30 niezwykłych rekordów w Księdze Rekordów Guinnessa

Ludzie nie przestają nas zadziwiać i ich dziwne uczynki trafiają do Księgi Rekordów Guinnessa. Przeczytaj artykuł i przekonaj się, kto wpisał się na listę "oficjalnie wyjątkowych"!

Każdego roku do księgarni trafia nowa edycja Księgi Rekordów Guinnessa, a w niej dziesiątki rekordów, które zelektryzowały świat na przestrzeni ostatniego roku. Wybraliśmy dla Naszych Czytelników tylko najciekawsze rekordy.

1. Broda – to nie tylko męska ozdoba.

rzęsy

24-letnia Harnaam Kaur z Wielkiej Brytanii trafiła do Księgi Rekordów jako najmłodsza posiadaczka najdłuższej brody na świecie. Długość jej zarostu miejscami osiąga ponad 15 centymetrów! Problem u niej pojawił się w wyniku zaburzeń hormonalnych, jednak dziewczyna się nie załamała, pozuje do zdjęć w różnych magazynach.

2. Gdzie on kupuje buty?

rzęsy

Pan Jeison Orlando Rodriguez Hernandez z Wenezueli skończył dopiero 20 lat, jednak już jest rekordzistą Guinnessa w kategorii największych stóp u żyjącego człowieka. Stopy Wenezuelczyka mają odpowiednio 40,1 centymetra długości (prawa) i 39,6 centymetra (lewa).

3. Instrument muzyczny dla Guliwera

rzęsy

Trudno sobie wyobrazić, jaki wzrost powinien mieć człowiek, który mógłby zagrać na największym ukulele – hawajski instrument muzyczny, który zwykle ma cztery struny.

4. Niesamowite ryzyko

droga

Unikalny rekord został ustanowiony przez kaskadera i zawodowego kierowcę Terry Granta, który na samochodzie pokonał największą pętlę śmierci. Jej wysokości wynosi 19,08 metrów.

5. Ile kosztuje manicure?

rzęsy

Dziś w trendzie są krótkie, schludne zadbane paznokcie, jednak Ayanna Willimas tak nie uważa, ma najdłuższe paznokcie na świecie – 5 m 76,4 cm.

6. Miłośnicy piwa na pewno docenią

rzęsy

Aż 29 pełnych kufli piwa o łącznej wadze 70 kilogramów, przeniósł na odległość 40 metrów 26-letni Niemiec Matthias Voelkl. Pobił tym samym rekord Guinnessa.

7. Parkany nie są przeszkodą

rzęsy

Lama przeskoczyła poprzeczkę ustawioną na wysokości 1,13 m i zdobyła tytułu rekordzisty Guinnessa. Do dziś jest to najwyższy odnotowany skok lamy na świecie!

8. Idealne triki

rzęsy

Pewien uroczy pies ustanowił rekord w nowej kategorii, wykonując 32 sztuczki na komendę w ciągu 60 sekund.

9. W to jest trudno uwierzyć!

rzęsy

Maxwell Day znalazł się w Księdze Rekordów Guinnessa dzięki temu, że może obracać swoje stopy na 157 stopni. 14-latek mówi, że robi to od samego dzieciństwa i nie odczuwa żadnego dyskomfortu.

10. Niezwykła długość

rzęsy

Kot Cygnus jest posiadaczem najdłuższego kociego ogona na świecie. Długość jego ogona to aż 44,66 cm.

11. Pies-rekordzista

rzęsy

Wilczarz irlandzki imieniem Keon pobił ostatnio jeden z dziwniejszych rekordów, jakie są wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa. Otóż jego ogon liczy sobie aż 76.8 centymetrów długości – jest to najdłuższy na świecie ogon wśród psów.

12. Rekord na pograniczu zdrowego rozsądku

rzęsy

John Ferraro jest strongmanem i wrestlingowcem. Znany jest pod pseudonimami Gino Martino bądź Hammer Head, czyli w wolnym tłumaczeniu Młotkowa Głowa. John Ferraro pobił rekord w największej liczbie gwoździ wbitych głową w ciągu 2 minut. Wbił ich aż 38.

13. Niezwykły rodzaj biegu

rzęsy

Myślisz, że można jedynie biegać w tradycyjny sposób lub na rękach? Tameru Zegeye w ciągu 57 sekund pokonał 100 metrów o kulach i ustanowił rekord świata.

14. Ile tam może się zmieścić jedzenia?

rzęsy

W Niemczech mieszka mężczyzna Bern Schmidt, który może otworzyć swoje usta na szerokość 8,8 cm. Aby osiągnąć takich wyników, był zmuszony umieścić metalowe druty między dolnymi i górnymi siekaczami.

15. Niezwykła kobieta – żmija

rzęsy

Leilani Franco ma bardzo giętkie i elastyczne ciało, więc ustanowiła kilka rekordów. Jeden z nich – w ciągu jednej minuty 29 obrotów wokół własnej głowy.

16. Niezwykłe rekordy w jedzeniu

rzęsy

Chłopak, który nazywa się Andre Ortolf bardzo lubi eksperymentować z jedzeniem. Ustanowił dwa rekordy: w ciągu 30 sekund zjadł 416 gr musztardy bez chleba i innych dodatków, a w ciągu jednej minuty – 716 gr galaretki, przy tym robił on to z zawiązanymi oczami i bez używania rąk. Ustanowił również kilka innych rekordów niemających nic wspólnego z jedzeniem, na przykład w ciągu jednej minuty złapał 32 piłki tenisowe.

17.Prawdziwa królowa limbo

rzęsy

W tym rekordzie zostały połączone giętkość ciała i sprawności. Shemika Charles "przeszła" pod podwoziem samochodu trzymając przy tym tacę w rękach.

18. Ryzykowne żonglowanie

rzęsy

Jesteś dumny z tego, że umiesz żonglować trzema pomarańczami? Kanadyjczyk Jan Stuart robi to trzema pilarkami łańcuchowymi. Przerzucił je 94 razy.

19. Smaczny i zimny rekord

rzęsy

Każdy z nas marzy o tym, aby zjeść 121 gałek lodu. Właśnie taki rekord ustanowił Dmitry Panchiera, który pobił swój poprzedni rekord – 109 gałek.

20. Niezwykła fryzura

rzęsy

Z rozpuszczonymi włosami Benny Harlem jest podobny do lwa, ale najbardziej on lubi wyprostowane fryzury. Chłopak jest posiadaczem największej fryzury na świecie – 52 cm.

21. Rekord nie dla mięczaków

rzęsy

Joel Miggler jest rekordzistą Guinnessa chyba w jednej z najdziwniejszych kategorii – chłopak ma 11 otworów w twarzy.

22. Uwielbia chodzić na głowie

rzęsy

Dziwny i niezrozumiały dla niektórych ludzi rekord ustanowił Li Longlong. On pokonał 36 stopni na głowie.

23. Niezwykła domowa kolekcja

rzęsy

Być może George Frandsen postanowił, że zbierać znaczki – to bardzo nudne hobby, dlatego w domu ma 1277 egzemplarzy skamieniałych odchodów.

24. Prawie jak u rekina

rzęsy

Mieszkaniec Indii Vijay Kumar musi częściej niż inni odwiedzać dentystę, ponieważ ma 37 zębów i dzięki temu znalazł się w Księdze Rekordów Guinnessa.

25. I żadnego przedłużania

rzęsy

You Jianxia ma najdłuższe rzęsy na świecie, ich długość wynosi 12,3 cm.

26. To nie wózek, a dom na kółkach

dom

Takiego typu rekordy zawsze wywołują jedno pytanie: "Po co? " Amerykanin Marcus Daly stworzył największy wózek z hot dogami – wysokość – 3,72 m, długość – 7,06 m, szerokość – 2,81 m. Może obsłużyć 300 osób dziennie.

27. Jak można tyle zjeść?

potrawy

W Księdze Rekordów Guinnessa znalazł się nie tylko największy wózek z hot dogami, ale również chłopak, który potrafi bardzo szybko jeść fast food. Takeru Kobayashi w ciągu trzech minut zjadł sześć hot dogów. Jest również rekordzistą w jedzeniu hamburgerów. W ciągu minuty zjadł 12 sztuk.

28. Zabawna emerytka

tatu

Wiek nie jest powodem do tego, aby się nudzić. Udowodniła to Charlotte Guttenberg z USA. 91% jej ciała jest pokryte tatuażami.

29. Kudłata chmurka

królik

W Księdze Rekordów Guinnessa znalazł się również królik z najdłuższą sierścią. Brytyjska angora Franchesca ma bardzo długą sierść – 36,5 cm.

30. Najdłuższe nogi

nogi kobieta

Rosjanka Jekatierina Lisina ma najdłuższe nogi na świecie. Ich długość wynosi 133 cm.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty