3 najbardziej tajemnicze miejsca na świecie, które każdego roku przyciągają tłumy turystów z całego świata

Są to miejsca, które przyciągają turystów, miłośników mocnych wrażeń i tych, którzy na własne oczy chcą zobaczyć tajemnicze miejsca, owiane licznymi legendami i mitami.

Niektóre zjawiska i rzeczy nie da się wytłumaczyć w sposób naukowy, więc niektórzy sceptycy uważają, że można ich niezwykłość i tajemniczość wytłumaczyć za pomocą magii i mistycyzmu.

1. Dolina Czarnego Bambusa, Chiny

Dolina Czarnego Bambusa

Dolina Czarnego Bambusa słynie z niesamowitych krajobrazów, które każdego roku przyciągają tłumy turystów z całego świata. Heizhu to obfitujący w zagadki anomalny obszar. Miejscowi mieszkańcy omijają to miejsce z daleka i opowiadają przerażające historie o zaginionych ludziach. Wejść w Dolinę Czarnego Bambusa jest znacznie łatwiej, niż z niej się wydostać. Bez śladu znikają tam ludzie i zwierzęta.

W 1950 roku w Dolinie Czarnego Bambusa przepadło bez wieści około stu ludzi. Poza tym, z zupełnie niepojętej przyczyny rozbił się tam samolot, który zginął bez śladu.

W 1962 roku Dolina Czarnego Bambusa pochłonęła całą ekipę geologów. Do świata powrócił jedynie przewodnik. Opowiadał, że kiedy grupa wchodziła w Kamienne Wrota, on został trochę w tyle. I wtedy nagle uniosła się przed nim ściana tak gęstej mgły, że nie widać było wyciągniętej ręki. Zastygł i nie mógł się ruszyć z miejsca, dopóki mgła się nie rozwiała. Ale cała ekspedycja, jakby się zapadła pod ziemię. Nikogo nie znaleziono.

Ludzie dotychczas znikają w Dolinie Czarnego Bambusa, więc naukowcy z różnych zakątków świata starają się rozwiązać zagadkę tego anomalnego obszaru.

2. Wieś Pluckley, Wielka Brytania

Wieś Pluckley

Najbardziej nawiedziona wieś w Wielkiej Brytanii znana z licznych morderstw, rabunków i napadów. W Pluckley swój żywot wiedzie aż tuzin duchów, które błąkają się po wsi. Wzmianki dotyczące tej wsi nie raz pojawiają się w "Domesday Book", sporządzonej na żądanie Wilhelma Zdobywcy (1086 rok). Mieszkańcy wsi przyjaźnią się z duchami, którzy tam mieszkają i chętnie opowiadają turystom różne legendy i historie o nich.

Krążą pogłoski, ze lokalsi wszystkie legendy specjalnie wymyślili po to, aby przyciągnąć jak najwięcej turystów, na których nieźle można zarobić. Nie ma żadnych dowodów na to, że duchy istnieją: żadnych zdjęć, tylko świadectwa mieszkańców wsi. W 2011 roku do Pluckley wysłano ekspedycję, aby rozwiązać wszystkie mistyczne teorie. W tym samym dniu, gdy członkowie ekspedycji przybyli do Pluckley, wieś przeżyła inwazję much. Naukowcy w tym samym dniu opuścili wieś. Po ich wyjeździe muchy w cudowny sposób zniknęły.

3. Aokigahara, Japonia

Aokigahara

Las, który rośnie u podnóża góry Fudżi, owiany jest złą sławą ze względu na wyjątkową popularność wśród samobójców. Jest to drugie pod względem popularności miejsce pod względem liczby popełnianych samobójstw. Każdego roku turyści i lokalsi znajdują ciała samobójców, którzy się powiesili, zatruli lub podcięli sobie żyły. W 1993 roku Watar Tsurumi wydał książkę "The Complete Manual of Suicide" ("Kompletny podręcznik samobójstwa"). Książka opisuje las jako idealne miejsce na zakończenie życia.

Już w czasach starożytnych to miejsce uważane było za mroczne i niebezpieczne, ponieważ w okresie wielkiego głodu wywożono tutaj chorych, starców, niedołężnych, dzieci oraz osoby, których nie dało się wyżywić. Teren odznacza się dużym zagęszczeniem, przez co w Lesie Samobójców (Aokigahara, nazywany jest również Morzem Drzew) nikt nie słyszał ich krzyków i jęków. Lokalsi ostrzegają przed wchodzeniem do Aokigahary po zapadnięciu zmroku, bo ponoć duchy samobójców błąkają się po lesie.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty