3 najdziwniejsze hotele z różnych zakątków świata

Granice między państwami z każdym rokiem coraz bardziej się zacierają, a nasz planeta staje się coraz bardziej przyjazna turystom i obieżyświatom. Właściciele hoteli podążają z duchem czasu oraz nowymi trendami i starają się zaskoczyć turystów niesamowitym wnętrzem i lokalizacją. W niniejszym zestawieniu hotele, które zaskakują i jednocześnie szokują.

1. Haneda Excel Hotel Tokyu: marzenia o lataniu

Haneda Excel Hotel Tokyu

Jak powinien wyglądać hotel, który znajduje się w sąsiedztwie lotniska i pasa lądowego? Po pierwsze, powinien posiadać nowoczesną izolację akustyczną ścian i podłóg. Po drugie, zasłony zaciemniające, ponieważ jak wiadomo, porty lotnicze czynne są całodobowo.

Haneda Excel Hotel Tokyu 3

Japończycy posunęli się nieco dalej i stworzyli wymarzone miejsce dla fanów lotnictwa. Japoński hotel Haneda Excel Tokyu udostępnił w swej ofercie zaskakujący typ pokoju z symulatorem samolotu. Pełnowymiarowy symulator pozwala wcielić się w rolę pilota Boeinga 737-800.

Sama doba hotelowa w pokoju kosztuje 230 dolarów. Jeśli będziemy chcieli skorzystać dodatkowo z symulatora, trzeba przygotować się na wydatek w wysokości 260 dolarów. Wszyscy użytkownicy pod pilnym okiem instruktora hotelowego mogą pilotować połączenie z lotniska Tokio Haneda do Itami w Osace.

Natomiast goście hotelu Haneda Excel Tokyu, którzy wybiorą pokój standardowy, mogą podziwiać niesamowity widok z okna na pas lądowy i samoloty w niebie.

2. CasAnus: hotel analny

CasAnus

CasAnus to jednopokojowy hotel zaprojektowany przez holenderskiego artystę Joepa van Lieshouta dla parku Verbeke Foundation. Na początku hotel, kształtem przypominający ludzkie jelito grube, stanowił obiekt artystyczny i znajdował się we Flandrii.

CasAnus 2

Później przedsiębiorczy Holendrzy postanowili przenieść hotel na małą belgijską wysepkę między Antwerpią a Gandawą.

Goście hotelu Anus mogą nacieszyć się podwójnym łóżkiem, kabiną prysznicową i centralnym ogrzewaniem. Administracja hotelu zaleca wszystkim gościom wyposażyć się w latarki. Jak myślisz po co?

CasAnus 3

Doba hotelowa ze śniadaniem kosztuje 120 euro.

3. Grand Park Kodhipparu: nocleg pod gołym niebem

Grand Park Kodhipparu

Każdy z nas marzy o noclegu na brzegu Oceanu Indyjskiego. Hotel Grand Park Kodhipparu, znajdujący się na Malediwach, oferuje swoim gościom możliwość noclegu bezpośrednio nad oceaniczną wodą. Zasypiają w rytm morskich fal i pod gołym niebem.

Grand Park Kodhipparu 2

Turyści chętnie wynajmują wille w tym niezwykłym hotelu. Każda z will jest wyposażona w siatkę, zawieszoną tuż nad oceanem, w której goście nocują i podziwiają niesamowite zachody i wschody słońca. Mnóstwo ludzi pozuje na siatkach i wykonuje całe sesje zdjęciowe. Doba hotelowa kosztuje 400 dolarów. Mimo wysokiej ceny, jaką należy zapłacić za spędzenie nocy w hotelu Grand Park Kodhipparu, chętnych do wynajmu willi nie brakuje.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty