30 najlepiej sprzedających się koktajli w tym roku

Brytyjski magazyn Drinks International, całkowicie poświęcony napojom alkoholowym, winom i piwu, podsumowując 2018 roku, wprowadził swój tradycyjny ranking najlepiej sprzedających się napojów alkoholowych na świecie.

Zwolennicy trzeźwego stylu życia negatywnie odnoszą się do wszelkich napojów alkoholowych, uważając je za truciznę dla ludzkiego organizmu. Liczne badania naukowców na temat "pić czy nie pić" napoje zawierające alkohol nie potwierdzają ich kategorycznej pozycji, wskazując, że jednak istnieją zalety używania małych dawek alkoholu.

Jeśli zgadzasz się z tym, i ciebie zainteresował ranking od znanego wydawnictwa Drinks International, którego eksperci, analizując sprzedaż napojów alkoholowych i koktajli w 106 barach świata, znajdujących się na liście najlepszych, złożyli top 30 najbardziej popularnych drinków w 2018 roku, ten artykuł jest dla ciebie.

1. "Old fashioned"
Old fashioned

Już czwarty rok z rzędu najbardziej popularny wśród klientów barów jest koktajl "Old fashioned", składający się z bourbona, szkockiej whisky lub żytniej whisky, cukru, gorzkiego piwa, wody i lodu. Szklanka z aperitifem zdobi się plasterkiem pomarańczy i wiśni.

2. "Negroni"

Negroni

Drugie miejsce zajmuje koktajl "Negroni", w skład którego wchodzi gin, Campari Bitter, słodki czerwony wermut, lód i plasterek pomarańczy jako ozdoba.

3. "Whiskey sour"

Whiskey sour

Ostatni w trójce liderów "Whiskey sour" — napój zawierający whisky lub burbona, sok z cytryny, cukier, białko jaja i lód.

4. "Dry martini"

Dry martini

Koktajl "Dry martini" z gina i martini z dodatkiem oliwki i cytryny jest na czwartej pozycji.

5. "Daiquiri"

Daiquiri

Tuż za nim znajduje się kubański koktajl "Daiquiri". Składa się z jasnego rumu, soku z limonki, syropu cukrowego i lodu, podawany jest z plasterkiem cytryny. Popularna jest również jego odmiana z dodatkiem świeżych truskawek.

6. "Margarita"

Margarita

Koktajl "Margarita", który stał się klasyką, znalazł się szósty w rankingu. Jego przepis: tequila, likier "Cointreau", świeżo wyciśnięty sok z limonki (może być i cytryna), lód. Po wymieszaniu płyn filtruje się od miąższu i wlewa się do szklanki, krawędzi dekorują się solą.

7. "Manhattan"

Manhattan

Popularny koktajl "Manhattan" plasuje się na siódmej pozycji. Przygotowując go, barman miesza whisky żytnią i czerwony słodki wermut z lodem. Kieliszek dekoruje się wiśniami lub skórką cytryny, dodaje się kropla gorzkiej wódki "Angostura".

8. "Moskiewski muł"

Moskiewski muł

Drink "Moskiewski muł" na bazie wódki, imbiru, limonki, podawany w miedzianym kubku, zajmuje ósme miejsce.

9. "Espresso martini"

Espresso martini

Miłośników kawy nie pozostawił obojętnym koktajl "Espresso martini", który zawiera wódkę, likier kawowy, zimne espresso, syrop cukrowy (według uznania gościa).

10. "Mojito"

Mojito

Dziesiąte miejsce zajmuje "Mojito" z jasnego rumu, mięty, świeżo wyciśniętego soku z limonki, białego cukru, napoju gazowanego i lodu.

11. "Aperol Spritz"

Aperol Spritz

Drugą dziesiątkę otwiera słaby napój alkoholowy "Wenecki spritz". Zawiera białe wytrawne lub musujące wino, bitter "Aperol" lub "Campari", wodę sodową.

12. "Boulevardier"

Boulevardier

Odmiana jednego z liderów listy "Negroni" koktajl "Boulevardier" jest na dwunastym miejscu. Bourbon lub whisky, czerwony Martini, bitter "Campari" z lodem i cytryną jako dekoracją spodoba się miłośnikom "Old Fashion" i "Manhattanu".

13. "Sazerac"

Sazerac

Za nim idzie drink "Sazerac" z brandy, absyntu, bittera "Peychaud's", cukru i lodu.

14. "Krwawa Mary"

Krwawa Mary

Stała się klasyką "Krwawa Mary", która jest czternasta w rankingu. Przypomnijmy skład koktajlu: wódka, sok pomidorowy i cytrynowy, sos Worcester, "Tabasco", sól, czarny pieprz.

15. "Penicylina"

Penicylina

Na równiku topu zdajduje się koktajl "Penicylina" ze szkockiej i whisky single malt, syropu miodowo-imbirowego, soku z cytryny, skórki pomarańczy i lodu.

16. "Gin Fizz"

Gin Fizz

"Gin Fizz'' mieści gin, syrop cukrowy, sok z cytryny i wodę gazowanę. Jest szesnasty pod względem popularności.

17. "Vieux Carre"

Vieux Carre

Mocny koktajl "Vieux Carre" składa się z whisky, koniaku, słodkiego wermutu, likieru "Benedyktyn", bitterów "Peychaud's" i "Angostura".

18. "Mai Tai"

Mai Tai

Koktajl "Mai Tai" na bazie jasnego i ciemnego rumu, likieru Orange Curacao, migdałów, syropu, soku z limonki jest na dwudziestej pozycji.

19. "Pisco sour"

Pisco sour

Południowo-amerykańska klasyka "Pisco sour" składa się z pisco, w który dodaje się sok z limonki lub cytryny, syrop cukrowy, lód, białko i bitter "Angostura".

20. "Dark´n Stomry"

Dark Stomry

Koktajl o przerażającej nazwie "Dark´n Stomry" z ciemnym rumem, piwem imbirowym, cytryną i lodem jest na dwudziestym miejscu pod względem popularności.

21. "Vodka martini"

Vodka martini

W składzie koktajlu "Vodka martini" są tylko dwa składniki — wódka i wermut. Wszystko proste!

22. "Amaretto Sour"

Amaretto Sour

Likier "Amaretto" i sok z cytryny – to cały przepis na "Amaretto Sour". W razie potrzeby można dodać białko.

23. "Blood and Sand"

Blood and Sand

Koktajl pod gorącym tytułem "Blood and Sand" ("Krew na piasku"), który zawiera szkocką whisky, czerwony wermut, wiśniowy likier, sok pomarańczowy i lód, jest dwudziesty trzeci według popytu.

24. "Sidecar"

Sidecar

Aby zrobić koktajl "Sidecar", barman miesza koniak, likier pomarańczowy i sok z cytryny.

25. "Tom Collins"

Tom Collins

"Tom Collins" to gin, sok z cytryny, syrop cukrowy i woda sodowa w szklance "Collins".

26. "Cosmopolitan"

Cosmopolitan

Koktajl "Cosmopolitan" na bazie wódki, likieru Triple Sec, soku żurawinowego i cytrynowego nie bez powodu uważa się za alkoholową klasykę.

27. "Aviation"

Aviation

W składzie koktajlu o srebrno-szarym kolorze "Aviation" jest gin, likier wiśniowy, likier Crème de Violette, sok z cytryny.

28. "French 75"

French 75

Koktajl "French 75", nazwany na cześć 75 milimetrowego pocisku artyleryjskiego, zawiera gin, cukier, sok z cytryny i szampan.

29. "Champagne"

Champagne

Koktajl gazowany "Champagne" na bazie szampana z brandy i bittera "Angostura" jest przedostatni na liście.

30. "Śrubokręt"

Śrubokręt

Mieszanka ginu i soku z limonki w koktajlu "Śrubokręt" zamyka top 30 najbardziej popularnych koktajli na świecie.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty