3 oznaki, że jesteś urodzonym artystą

Czy jestem pomysłowy i kreatywny, czy we mnie drzemie dusza artysty? – pytania, które zadaje sobie każdy z nas. Czasami brakuje nam czasu na to, aby się zatrzymać na chwilę i poświęcić nieco czasu na coś kreatywnego i twórczego. Zapominamy o tym, że twórczość może darować prawdziwe szczęście i radość.

W niniejszym zestawieniu 3 oznaki, że to właśnie ty nosisz w sobie cechy artysty z prawdziwego zdarzenia.

1. Twoja praca twoją pasją

muzyka

Hobby, ulubiona praca, zdobywanie sukcesów to paliwo dla artysty. Jest tym, co zmusza nas do tego, aby nie poprzestać na osiągniętym, iść dalej, realizować cele. W naszym życiu na nas czeka wiele trudności, więc jeśli nie będziesz miał jasno sprecyzowanego celu, nigdy niczego nie osiągniesz i nie będziesz miał siły podnieść się po pierwszej porażce.

Dążenie do celu, energia, ogień, zapał na początku pojawiają się w naszej głowie i narastają jak burza. Najważniejsze, aby ten ogień nie przestał płonąć już po pierwszym małym deszczyku. Robienie na co dzień tego, co się kocha, daje możliwość zachować ten ogień na zawsze. Życie będzie nabierać tempa, czasami zwalniać, ale ulubiona praca zawsze będzie cię motywować i nigdy nie zawiedzie.

2. Widzisz piękno ukryte w prostocie i w drobiazgach

kwiatek

Prostota, czyli to, co widzimy na co dzień, ale nie doceniamy. Uważamy za coś oczywiste i mało znaczące. Artysta, wychodząc wieczorem na dwór, podziwia niebo gwieździste i księżyc, rano – rosę na trawie. Każda pora roku dla niego jest wyjątkowo, niepowtarzalna i fascynująca. Ptaki, deszcz, rzeki, łąki, owady – każdy drobiazg inspiruje i zachwyca.

Przykład triumfu prostoty nad wysokimi technologiami – iPod, stworzony przez Steve’a Jobsa. W głowie Steve’a Jobsa narodził się pomysł na tablet bez klawiatury i rysika, który można by obsługiwać, dotykając ekranu palcami. iPod Apple to funkcjonalność, prostota + walory wizualne. To właśnie odwaga, konsekwencja i wizjonerstwo Steve’a Jobsa sprawiły, że iPhone’a pokochały miliony. Należy dążyć do czegoś ważnego i istotnego, jednocześnie nie zapominając o prostych rzeczach.

3. Czas płynie bardzo szybko

czas

Czasami, kiedy pracujemy, to nawet nie zauważamy, jak szybko mija dzień. To może oznaczać, że to, co robisz, sprawia ci wielką przyjemność, wykonujesz swoją pracę z pasją i zaangażowaniem i masz bardzo wysoki potencjał twórczy. Nawet nie zważając na to, że dziś na każdym kroku mówi się o konieczności posiadania umiejętności zarządzania czasem, jesteś na tyle zafascynowany pomysłem i pracą, że tracisz poczucie czasu.

Dr Edward de Bono w następujący sposób powiedział o twórczym myśleniu:

"Twórcze myślenie to przełamywanie utartych schematów, by spojrzeć na sprawy z różnych punktów widzenia".

Osoba twórcza ma w głowie nieskończoną ilość pomysłów. Wie, jak należy je realizować, potrafi mądrze określić priorytety w życiu. Na drodze ku wielkiemu sukcesowi znajdują się małe sukcesy i małe cele, które należy osiągać dzień po dniu. Prawdziwy talent to umiejętność cieszenia się nawet z najmniejszego sukcesu i nic nieznaczącego na pierwszy rzut oka pomysłu.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty