30 prostych trików, żeby wasze dziecko promieniało od szczęścia

Wiele drobiazgów, które wydają się nam absolutnie banalnymi, mają ogromne znaczenie dla dzieci. Dziecięce postrzeganie jest o wiele jaśniejsze, bardziej emocjonalne – każda mała dla dorosłego rzecz, staje się odkryciem dla dziecka.
30 prostych trików

Znając to, nasza redakcja publikuje pożyteczny artykuł o kilku prostych trikach, które pomogą wywołać u dziecka prawdziwy zachwyt.

 1. Założyć naszyjnik z makaronów na szyję. I chodzić w nim cały dzień. No przynajmniej, aż wam nie będzie trzeba wyjść z domu.
 2. Stworzyć rodzinne hasło, czy zwrot ("Niezniszczalni!", "Możemy!", "Zrobimy to!") i powiesić na lodówce. Wspominajcie jego każdy raz, kiedy dziecko czuje się nieszczęśliwym.
 3. Wyjść na spacer z dzieckiem. Nie w interesach, nie po drodze dokądś, a mianowicie na przechadzkę i właśnie z dzieckiem.
 4. Tajemnie pokłaść miłą notatkę (i kawałeczek czekolady) do jego szkolnego plecaka.
 5. Grać razem w gry komputerowe, czy gry wideo.
 6. Powiedzieć "tak" czemuś zazwyczaj zabronionemu. Na przykład pozwolić sobie razem posiedzieć na szkolnym parapecie.
 7. Oderwać się w parku rozrywki w całości. Zachowujcie się jak malutkie dzieci. Nie krępujcie się i nie włączajcie "surowego rodzica". Pokażcie, ile zachwytu u was wywołują proste atrakcje.
 8. Pogodzić się. Jeśli posprzeczaliście się, obowiązkowo znajdźcie powód pogodzić się. Zagłuszona dziecięca obraza tego nie kosztuje.
 9. Milcząco zamknąć drzwi. Jeśli pokój dziecka wygląda tak, niby po nim przeszła fala tsunami, milcząco zamknijcie drzwi i nie zwracajcie na nic uwagi, po prostu dobrze przeprowadźcie swój dzień.
 10. Częściej przyjeżdżać do babć. Postarajcie się znajdować dla nich czas częściej.
 11. Zająć się nową sprawą. Jeśli wasze dziecko rzeczywiście starało się, ale nic nie wyszło, nie osądzajcie go. Po prostu przełączcie uwagę na coś innego.
 12. Poczłapać po kałużach z radością. Niech dziecko nie przepuści żadnej kałuży na drodze. Nawet jeśli ono nie ma butów gumowych.
 13. Zrobić samodzielnie kartkę z życzeniami. Weźcie dużo błyskotek, klej, długopisy ze świetnym atramentem i zróbcie pocztówkę dla dziecka na urodziny samodzielnie. Chociaż pocztówkę można zrobić i bez powodu.
 14. Wziąć domowe zwierzę. Miłe i potrzebujące troski, domowego ciepła i dziecięcej miłości.
 15. Niech sam zorientuje się. Dajcie waszemu maluchowi szansę walczyć o swoje prawa w piaskownicy albo na placu zabaw, zanim wkroczycie same.
 16. Nie rozpytywać. Odłóżcie rozpytywania w duchu "Jak minął twój dzień", jeśli widzicie, że wasze dziecko przyszło do domu rozdrażnionym i zmęczonym. Zawsze zdążycie usłyszeć jego opowieść.
 17. Stworzyć własną tradycję: ciasta we wtorki i soboty, po południowy przejazd rowerem, czy zbiór jabłek każdą jesienią.
 18. Zapytać wasze dziecko, czego ono chciałoby nauczyć was. Dla odmiany.
 19. Pozwolić chodzić w czym chce. Pozwólcie ubierać się swojej córce dla wycieczki po sklepach tak jak ona chce. Przez cały miesiąc.
 20. Niech wasze dziecko "podsłucha", jak mówicie coś świetnego o nim.
 21. Razem popatrzeć na pełnię księżyca. Dlatego można jeden raz położyć się spać później niż zwykle. Nawiasem mówiąc, następna pełnia 27 października.
 22. Wydrukować zdjęcia, żebyście mieli coś, co można byłoby pewnego razu wziąć do rąk i obejrzeć razem z dzieckiem.
 23. Nie przyśpieszać dziecka. Kiedy pośpieszacie, ono często zaczyna nie zdążać tylko przez to, że denerwuje się.
 24. Przygotować naleśniki w formie serc na śniadanie.
 25. Zorganizować dyskotekę podczas wykonania domowych lekcji. Jeśli dziecko trochę zmęczyło się robiąc lekcje, śmiało włączajcie muzykę głośniej i zróbcie taneczną imprezę. Raz w miesiącu można sobie to pozwolić.
 26. Wymyślić tajemny rodzinny uścisk dłoni.
 27. Powiesić tablicę dla wymiany wiadomościami.
 28. Zacząć walkę poduszkami!
 29. Pokazać dziecku swoje stare dzienniczki, listy i zdjęcia, kiedy byliście w jego wieku.
 30. Mówić dziecku częściej "dziękuje" po prostu za to, że ono wykonuje domowe obowiązki z własnej woli, bez przypomnienia. Nawet jeśli ono po prostu wypełniło pusty dzbanek wodą, czy powiesiło mokry ręcznik suszyć się.
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty