26 realnych miejsc, które wyglądają jak bajkowe

Jeśli uwielbiasz bajki i masz niezwykłą ochotę zmienić atmosferę, to zalecamy odwiedzić wszystkie te miejsca, które znajdują się na poniżej przedstawionej liście.

Zamek Neuschwanstein, Niemcy

Owy romantyczny zamek został zbudowany przez króla bawarskiego Ludwika II w roku 1868. Dziś to najczęściej odwiedzany zamek w Europie. Mówią, że to właśnie on pobudził Piotra Czajkowskiego do stworzenia „Jeziora Łabędziego”, oprócz tego został prototypem zamku Śpiącej Królewny w Disneyland.

Zamek Neuschwanstein Niemcy 1
Zamek Neuschwanstein Niemcy 2

Jaskinia świetlików, Nowa Zelandia

Główna szczególność jaskini – tysiące świecących się robaków (glom warms), które zamieszkują tylko Nową Zelandię. Gdy spoglądasz na nie, wydaje się, że przed tobą świecące się niebo.

Jaskinia świetlików Nowa Zelandia 1
Jaskinia świetlików Nowa Zelandia 2

Miasto Colmar, Francja

Jedno z najbardziej czarujących miejsc we Francji, z dobrze zachowanymi starymi dzielnicami. Przypomina bajkowe miasteczko z „Pięknej i Bestii”, tylko o wiele ładniejsze. Nie zważając na to, że to jest odnośnie nieduże miasteczko, znajdują się w nim 3 teatry, sala współczesnej muzyki Le Grillen, 4 biblioteki, galeria współczesnej sztuki, 5 muzeów - w tym też słynne na całym świecie Muzeum Sztuki Sakralnej d’Unterlinden.

Miasto Colmar Francja 1
Miasto Colmar Francja 2

Jaskinia Batu, Malezja

To czynna świątynia w Malezji, do której każdego roku przyjeżdżają tysiące pielgrzymów. Batu – jedna z najsłynniejszych świątyń hinduskich poza granicami Indii. Powstała około 400 mln lat temu. Właśnie tutaj znajduje się bardzo wysoki posąg boga Murugana, drugiego syna Śiwy, którego czczą południowi Tamilowie.

Jaskinia Batu Malezja 1
Jaskinia Batu Malezja 2

Sobór Wasyla Błogosławionego, Rosja

Świątynia prawosławna znajdująca się na Placu Czerwonym w Moskwie. Dla wielu ludzi jest symbolem Rosji. Świątynia została ufundowana przez Iwana Groźnego z okazji zdobycia Kazani i rozbicia wojsk Chanatu Kazańskiego.

Sobór Wasyla Błogosławionego Rosja 1
Sobór Wasyla Błogosławionego Rosja 2

Tunel z kwiatów glicynii, Japonia

To prawdziwe niebo „kwiatowe”, które znajduje się w japońskim mieście Kitakyushu. Różnorodne glicynie – białe, błękitne, fioletowe, liliowe-purpurowe, granatowe – rosną wprost nad głową.

Tunel z kwiatów glicynii Japonia 1
Tunel z kwiatów glicynii Japonia 2

Klasztor Taktsang Lhakhang, Bhutan

Znajduje się na niedużym występie skalnym o wysokości 3120 m, unosi się nad doliną Paro na 700m. Nazwa oznacza „Gniazdo Tygrysa”. Zgodnie z legendą do tej jaskini przybył oświecony mistrz Padmasambhava na grzbiecie tygrysa, na którego przekształciła się jego żona. Dostać się tam można pieszo, przechodząc ścieżkami górskimi, które zostały urządzone dopiero 100 lat temu.

Klasztor Taktsang Lhakhang Bhutan 1
Klasztor Taktsang Lhakhang Bhutan 2

Kryształowa jaskinia, Meksyk

Znajduje się około 300 metrów pod miastem Naica, zdobyła popularność dzięki dużym przeźroczystym kryształom, które sięgają wysokości około 11 m. Niestety wstęp do jaskini turystom, w związku z wysoką temperaturą (+48), wilgocią i zawartością dużej ilości siarkowodoru, a również w związku z delikatną budową kryształów, jest wskazany.

Kryształowa jaskinia Meksyk 1
Kryształowa jaskinia Meksyk 2

Zespół świątynny Angkor Wat, Kambodża

Jedna z największych budowli sakralnych stworzonych przez człowieka, historia której liczy około 9 stuleci. To ogromny hinduski zespół świątynny, który jest poświęcony bogowi Wisznu. Khmerowie uważali, że Angkor wat zamieszkują bogowie, z tego więc powodu do środkowej części świątyni mieli dostęp tylko nieliczni.

Zespół świątynny Angkor Wat Kambodża 1
Zespół świątynny Angkor Wat Kambodża 2

Wodospad Angel, Wenezuela

Najwyższy wodospad na świecie. Jego nazwa oznacza "góra diabła". Woda przelatuje prawie kilometr, zanim sięga ziemi. Jest 20 razy wyższy od wodospadu Niagara. Dostać się do wodospadu jest dosyć trudno, ponieważ znajduje się w głębi lasu tropicznego. Nie ma żadnej drogi.

Wodospad Angel Wenezuela 1
Wodospad Angel Wenezuela 2

Miasto Petra, Jordania

"Różowe miasto tak stare jak czas" - mówią o Petru. To bez wątpienia jest najsłynniejszy zabytek Jordanii. Petra – starożytna stolica Królestwa Nabatejczyków, stworzona bezpośrednio w skałach około 2 tys. lat temu.

Miasto Petra Jordania 1
Miasto Petra Jordania 2

Kolorowe skały Zhangye Daxia, Chiny

Ten niezwykły pas górski w prowincji Gansu jest marzeniem każdego fotografika. Owy cudowny kolor zawdzięczają czerwonym piaskom i konglomeratom ery mezozoicznej.

Kolorowe skały Zhangye Daxia Chiny 1
Kolorowe skały Zhangye Daxia Chiny 2

Wyspa Mont Saint-Michel, Francja

Zaskakuje niezwykle bajkowym widokiem. To nieduża wyspa skalna, która została przekształcona na wyspę – twierdzę. Na wierzchołku skały, na wysokości 80 m, znajdują się ściany starożytnego opactwa. Unosi się nad morzem. Victor Hugo niegdyś był bardzo wstrząśnięty widokiem Mont Saint-Michel i nazwał ją "piramidą w oceanie".

Wyspa Mont Saint Michel Francja 1
Wyspa Mont Saint Michel Francja 2

Pamukkale, Turcja

"Zamek bawełniany" – to skupienie unikalnych gorących źródeł. Owa miejscowość jest bardziej podobna do śnieżnej doliny. W Pamukkale został nakręcony film "Ghost Rider2".

Pamukkale Turcja 1
Pamukkale Turcja 2

Wiadukt Glennfinnan, Szkocja

To właśnie owa słynna trasa kolejowa West Highland Line, którą przejeżdżał Hogwarts Express. Oprócz tego Glennfinnan to bardzo malownicze miejsce, które warto odwiedzić.

Wiadukt Glennfinnan Szkocja 1
Wiadukt Glennfinnan Szkocja 2

Zatoka Ha Long, Wietnam

Wyobraź sobie około 3 tysięcy malowniczych wysepek, które wyłaniają się bezpośrednio ze szmaragdowej wody Zatoki Tonkińskiej. Tłumaczenie nazwy zatoki z języka wietnamskiego oznacza "zatokę zanurzającego się smoka". Według legendy wyspy zatoki zostały stworzone przez Wielkiego Smoka, który mieszkał w górach.

Zatoka Ha Long Wietnam 1
Zatoka Ha Long Wietnam 2

Bazylika Las Lajas, Kolumbia

Bazylika Las lajas wyróżnia się nie tylko swoją niezwykłą architekturą neogotycką, ale również niesamowitym położeniem. Ulokowana jest na moście przebiegającym przez kanion, 2600 m nad poziomem morza.

Bazylika Las Lajas Kolumbia 1
Bazylika Las Lajas Kolumbia 2

Plaża Vaadhoo, Malediwy

Jest na świecie plaża, która jest bardo ładna, szczególnie w nocy. Plankton na plaży wyspy Vaadhoo ozdabia brzeg tysiącami płomyków. Świecenie odbywa się dzięki bioluminescencji – procesom chemicznym, które zachodzą w żywych organizmach, w których uwalniająca się energia wydziela się w postaci światła. Błękitne, świecące się fale, niby odzwierciedlają gwiazdy na niebie nad Malediwami!

Plaża Vaadhoo Malediwy 1
Plaża Vaadhoo Malediwy 2

Miasto Sintra, Portugalia

Starożytne miasto portugalskie z bardzo bogatą historią. Tu znajduje się wiele parków egzotycznych, starych lasów, zamków, klasztorów, które pobudzają naszą wyobraźnię. Sintra – to wspaniałe miasto z bajkowymi dekoracjami i romantycznymi krajobrazami, które pozostają w twoim sercu na zawsze.

Miasto Sintra Portugalia 1
Miasto Sintra Portugalia 2

Zamek Peles, Ruminia

Jedno z najbardziej bajkowych miejsc Europy, które warto odwiedzić. Był zbudowany w górach przez króla Karola I jako domek letni. Wnętrze naprawdę jest godne króla.

Zamek Peles Ruminia 1
Zamek Peles Ruminia 2

Park narodowy Zhangjiajie, Chiny

Pamiętasz miejsce, które nazywało się Pandora z bajkowymi górami z filmu "Avatar" w reżyserii Jamesa Camerona? Oto właśnie ono. Mówią, że właśnie owa fantastyczna miejscowość pobudziła reżysera do stworzenia świata bajkowego.

Park narodowy Zhangjiajie Chiny 1
Park narodowy Zhangjiajie Chiny 2

Mauzoleum Tadź Mahal, Indie

Niezwykłe wzniosła duma Indii. Świątynia miłości wzniesiona przez Shahdżahana na pamiątkę przedwcześnie zmarłej ukochanej żony Mumtaz Mahal, w czasie porodu.

Mauzoleum Tadź Mahal Indie 1
Mauzoleum Tadź Mahal Indie 2

Ciemna Aleja, Irlandia

Aleja drzew bukowych została posadzona przez rodzinę Stuart w wieku XVIII. Istnieje wiele różnorodnych legend związanych z tą aleją. Najsłynniejsza – o Szarej Lady, która chodzi ścieżkami alei i znika obok ostatniego drzewa. Szara Lady – to młoda dziewczyna, która zmarła kilka wieków temu, w bardzo dziwnych okolicznościach, w domu, który jest usytuowany niedaleko drogi.

Ciemna Aleja Irlandia 1
Ciemna Aleja Irlandia 2

Wersal, Francja

Zespół pałacowo-parkowy, była siedziba króli francuskich, który został zbudowany podczas panowania Ludwika XIV – król był bardzo zazdrosny, gdy zobaczył zamek swego ministra finansów Vaux-le-Vicomte. Postanowił, że jego zamek powinien być bardziej elegancki. To mu się udało.

Wersal Francja 1
Wersal Francja 2

Pola tulipanowe w dolinie Skagit, USA

Jaskrawe kolory milionów tulipanów powodują to, że owa dolina jest unikalną. Każdego roku tysiące turystów przyjeżdżają tutaj w kwietniu, aby wziąć udział w festiwalu tulipanów. Tutaj właśnie odczuwasz prawdziwą wiosnę i bajkę.

Pola tulipanowe w dolinie Skagit USA 1
Pola tulipanowe w dolinie Skagit USA 2

Aleja Baobabów, Madagaskar

Tutaj baobaby rosną wprost na drodze. Mają około 800 lat. To resztki po lasach tropicznych, które rosły na Madagaskarze.

Aleja Baobabów Madagaskar 1
Aleja Baobabów Madagaskar 2
źródło:buzzfeed
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty