31 sposobów na odnowienie starej komody

Jeśli stara komoda jest zniszczona i wygląda nie tak atrakcyjnie jak wcześniej, nie musisz myśleć o zakupie nowych mebli. Istnieje wiele innych sposobów, aby tchnąć w nią nowe życie.

1. Oklej ścianki półek skrawkami jaskrawej tkaniny. Tkaninę można przymocować za pomocą dwustronnej taśmy lub delikatnie przybić małymi gwoździami.

komoda

2. Od zewnątrz półki można zakleić tapetami samoprzylepnymi lub zwykłymi. Pięknie wygląda rysunek słojów drewna i jaskrawe wzory.

motyl

3. Zrób fronty pasiaste, pomaluj ej lub oklej kolorową taśmą.

paski

4. Użyj liter. Można kupić już gotowy alfabet lub zrobić go własnoręcznie – z samoprzylepnego papieru.

godzik

5. Rozmaluj komodę jak stary wagon. Aby wszystko wyszło delikatnie i ładnie, najpierw narysuj szkic.

wagon

6. Wymień stare klamki na oryginalne. W kształcie jaskrawo-żółtych owieczek, na przykład.

kwiaty

7. Lub zabawnych dinozaurów. Łatwo wykonać takie akcesoria samemu. Przeciąć zabawkę na pół i przymocować śrubą.

diozaury

8. Dobrym pomysłem jest pomalowanie mebli farbą metaliczną. Wygląda to dość nowocześnie. Zrobić to łatwo – tylko trzeba użyć farby w sprayu.

pomysl

9. Zrób fronty szuflad kolorowymi. Nie zapomnij przed malowaniem wyrównać powierzchnię. Tak farba będzie się trzymać o wiele lepiej.

kolory

10. Z samoprzylepnego papieru można wykroić różne kształty, a na ich podstawie stworzyć oryginalny ornament.

kolki

11. Jeśli stare półki są zepsute, nie szkodzi. Można je wyjąć i zastąpić ładnymi koszami.

wiadra

12. Oryginalny wygląd mają fronty oklejone mapami. Najważniejsze, to nie brać grube arkusze. Inaczej będą wyglądać niechlujnie.

karta

13. Jeśli pomalować komodę farbą magnetyczną, w domu pojawi się +1 miejsce na notatki. Przed odnową trzeba wygładzić powierzchnię papierem ściernym, aby farba lepiej się trzymała. I zaopatrz się w magnesy!

cyfry

14. Tchnąć w stare meble nowe życie można także przy pomocy gazet i wycinków z czasopism. Oklejona prasą komoda będzie wyglądać bardzo stylowo.

gazeta

15. Drewniane fronty ożywi kolorowy ornament. Jeśli umiesz to zrobić samodzielnie, to można wyciąć go. Jeśli nie – skorzystaj z farby. Wstępnie nanieś rysunek ołówkiem, a następnie pomaluj komodę.

brązowy

16. Proste i gustowne – owiń blat papierem do pakowania prezentów. Przymocuj arkusz za pomocą taśmy samoprzylepnej.

prosto

17. W kontynuacji pomysła z literami. Ci, którzy nie chcą wycinać je, mogą zrobić napis za pomocą przycisków do papieru. Nadają się do dekoracji lub nieskomplikowanego rysunku i wyglądają bardzo nietypowo.

rzeczy

18. Nałóż na komodę haft. Oczywiście, nie trzeba się brać za nić z igłą. Wystarczy wziąć marker i wstępnie przemyśleć schemat. I to wszystko)

malunek

19. Zdemontuj komodę i obciągnij ją tkaniną. Do mocowania materiału można użyć przycisków. Obciągaj elementy tak, aby wszystkie łączenia i cięcia były ukryte. Inaczej tkanina zacznie się rozpełzać i postrzępiona będzie wyglądać bardzo nieatrakcyjnie.

kwiatki

21. Uchwyty można zrobić z kawałków liny. Niestety, ten pomysł nie nadaje się do każdego wnętrza.

foto

22. Wyjmij półki w ogóle – otrzymasz całkiem praktyczną niszę.

dla rzeczy

23. Jeśli masz wolny czas i odpowiednie umiejętności, można malować półki wewnątrz wzorami.

wizerunki

24. Fronty można ozdobić kolorowymi kredkami. Przyklej je mocno do siebie, i będzie naprawdę niezwykła dekoracja.

ołówki

25. Zdejmij uchwyty z szafek, pomaluj meble na dowolny kolor. Do tego, żeby otwierać szuflady, załóż skórzane paski. Przybij lub przyklej je mocno od wewnątrz i wypuść języczek na zewnątrz.

trzymacz

26. Niebezpieczne, ale bardzo oryginalne – dekorowanie lustrami. Zamów wycięte lustra odpowiedniej wielkości – do frontów, ścian, blatów – i mocno je przyklej.

szklany

27. Wydrukuj ulubione zdjęcia. Ich wielkość powinna odpowiadać wysokości komody. Pokrój zdjęcia na paski i przyklej je do szuflad. Takiej ramki na pewno nikt nie ma!

fotka

28. Oklej front za pomocą linijek. Postaraj się zrobić tak, aby one szczelnie przylegały do siebie – tak, komoda będzie wyglądać o wiele piękniej.

oryginalie

29. Rozbite lustro? To nie ma znaczenia. Zbierz duże odłamki i przyklej je mozaiką na froncie starej komody. Aby się nie skaleczyć, pokryj je przezroczystym lakierem.

modnie

30. Pomaluj komodę farbą farbą łupkową – to będzie niezwykła tablica kredowa. Ale teraz nie zapomnisz, co gdzie leży, przecież można podpisać szuflady kredą.

napis

31. Oklej meble swoimi ulubionymi zdjęciami i obrazkami. Najbardziej niezwykły kolaż pokryj lakierem i podziwiaj go na zdrowie!

ciekawo
źródło:Buzzfeed
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty