25 zaskakujących faktów, które zmienią Twój świat

Życie jest bardzo zaskakujące i różnorodne. Od czasu do czasu naukowcy i wynalazcy obalają mity, w które tak długo wierzyliśmy.

W niniejszym zestawieniu szokujące i zaskakujące fakty, co do których trudno uwierzyć, że są prawdziwe. Na pewno na zawsze zmienią Twój świat.

1. Na portalach katolickich częściej dochodzi do ataku wirusów niż na portalach erotycznych.

laptop

2. Jednorożec to narodowe zwierzę Szkocji.

unicorn

3. Powietrze w nowojorskim metrze zawiera 15% martwego naskórka.

metro

4. Elvis Presley od dziecka był blondynem, a jego kruczoczarne włosy to efekt farbowania.

elvis

5. Ból fizyczny i ból psychiczny, spowodowany rozstaniem są bardzo do siebie podobne. Trauma fizyczna i rozstanie wywołują w mózgu człowieka jednakowe reakcje – próbujemy się uspokoić, wyleczyć złamane serce i wylizać rany.

telefon

6. Mamuty ostatecznie wymarły ponad tysiąc lat po wybudowaniu egipskich piramid.

Mamuty

7. Drzemki w ciągu dnia poprawiają ogólny stan zdrowia. Badania przeprowadzone na Harvardzie dowodzą, że osoby regularnie ucinające sobie drzemkę o 37% rzadziej umierają na choroby serca.

sen

8. Jak wynika ze statystyk, facet, który oficjalnie jeszcze nie jest mężem, chętniej pomaga kobiecie w domu.

kochanie

9. Termity – najdłużej żyjące owady na świecie. Dożywają często nawet 100 lat.

mrowka

10. Osobom, dbającym o sylwetkę, najlepiej całkowicie wyeliminować ze swojej diety chipsy, ponieważ przez nich tyjemy dwa razy szybciej w porównaniu do innych produktów.

chipsy

11. Ciągle wprowadzamy do swojej diety jakieś nowe potrawy i dania, ale nie warto liczyć na jakąś specjalną różnorodność, ponieważ 75% wszystkich przepisów kuchni narodowych z różnych zakątków świata przyrządza się głównie z 12 gatunków roślin i 5 gatunków mięsa.

jedzenie

12. Na walkę z nędzą przeznacza się około 1% budżetu USA.

ręce

13. Po dziś dzień korzystamy z wynalazków i osiągnięć Starożytnych Rzymian: akwedukty, cement, młyny. Jeśli jednak chodzi o higienę, to nie można ich osiągnięcia nazwać rewelacyjnymi. W Starożytnym Rzymie ludzki mocz był stosowany jako płukanka do ust.

kran

14. Każdego dnia dochodzi do 30 tys. ataków hakerskich na strony internetowe.

praca

15. Banan to jagoda, podobnie jak arbuz, pomidor, bakłażan i papryka chili. Natomiast maliny, truskawki i jeżyny to pestkowce.

banany

16. W Stanach Zjednoczonych więcej tygrysów żyje w niewoli niż na wolności.

tygrys

17. Trudno w to uwierzyć, ale prawie miliard ludzi na naszej planecie nadal nie ma dostępu do energii elektrycznej.

dziecko

18. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że w naszej jamie ustnej może żyć nawet około 600 gatunków mikroorganizmów. Jest ich tak wiele, że znaczna część z nich wciąż czeka na opisanie i sklasyfikowanie.

rot

19. Gąbka do mycia naczyń jest najbrudniejszym przedmiotem w domu. Na gąbce znajduje się 10 milionów bakterii.

mycie

20. Podczas namiętnego pocałunku przekazujemy sobie aż 80 mln bakterii.

pocalunek

21. Nigdy byś nie pomyślał, że zwykłe banany mogą być radioaktywne. Banany zawierają izotop potasu, który jest odpowiedzialny za promieniotwórczość banana. Oprócz bananów także jest radioaktywna biała fasola, szpinak, awokado, grzyby, łosoś, jogurt, morele.

banan

22. Toaleta to jedno z najbrudniejszych miejsc w domu. Jednak na twoim biurku jest kilkadziesiąt razy więcej bakterii niż w najbrudniejszej toalecie publicznej.

ranek

23. Wszy łonowe czasami pasożytują również na twarzy: na brwiach, rzęsach, wąsach i brodzie.

wlosy

24. Pracownicze kubki w biurach to prawdziwe siedlisko bakterii. Nawet jeśli będziesz je zmywać regularnie, pozostaną prawdziwym królestwem milionów drobnoustrojów.

filiżanki

25. Wiedziałeś, że bakterie kałowe są wszędzie? Oczywiście w niedużych ilościach, a jednak zawsze warto pamiętać o higienie osobistej i regularnym myciu rak.

szok
źródło:List25
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty