27 sposobów na naprawienie psikusów twojego rozrabiaki

Dzięki temu artykułowi rzeczy będą służyć znacznie dłużej niż myślałeś.

1. Jak usunąć ślady kredek pastelowych ze ścian?

ślady kredek

Jeśli masz w domu młodego Picassa, zaopatrz się pastą do zębów lub kremem do golenia. Z ich pomocą możesz przywrócić ścianom pierwotny wygląd. Nałóż dowolny ze środków na ścianę, odczekaj kilka minut i usuń za pomocą wilgotnej szmatki. W przypadkach bardziej trwałych plam skorzystaj ze zmywaka metalowego do mycia naczyń.

2. Jak naprawić połamane żaluzje?

żaluzje

Małe dzieci targają, łamią, gryzą – krótko mówiąc, robią wszystko, ale nie otwierają rolet, ponieważ po prostu nie potrafią tego robić. Oto rada, jak nie wydawać pieniędzy na nowe rolety co dwa tygodnie. Na dolnej listewce rolety jest zabezpieczenie. Za pomocą śrubokręta lub noża delikatnie wyjmij je. Pociągnij środkowy sznur i rozwiąż węzeł. Pociągnij sznurek w górę do momentu, aż nie będziesz w stanie wyciągnąć stare listewki żaluzji. Wymień je (na listewki ze starego zestawu żaluzji lub na nowe), powtórz powyższe czynności dokładnie odwrotnie: przełóż sznurek z powrotem, zawiąż węzeł, włóż zabezpieczenie. Ta rada będzie również przydatna dla właścicieli kotów.

3. Jak pozbyć się rys z płyt CD?

cd

Wierzysz czy nie, ale cała sztuczka w wazelinie. Będziesz potrzebował: miękkiej szmatki lub wacików, wazeliny i zepsutych płyt. Delikatnie nałóż dużą ilość wazeliny na płytę. Rób to ze środka dysku, a nie w ruchu kołowym, ponieważ radialne zadrapania powodują, że odczytanie dysku jest trudniejsze. Następnie usuń pozostałości wazeliny szmatką. Nie używaj alkoholu, jeśli nie chcesz zepsuć płyty. Jeśli płyta nie uruchomi się, należy powtórzyć procedurę jeszcze raz.

4. Jak pozbyć się śladów moczu na materacu?

sprzątanie

Jeśli masz dziecko, przygotuj się nie tylko do prania, ale także czyszczenia materaca. Do usuwania plam z materaca będziesz potrzebować: spryskiwacz, nadtlenek wodoru, soda oczyszczona, środek do czyszczenia naczyń, jakiś olejek eteryczny, np. lawendy, dla przyjemnego zapachu (w razie potrzeby). W spryskiwacz wlej 200-250 ml nadtlenku wodoru, dodaj 3 łyżki sody oczyszczonej i kroplę płynu do mycia naczyń. Dokładnie wymieszaj, ale nie wstrząsaj za mocno. Powstałego środku lepiej używać od razu. Spryskaj nim materac. Nie uwierzysz własnym oczom, ale to naprawdę działa. Po tym, jak materac wyschnie, usuń kryształki sody za pomocą odkurzacza.

5. Jak naprawić klawiaturę?

laptop

Aby umieścić przycisk na miejsce, musisz wiedzieć, że... Klawisz składa się z dwóch części: przyciska i zawiasu, za pomocą którego klawisz jest podłączonych do klawiatury. Przyjrzyj się uważnie, jeśli zawias znajduje się na miejscu (w klawiaturze), trzeba tylko poprawnie założyć przycisk na klawisz. Jeśli przycisk został wyrwany razem z zawiasem, najpierw odłącz zawias od przyciska. Na zawiasie klawiaturze znajdują się trzy uchwyty: jeden większy i dwa mniejsze. Podczas instalacji załóż przycisk na uchwyty. Jeśli wszystko zostało wykonane prawidłowo, słychać lekkie kliknięcie, więc klawisz jest na miejscu. Klawisze większe (spacja, Shift, Enter) mają dodatkowy metalowy stabilizator do równomiernego naciśnięcia przycisku. Do jego mocowania są dwa dodatkowe uchwyty. Poza tym instrukcja jest taka sama, jak opisano powyżej.

6. Jak naprawić Iphone?

iphone

Iphone przestał działać po tym, jak twoje dziecko przyłożył do niego swoje rączki? Nie spiesz się, aby wpadać w panikę. Być może chodzi o to, że maluch sam tego nie wiedząc, włączył tryb "Nie przeszkadzać"? W tym trybie połączenia są odbierane tylko od osób, których numery znajdują się w grupie "Ulubione". Upewnij się, że ta funkcja jest wyłączona i wszystko będzie działać.

7. Jak odzyskać usunięte aplikacje?

telefon

Do iPhone

 • otwórz aplikację App Store;
 • kliknij na "Zakupy" w dolnej części ekranu;
 • kliknij na "nie ma w tym iPadzie" w górnej części ekranu;
 • znajdź na liście żądaną aplikację i kliknij na ikonę "Pobierz" (chmura).
 • aplikacja zostanie natychmiast pobrana i ponownie zainstalowana. Przy okazji, zupełnie za darmo, na wypadek gdybyś zapłacił za aplikację wcześniej.

Do systemu Android

 • otwórz aplikację Google Play, przejdź na stronę główną;
 • w lewym rogu naciśnij przycisk w postaci trzech linii;
 • wybierz opcję "Moje aplikacje i gry";
 • kliknij na zakładkę "Wszystkie";
 • zobaczysz listę wszystkich aplikacji, które zostały pobrane na urządzenie. Wybierz żądaną aplikację i zainstaluj.

8. Jak naprawić uszkodzony ekran iPhone'a?

ekran

Na wypadek, gdyby dziecko grało w frisbee z twoim iPhonem. Ułóż mały ręcznik i wszystkie operacje przeprowadzaj na nim, aby miniaturowe śrubki i wkręty przypadkowo nie przepadły.

 • odkręć dwie dolne śruby;
 • za pomocą przyssawek odłącz szkło od obudowy (zaczynając od dołu, należy otwierać ostrożnie jak książkę);
 • usuń 3 przewody, którymi szkło jest przymocowane do obudowy;
 • następne w kolejce 6 małych wkrętów z boku obudowy – odkręć je;
 • wymień stare szkło na nowe i powtórz powyższe czynności w odwrotnej kolejności.

W rzeczywistości nie wszystko jest tak proste, jak się wydaje. Tak, to bardzo ekscytujące i interesujące, ale bym na twoim miejscu zaufał specjalistom w tej dziedzinie.

9. Jak usunąć ślady kredki pastelowej z ubrań?

odzież

Najprostszy sposób – włożyć ubranie do zamrażarki na około pół godziny. Następnie ostrym narzędziem starannie usunąć kredkę z powierzchni ubrania. Jeśli plama nie całkowicie usunięta, skorzystaj z papierowych ręczników i żelazka. Umieść kilka papierowych ręczników na ubraniu i przyciśnij je nie mocno podgrzanym żelazkiem. Ważne jest, aby nie prasować ubranie, bo plama będzie jeszcze większa. Za każdym razem, gdy przykładasz żelazko, zmieniaj ręcznik. W przeciwnym razie twoje działania będą bezużyteczne. Po wszystkim wypierz ubranie.

10. Jak naszyć łatę na kolano?

szycie

Przede wszystkim należy przygotować łatę: wybierz piękną tkaninę, z papieru wytnij owal lub inny wybrany kształt, przenieś go na materiał i wytnij łatę. Delikatnie wykończ brzegi łaty. Przyszyj łatę do dżinsów na kolanach. Bardziej kteatywnie wygląda łata wykonana ręcznie. Użyj kontrastowych nici lub przędzy, pasujących do koloru tkaniny.

11. Jak wyczyścić sofę z wymiotów?

sofa

Przygotuj gęstą pastę z sody oczyszczonej i wody, nanieść na plamę, pozostaw na noc. Rano użyj odkurzacza.

12. Jak wyczyścić dywan z brudu

dywan

Do tego potrzebujesz pojemności na 1\3 wypełnionej wodą utlenioną, a na 2\3 wodą. Do powstałej cieczy dodaj 5 kropli olejku ze smakiem cytryny. Wstrząśnij. Równomiernie nanieś płyn za pomocą rozpylacza na dywan, odczekaj kilka minut, szczotką usuń brud i trwałe plamy. W razie potrzeby, powtórz tę procedurę kilka razy. Po tym wystarczy odkurzyć dywan. Będziesz zaskoczony wynikiem.

13. Jak usunąć ślady markera z parkietu lub paneli?

marker

Czy twoje dzieci kiedykolwiek malowały na podłodze? Możesz nawet nie odpowiadać na to pytanie, wiemy, że malowały. Ale nie rozpaczaj, parkietowi i laminatowi można przywrócić dawną "kondycję" za pomocą pasty do zębów. Nałóż trochę pasty na rysunki malucha i kolistymi ruchami wytrzyj je. Trzyj mocniej, a na wynik nie będziesz długo czekać.

14. Jak usunąć trwałe zabrudzenia z ubranek dziecięcych?

ubranie

Możesz obejrzeć cały internet, ale bardziej taniego, prostego i skutecznego środka do usuwania trudnych plam nie znajdziesz. Potrzebne są trzy składniki, które znajdą się w każdym domu: nadtlenek wodoru, płyn do mycia naczyń i soda oczyszczona. Wymieszaj je w misce w stosunku 2:1:1. Mieszanina będzie bąbelkować od nadtlenku, a konsystencja będzie wyglądać jak pasta z powodu obecności sody oczyszczonej. Dalej wszystko jest proste: wetrzyj powstałą mieszankę w plamę, pozostaw na około godzinę. Korzystając z szczotki, usuń plamę.

15. Jak wyczyścić sofę z mikrofibry?

czysto

Każdej gospodyni warto wiedzieć, że plamy z mikrofibry łatwo usunąć za pomocą zwykłego alkoholu. Więc nie proś męża o kupno ci nowej sofy, ale lepiej zabierz się do roboty. Alkohol, w przeciwieństwie do wody, nie pozostawia smug. Nałóż trochę alkoholu na zanieczyszczoną powierzchnię kanapy i wytrzyj czystą gąbką. Cały brud powinien pozostać na gąbce. Daj pozostałościom alkoholu odparować i "przeczesz" włókna mikrofibry czystą szczotką.

16. Jak usunąć kurz i okruchy z trudno dostępnych miejsc?

czysty

Pod trudnodostępnymi miejscami rozumie się, na przykład, klawiatura lub deflektory samochodowe.

Będziesz potrzebować:

 • miarka;
 • miska do mieszania;
 • 1 szklanka ciepłej wody;
 • ½ szklanki ciepłej wody;
 • barwnik spożywczy lub gwasz;
 • 140 g kleju PVA;
½ łyżeczki boraksu (tetraboran sodu) (alternatywa - skrobia płynna).

Dodaj proszek boraksu do szklanki z ciepłą wodą i mieszaj, aż całkowicie się rozpuści. W misce wymieszaj klej, pół szklanki ciepłej wody i barwnik spożywczy do uzyskania jednolitej masy. Połącz roztwór boraksu i mieszankę kleju. Ona powinna być wilgotna i ślizka. Mieszaj, dopóki substrat nie będzie plastyczny i suchy. Przechowywaj w plastikowym pojemniku. Gwarantujemy, że sprzątanie w domu i samochodzie zamieni się w zabawną grę.

17. Jak przywrócić piłce do ping-ponga pierwotny wygląd?

kulki

Istnieje kilka sposobów usuwania wgnieceń z piłki tenisowej. Oba są bardzo proste, należy wybrać ten, który ci się bardziej podoba. Pierwszy sposób: umieść piłkę w miseczkę z ciepłą wodą na kilka sekund. Nie warto wrzucać piłki do wrzątku, bo ona po prostu się roztopi. Jeśli obiecanego efektu nie ma, to temperatura wody nie jest wystarczająco wysoka. Drugi sposób: delikatnie przyłóż płomień zapalniczki do wgniecenia. Powietrze wewnątrz kuli rozszerzy się i przywróci jej pierwotny kształt.

18. Jak usunąć plamy z lakieru do paznokci?

lakier

Czyszczenie plam z lakieru do paznokci nie warto odkładać w nieskończoność – im dłużej ich nie usuwasz, tym trudniej będzie to zrobić potem. Usuń główne zanieczyszczenia za pomocą zmywacza do paznokci i ręczników papierowych. Następnie wytrzyj powierzchnię za pomocą gąbki z melaminy. Na bardziej odporne zanieczyszczenia pryśnij lakier do włosów i wytrzyj papierowym ręcznikiem. Następnie umyj powierzchnię ciepłą wodą z mydłem i wytrzyj do sucha.

19. Jak naprawić złamane okulary?

okulary

Jeśli okulary połamane na pół:

 • oczyść i przeszlifuj powierzchnie, którą trzeba skleić, papierem ściernym;
 • odtłuść sklejane powierzchnie płynem do usuwania lakieru lub alkoholem;
 • wytnij kawałek drewnianej linijki o tej samej długości, co odległość między zausznikami i okularów, aby ustalić okulary w jednej pozycji, co poprawi jakość i wygodę naprawy;
 • w celu uniknięcia rys na soczewkach, przykryj je ściereczką lub kartką papieru;
 • przymocuj obie połówki okularów do linijki za pomocą gumek;
 • wyciśnij klej w szew w miejscu szczeliny, wypełnij styk całkowicie, aby nie było pustych przestrzeni;
 • za pomocą wacika usuń nadmiar kleju, zanim wyschnie;
 • zostaw okulary na dwie godziny do całkowitego wyschnięcia kleju;
 • po obu stronach od styku wiertłem zrób po jednym małym otworze;
 • przewlecz nić przez oba otwory, aż będą ciasno wypełnione, użyj igły dla wygody (kolor nici powinien odpowiadać kolorowi soczewek okularów);
 • zasmaruj otwory dużą ilością kleju, aby nić go wchłonęła, resztki usuń wacikiem, a nadmiar nici odetnij;
 • odłóż okulary na dobę, aby klej całkowicie wyschnął.

20. Jak doprowadzić włosy Barbie do porządku?

lalki

Twoja córka oceni wynik.

 • wymieszaj odżywkę do włosów i wodę w stosunku 1:1;
 • dokładnie zwilż włosy lalki mieszanką;
 • połóż lalkę na poziomej powierzchni i delikatnie uczesz włosy, aż znikną wszystkie splątania;
 • spłucz włosy w białym occie, rozcieńczonym wodą w stosunku 1:1;
 • aby włosom nadać połysku, skorzystaj ze sprayu do pielęgnacji włosów psów;
 • zawiń włosy w ręcznik papierowy;
 • pozostaw na pewien czas, aby włosy wyschły.

Teraz są jak nowe.

21. Jak wyczyścić zabawki pluszowe?

zabawki

Wypierz zabawkę w misce z ciepłą wodą z mydłem. Etykieta powinna wskazywać, czy zabawkę można prać w pralce, jeśli tak, skorzystaj z pralki – to pozwoli ci zaoszczędzić czas. Aby usunąć kurz z zabawek w sensie dosłownym, odkurz je.

22. Jak umyć zabawki z tworzyw sztucznych?

zabawka

Myć plastikowe zabawki należy tak samo, jak pluszowe – w ciepłej wodzie z mydłem, po czym dokładnie wytrzeć je ręcznikiem. Jeśli złamana jakaś nowa zabawka, nie wyrzucaj jej od razu, spróbuj skleić ją.

23. Jak wywabić plamy z długopisu?

dziecko

Rada jest bardzo prosta: skorzystaj z alkoholu, on usuwa praktycznie wszystkie plamy tego rodzaju.

24. Jak "zreanimować" książkę?

książka

Aby zachować okładkę, użyj samoprzylepnej przezroczystej taśmy. W przypadku, gdy okładka jest oderwana od książki, wykonaj następujące kroki:

 • na płótniany grzbiet książki przyklej pasek grubego papieru tak, aby był na 5-10 mm szerszy od samego grzbietu i na 15-20 mm dłuższy od niego;
 • przyklej samą książkę, złóż wystające części papieru;
 • weź dwie kartki papieru mniejsze niż twarda okładka o kilka mm, przyklej jedną połowę arkusza na okładkę, a drugą – na pierwszą i ostatnią stronę książki;
 • połóż książkę pod ciężki przedmiot co najmniej na 12 godzin, wcześniej przekładając sklejone miejsca czystym arkuszem papieru.

Na koniec jedna uwaga: dokładnie, ale cienko posmaruj miejsca klejem.

25. Jak usunąć naklejki z mebli?

meble

Małe naklejki można usunąć za pomocą płynu do usuwania lakieru: wyczyść powierzchnię naklejki wacikiem nasączonym płynem, przez kilka sekund usuń naklejkę. W razie potrzeby powtórz procedurę.

Do usuwania dużych naklejek potrzebna jest suszarka do włosów i dużo cierpliwości, zwłaszcza, jeśli klej jest bardzo wytrzymały. Podgrzej powierzchnię naklejki za pomocą suszarki do włosów, usuwaj, podgrzewając, i tak dalej, dopóki nie usuniesz jej.

26. Jak wyczyścić siedzenia w samochodzie?

auto

W pojemniku z aerozolem wymieszaj łyżkę detergentu do naczyń, łyżkę stołową octu i dwie szklanki ciepłej wody. Dobrze wstrząśnij i nanieś mieszankę, a także równomiernie posyp sodą zanieczyszczoną powierzchnię. Pozostaw na kilka minut, a najlepiej godzin. Odkurz powierzchnię.

27. Jak usunąć plamy z czekolady z wyrobów filcowych i futrzanych?

czekolada

Delikatnie usuń nadmiar czekolady z powierzchni tkaniny. Przygotuj roztwór mydła z dużą ilością piany. Nałóż piankę na zanieczyszczoną powierzchnię za pomocą gąbki. Nie warto wcierać pianki na całą długość włosa wyrobu futrzanego, tylko z góry. Aby zmyć pianę, przygotuj miskę z czystą wodą i skorzystaj z czystej gąbki lub bawełnianej ściereczki. Po zwilżeniu ich w wodzie wytrzyj futro lub filc. Pozostaw wyrób do wyschnięcia, a następnie rozczesz.

źródło:Buzzfeed
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty