słońcem i wysokimi temperaturami, bo ich ogrzanie grozi wybuchem.

źródło:List25
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty