30 zasad zwycięzców

Znany milioner Bodo Schaefer twierdzi, że każdy zdolny zmienić swoje życie. Czytamy o tym dalej.
30 zasad zwycięzców

Zwycięzcy – to ludzie, co żyją nasycenie i wyraziście. Oni kierują się swoimi własnymi zasadami, które wskazują drogę do szczęścia. Więc on zebrał 30 zasad, które pomogły mu i tysiącom innych osób stać się lepszym i nauczyć się spełniać swoje marzenia.

Dla wszystkich, kto chce stać się lepszą wersją siebie, publikujemy te 30 zasad.

1. Podejmij decyzję.

Wzrost i dowolna przemiana zawsze rozpoczynają się od podjęcia decyzji. Człowiek boi się porzucić bezpieczny obszar i zetknąć się z czymś nieznanym. Lecz tylko ten krok daje nam możliwość do wzrostu. Przecież niemożliwie dążyć do swojego marzenia, przedłużając trzymać się przeszłości.

2. Stale ucz się i rozwijaj.

Im więcej dowiadujemy się, tym powyżej rośniemy – tym wolniej stajemy. Jeśli przestajemy rosnąc i uczyć się, życie staje się pustym i bezsensownym. Musimy stale czytać książki, prowadzić dziennik, uczestniczyć w warsztatach i komunikować się z ludźmi, od których możemy czegoś się nauczyć.

3. Świadomie podchodź do każdego przeżytego dnia.

Musimy częściej zastanawiać się nad tym, że każda chwila naszego życia – to bezcenny prezent. Większość z tych prezentów zostawiamy bez uwagi, ponieważ jesteśmy zajęte "ważniejszymi" sprawami. Nieobowiązkowo cały czas coś robić. Czasami trzeba po prostu żyć.

4. Skup się na działalności, która przynosi dochód.

W dowolnej pracy istnieje kilka głównych zadań, od których zresztą i zależy wielkość dochodu. Właśnie na nich musisz się skoncentrować. Zwycięzcy różnią się nie tym, że oni dobrze decydują wyjątkowo skomplikowane zadania, a tym, że oni wyjątkowo dobrze robią proste rzeczy.

5. Zostań osobowością.

Po to, żeby nasze okoliczności zmieniły się na lepsze, musimy najpierw zmienić się same. Nie warto również zawczasu stawiać sobie pytanie, czy godzimy się dla tej, czy innej działalności. Tylko zacząwszy wykonywać ją, możemy zostać mistrzem. Głównie – nie opuszczać rąk.

6. Działaj!

W świecie niemało ludzi, którzy żyją i pracują niżej poziomu swoich możliwości, ponieważ nie nauczyły się działać. Wiedza – to tylko potencjalna moc. Wiele problemów i trudności znikną same sobą, jak tylko podejmiesz się do pracy. Istnieje jedyne kryterium powagi naszych zamiarów. To nasze działania.

7. Poprawnie wykorzystaj stresowe sytuacje.

Wszyscy zgadzają się z myślą, że stres jest szkodliwy dla zdrowia. Lecz to niezupełnie jest tak. Wszystko zależy od siły stresu i od naszej zdolności kontrolować go. Najważniejsza reguła – musimy w całości skupić się na tym, czym zajmujemy się w tej chwili.

8. Ucz się przezwyciężać trudności.

Życie jest podobne do schodów. Każdy ze stopni jest związany ze swoimi trudnościami. Nie podoławszy im, nie potrafimy wspiąć się powyżej. Możemy postrzegać je jako przeszkody, a możemy jak ćwiczenia przed podniesieniem na kolejny stopień. Albo rezygnujemy, albo stajemy się silniejsi.

9. Nie odkrywaj Ameryki.

Najlepsze nauczanie – to naśladownictwo. Wykorzystać cudze doświadczenie zamiast tego, żeby dochodzić do wszystkiego samemu, może być pożytecznie w wielu dziedzinach życia. Kompozytorzy istnieli i do Mozarta, i on dużo u nich się nauczył. To całkiem nie przeszkodziło mu z czasem pisać własną genialną muzykę.

10. Nabieraj prędkości.

Stojący pociąg nie potrafi poruszyć się z miejsca przez małą przeszkodę, a ten co pędzi na pełnej prędkości nie zatrzyma nawet ściana. Na początku dowolnej działalności należy od razu "cisnąć na gaz" do końca. Wtedy żadne problemy już nie potrafią ciebie zatrzymać. Przecież sukces przychodzi automatycznie podczas jazdy.

11. Marz i spełniaj swoje marzenia.

Nasze marzenia i cele są swego rodu magnesem, który przyciąga wszystkich i wszystko, co przybliża nas do ich wykonania. Prawda, dlatego mało jest trochę pomarzyć od czasu do czasu. Trzeba skoncentrować wszystkie własne myślę na tym celu i nie dopuszczać żadnego cienia wątpliwości w tym, że on będzie osiągnięty.

12. Śledź za swoim zdrowiem.

Zdrowie – to nie tylko brak chorób. To również wysoka aktywność, energia, jakość życia i radość życia. Należy zwrócić uwagę na to co jemy, pijemy i jak często znajdujemy się w ruchu. Dowolna skrajność jest szkodliwa. Jest nam potrzebny zrównoważony i rozumny tryb życia.

13. Nie bój się krytyki.

Niemożliwie dogodzić wszystkim. Błędy będą spotykały się zawsze, toż krytyka jest nieunikniona. Musimy postrzegać ją jako środek dla własnego wzrostu i uczenia się. Jedyny sposób uniknąć jej – nic nie robić.

14. Wykonuj pracę na 110%.

Możliwość bardzo efektywnego wzrostu tai się w "dodatkowej" próbie, kiedy sił już absolutnie nie pozostało. W dziesięciu odsetkach dodatkowego wysiłku polega cała różnica między sukcesem a przeciętnością. Stała gotowość robić więcej aniżeli od nas czekają, musi stać się naszym zwyczajem.

15. Wykorzystaj problemy w jakości bodźca dla wzrostu.

Życie nie kara nas, a wychowuje. Dzięki problemom u nas rodzą się najlepsze jakości. One nie dają nam na próżno tracić swój potencjał, a zmuszają wykazywać aktywność i twórczość.

16. Bądź swoim własnym szefem i podwładnym.

Nie ważne, czy pracujemy na siebie, czy na kogoś innego. Nawet jeśli jesteś przedsiębiorcą to musisz wykonywać dowolną pracę tak, niby ciebie kontroluje kierownik. Ten kto nie może podporządkować się sam sobie, będzie wymuszony podporządkować się innym.

17. Stawiaj przed sobą duże cele.

Prawdziwe znaczenie wysokiego celu polega na naszym rozwoju w trakcie jego osiągnięcia. Czym on jest wyższy, tym powyżej nam przypadnie wyrosnąć, żeby go osiągnąć, tym ciekawiej będzie nasza droga. Tylko wymagając od życia najlepszego, można samemu zostać lepszą osobowością.

18. Dawaj ludziom to, czego potrzebują.

Jeśli zadać sobie pytanie, czego najbardziej potrzebują ludzie, to precyzyjną odpowiedzią będzie zapewne miłość. Ona upraszcza wszystkie relację z otoczeniem jak nic innego. To potężna siła. Szczery interes, sympatia, zatwierdzenie i wsparcie zdolne dokonywać cudów.

19. Nie pozwalaj sobie odrywać się od pracy.

Żeby odnieść sukces należy skoncentrować całą energię i siły na jednej sprawie. Dla wielu to daje się ciężko, ponieważ ich stale coś odrywa. Szukamy usprawiedliwienia dla swojego lenistwa. Nie musimy zapominać, że chcemy otrzymać szacunek i uznanie, a nie współczucie.

20. Bądź przykładem.

Wagi naszym słowom nadają tylko nasze działania, a nie stanowisko. Żeby zapalić innych, musimy płonąć same. Jeśli chcemy, żeby do naszych słów przysłuchiwały się, musimy nie tylko mówić, ale i coś robić.

21. Zaczynaj wszystkie istotne sprawy jak najszybciej.

Ważna reguła: w ciągu 72 godzin od momentu podjęcia decyzji musimy zrobić jakieś konkretne działanie. Inaczej zostaje tylko jedna szansa ze stu, że kiedykolwiek w ogóle potrafimy zrealizować swój plan.

22. Bierz na siebie odpowiedzialność.

Mamy skłonność przenosić całą winę i odpowiedzialność na innych. Tym samym przekazujemy im władzę nad naszym życiem. Lecz tylko od nas zależy, czy spełnią się nasze marzenia. Jeśli zbyt długo nie przejawiamy swoją wolę i stanowczość, one stają się słabsze i znikają.

23. Ucz się radzić ze swoimi lękami.

Dlatego są dwa sposoby. Pierwszy – wdzięczność. Kiedy wspominamy to, za co jesteśmy wdzięczne życiu, lęk odstępuje. I drugi – dążenie do celu. Przecież im bardziej jesteśmy nieruchome, tym silniej nas związują łańcuchy lęku.

24. Skoncentruj się na swoich silnych stronach.

Każdy z nas ma silne i słabe strony. Wiele osób zwracają uwagę tylko na swoje słabości i uważają, że właśnie w nich kryje się przyczyna wszystkich niepowodzeń. Dobra nowina: słabe strony osobowości nie mają dla sukcesu absolutnie żadnego znaczenia. Najlepszy różany krzew nie jest ten, który ma mniej cierni, a ten, na którym rosną najpiękniejsze kwiaty. Udanymi nas robią nie wady, z którymi nauczyliśmy się sprawiać, a przewagi, które mamy.

25. Umiej dawać i przebaczać.

Jeśli chcesz, żeby życie traktowało ciebie po dobremu, naucz się życzyć dobra wszystkim dookoła i błogosławić ich. Przebaczenie – to wyższa forma umiejętności oddawać i dzielić się. To klucz do samej wyższej miary duchownego rozwoju człowieka. Również musimy przebaczać sobie wszystkie błędy i bzdury.

26. Mądrze wykorzystuj swoje pieniądze.

Podstawa dobrobytu – musimy tracić mniej aniżeli zarabiamy. Jest nam potrzebne daleko nie wszystko z tego, czego chcemy. Jeśli nauczymy się zachowywać z finansami, to nasze życie wzrośnie na jakościowo nowy poziom.

27. Cierpliwie buduj podstawę.

Trwały sukces nie powstanie za parę dni. Nic rzeczywiście cennego nie można stworzyć za parę dni, tygodni, czy miesięcy. Im większego sukcesu czekamy, tym silniejszy powinien być fundament. Dlatego trzeba nabrać się cierpliwości i budować swoją przyszłość cegła po cegle.

28. Otaczaj siebie pozytywnymi przykładami.

Nic tak mocno nie wpływa na nasze życie jak ludzie, którzy nas otaczają. Zapożyczamy u nich o wiele więcej aniżeli można przypuścić. Nasz mózg gromadzi wszystko co postrzegamy, w zasadzie podświadomie. I jeśli otoczymy siebie zwycięzcami, to i same będziemy stale rosnąć i rozwijać się.

29. Przewracaj niezadowolenie sobą w bodziec do wzrostu.

Zadowolenie – bardzo niebezpieczna rzecz, ona wywołuje lenistwo i obojętność. Człowiek w całości zadowolony sobą, przestaje rozwijać się. U niego przepada pragnienie pracować, a postęp zatrzymuje się. Powinniśmy być wdzięczne za to co mamy, lecz przy czym zawsze chcieć większego. Wtedy potrafimy zmieniać się i rosnąć.

30. Bądź orłem, a nie kaczką.

Jak wyróżnić orła od kaczki? Kaczki kwaczą, a orły działają. Kaczki – pesymiści, orły – optymiści. Kaczki szukają odmowy, orły szukają decyzji. Kaczki czekają, że ich będą karmić, orły biorą odpowiedzialność na siebie i wydobywają to, co im należy. Życiowe ustawienie – "kwakać", a nie działać – do niczego dobrego nie przyprowadza.

A jakie zwierzę jest na twoim herbie?

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty