26 miejsc w Ameryce Łacińskiej, które koniecznie musisz zwiedzić

Weź paszport i pakuj się. Jesteśmy pewni, że po przeczytaniu tego artykułu pójdziesz do przodu, do przygody!

1. Jezioro Atitlan, Gwatemala

Wodospady Iguazu

Najgłębsze jezioro w całej Ameryce Środkowej Atitlan otoczone jest trzema wulkanami. A sama jego nazwa w tłumaczeniu z majańskiego oznacza "miejsce, gdzie tęcza nabiera kolorów".

2. Bayahibe, Dominikana

Wodospady Iguazu

Najważniejsza rozrywka tutaj – to nurkowanie, podczas którego będzie można obejrzeć zabytkowe statki, wraki zatopione setki lat temu. No i oczywiście, zawsze można poleniuchować na plaży.

3. Machu Picchu, Peru

Wodospady Iguazu

Wzniesione około 1450 lat temu Machu Picchu jest głównym symbolem starożytnego imperium Inków. Sama wyprawa na ten teren będzie wymagała od ciebie wiele wysiłku, więc przed tą podróżą musisz mieć dobrą kondycję.

4. Salar Uyuni, Boliwia

Wodospady Iguazu

To miejsce jest największą solną równiną na świecie. Ziemia i niebo tutaj zlewają się w jedną całość, darując ci niesamowitą okazję zrobienia zapierających dech w piersiach zdjęć.

5. Wodospady Iguazu, między Brazylią a Argentyną

Wodospady Iguazu

Jeśli jesteś w Brazylii, można zamówić lot helikopterem nad wodospadami. A w Argentynie można zamówić wycieczkę pociągiem, który zabierze cię bezpośrednio do wodospadów. Więc po prostu wybierz, jaka podróż odpowiada ci więcej!

6. Wyspa Wielkanocna, Chile

Chile

Wyspa Wielkanocna jest znana ze swoich ogromnych posągów, zwanych Moai. W sumie na wyspie znaleziono 887 sztuk.

7. Wyspa Capurgana, Kolumbia

Kolumbia

Ta wyspa nie była niezauważona aż do lat 1970-tych. Stopniowo stała się jednym z najbardziej ulubionych miejsc wypoczynku dla Kolumbijczyków. I przy okazji, ruch samochodowy jest tam zabroniony.

8. Torres del Paine, Chile

Torres del Paine

Jeśli jesteś miłośnikiem pieszych podróży, to miejsce na pewno wejdzie do listy swoich ulubionych. Ale należy pamiętać, że jest to park narodowy, a więc wędrować tam można tylko specjalnymi szlakami.

9. Jijoca de Jericoacoara, Brazylia

Brazylia

Często ta wspaniała wyspa w północnej części Brazylii, otoczona ogromnymi wydmami, nazywana jest rajem na Ziemi. Aby się tam dostać, trzeba przejechać kilka godzin, ale uwierz, że warto.

10. Ushuaia, Argentyna

Argentyna

To najbardziej południowe miasto na świecie. Najcieplejszym miesiącem jest styczeń, w którym temperatura sięga 50,5 º Fahrenheita (10,3 º Celsjusza).

11. Fernando di Colombo, Brazylia

Fernando di Colombo

Fernando di Colombo stanowi archipelag z 21 wysp i wysepek. Ze względu na to, że wiele gatunków zwierząt, które tam żyją, są rzadkie, z turystów w dniu przyjazdu pobierana jest niewielka opłata na rzecz ochrony środowiska.

12. Cartagena, Kolumbia

Cartagena

Cartagena to miasto, które najbardziej kojarzy się z piratami z Karaibów. Stare miasto, otoczone twierdzą jest idealnym miejscem, aby zgubić się i cieszyć się cechami lokalnej kultury.

13. Grupa wysp Galapagos, Ekwador

Ekwador

Ocean, omywający archipelag, jest morskim rezerwatem i schronieniem dla wielorybów.

14. Deszczowe lasy Amazonii (Amazońskie dżungli), obejmują terytorium Brazylii, Peru, Kolumbii, Wenezueli, Ekwadoru, Boliwii i jeszcze trzech krajów.

lasy Amazonii

Ogromne lasy są tak zróżnicowane pod względem swojej flory i fauny, że, aby je przedstawić, trzeba będzie napisać osobny artykuł. To jest po prostu niesamowite miejsce!

15. Punta del Este, Ekwador

Punta del Este

Punta del Este – miejsce, które jest idealne, jeśli lubisz relaks na plaży, wieczorne dyskoteki, zadziwiającą kulturę i niezwykłe jedzenie.

16. Pustynia Ica, Peru

Pustynia Ica

Ta miejscowość znana jest z produkcji takiego mocnego napoju alkoholowego jak Pisco, odmiany wódki winogronowej. Na tej pustyni będziesz mieć szczęście zobaczyć prawdziwą oazę.

17. Wyspa Holbox, Meksyk

Meksyk

Wyspa, oddzielona od lądu małym jeziorem, stała się prawdziwym schronieniem dla flamingów i pelikanów. Jeśli przyjedziesz w odpowiedni miesiąc, można nawet zobaczyć rekiny wielorybie.

18. Tayrona, Kolumbia

Tayrona

Temperatura w tym miejscu waha się od 27 do 35º Celsjusza, wilgotność jest podwyższona. Właśnie takie warunki naturalne odpowiednie są dla różnego rodzaju zwierząt. Na przykład, żyje tu około 300 gatunków ptaków i 15 gatunków gadów.

19. Jezioro Laguna Verde (lub Zielona Laguna), Boliwia

Boliwia 2

Kolor wody w jeziorze zmienia się od koloru turkusowego do ciemno-szmaragdowego. Wynika to z wysokiej zawartości minerałów magnezu, węglanu wapnia, ołowiu i arsenu. Pigmenty te są tak widoczne, że mogą odzwierciedlać nawet kolor nieba.

20. Doliny Cocora, Kolumbia

Doliny Cocora

Ta dolina jest rezerwatem przyrody, który dąży do zachowania takiego rodzaju drzew jak palma woskowa – symbolu narodowego Kolumbii.

21. Los Roques, Wenezuela

Wenezuela

Obszar ten obejmuje około 350 wysp, raf i wysepek. Będziesz cieszyć się białymi piaszczystymi plażami lub nurkować między barwnymi rafami – wybór należy do ciebie.

22. Lasy liściaste Monteverde (w tłumaczeniu "Zielona góra"), Kostaryka

Kostaryka

Dziewięćdziesiąt procent terytorium – to dziewiczy las, gdzie jeszcze nie stanęła ludzka stopa. Dlatego las jest tak różnorodny pod względem gatunków biologicznych. W nim rośnie około 2500 gatunków roślin, mieszka 100 gatunków ssaków, 400 gatunków ptaków, 120 gatunków gadów i płazów, a także tysiące gatunków owadów. Więc bierz aparat i do przodu!

23. Banos, Ekwador

Banos

Tutaj można cieszyć się naturalnymi gorącymi źródłami, kolejkami linowymi, najbardziej przerażającami i zapierającymi dech w piersiach huśtawkami, a także poznać historię powstania miasta.

24. Lodowiec Perito Moreno, Argentyna

Argentyna 2

Jeśli przyjedziesz w to miejsce w okresie letnim, można zobaczyć, jak lodowiec topnieje, i przy tym od niego odstają ogromne kawałki lodu. Można wybrać się na pieszą wycieczkę na ten lodowiec, a nawet wypić porcję whisky z lodem. Ale nie martw się, że zużyjesz zapasy lodowca. Jest jednym z trzech lodowców świata, który rośnie z każdym rokiem.

25. Pustynia Atacama, Chile

Pustynia Atacama

Znana jest z tego, że jest najbardziej suchym miejsce na ziemi. Jej gleba również często porównywana jest z glebą na Marsie.

26. Ouro Preto, Brazylia

Ouro Preto

Wcześniej to było kolonialne górnicze miasteczko. W tłumaczeniu jego nazwa oznacza "czarne złoto". To miejsce jest idealne dla tych, którzy lubią muzea, zabytkowe kościoły, a także architekturę w stylu barokowym.

źródło:Buzzfeed
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty