4-minutowy trening, który zamieni godzinę fitness w sali gimnastycznej

Męczące treningi na siłowni podchodzą daleko nie wszystkim. Nie ma co ukrywać, że czasami na nie absolutnie nie zostaje czasu. Ale to nie jest powód odmawiać sobie od sportowych obciążeń.
4 minutowy trening

Nasza redakcja proponuje spróbować zestawu ćwiczeń, na wykonanie których wam będzie trzeba nie więcej niż 5 minut.

1. Przysiady.

Czas: 60 sekund

4 minutowy trening 1

Postawcie nogi na szerokość barów lub trochę szerzej. Zacznijcie przysiadać, odprowadzając miednicę do tyłu, tak niby chcecie usiąść na krzesło. Siądźcie najniżej, starajcie się trzymać plecy prosto, nie zaokrąglając ich. Wróćcie do pozycji wyjściowej, wysilając mięśnie nóg i pośladków.

2. Pompki.

Czas: 30 sekund

4 minutowy trening 2

Przyjmijcie pozycję А. Ręce muszą znajdować się na szerokości barów, a wasze bary, kolana i stopy – na jednej linii. Powoli opadajcie na dół, zginając ręce i starając przyciskać łokcie do ciała. Wróćcie do pozycji wyjściowej. To ćwiczenie doskonale trenuje mięśnie klatki piersiowej i triceps.

3. Bieg w pozycji leżąc.

Czas: 30 sekund

4 minutowy trening 3

Kompleksowe ćwiczenie, które umocni wasze mięśnie brzucha i pomoże spalić kalorie. Pozycja wyjściowa jest taka sama jak przy pompkach. Wysilcie mięśnie brzucha, podejmijcie prawą nogę i powoli podciągnijcie ją do piersi. Śledźcie za położeniem pleców i bioder: one powinny być zatrzymane w pozycji. Wróćcie do pozycji wyjściowej i zróbcie to samo lewą nogą.

4. Wykroki.

Czas: 60 sekund

4 minutowy trening 4

Postawcie nogi na szerokości barów, ręki – na talii. Zróbcie lewą nogą duży krok naprzód, przy czym w kolanowym stawie noga musi utworzyć kąt do 90 stopni, a kolano prawej nogi – prawie dotknąć podłogi. Potem bodźcem przedniej nogi powracajcie do pozycji wyjściowej i powtórzcie ćwiczenie prawą nogą. Przy wykonaniu ćwiczenia bardzo ważne jest utrzymywać plecy w pozycji pionowej.

5. Skoki.

Czas: 45 sekund

4 minutowy trening 5

Ćwiczenie "Skoczek ("Jumping Jack") jak wiadomo wchodzi do szkolenia wojskowego w Stanach Zjednoczonych, ponieważ polepsza fizyczną i aerobową wytrzymałość. W pozycji wyjściowej ręce znajdują się wzdłuż ciała. Podskoczcie, jednocześnie rozwodząc nogi na bok i podejmując ręce nad głową. Szybkim skokiem wróćcie do pozycji wyjściowej i powtórzcie ćwiczenie.

Taki szybki interwałowy trening jest bardzo skuteczny: dzięki wysokiemu tempu za krótki przedział czasu spala się duża ilość kalorii.

źródło:WomenShealthMag
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty