4 największe atrakcje Los Angeles

Niesamowite piaszczyste plaże, palmy, fantastyczny ciepły ocean – mowa oczywiście o Mieście Aniołów. Welcome to Los Angeles! Jeśli się wybierasz do Stanów Zjednoczonych, to koniecznie musisz odwiedzić stolicę luksusu i przepychu.

Większość z nas marzy o tym, aby znaleźć się w Los Angeles. To miasto, które w kilka sekund zdobędzie serce najbardziej wymagającego globtrotera. Los Angeles to miasto, które nie koniecznie musisz odwiedzać w pojedynkę. Wspaniale nadaje się na wakacje rodzinne. Twoje dziecko na pewno będzie bawić się na całego w Disneyland, a ty tymczasem będziesz mógł sobie odwiedzić Hollywood.

1. Aleja Gwiazd

Aleja Gwiazd

Hollywood – znak rozpoznawczy nie tylko Los Angeles, ale równie całej Ameryki. I nie ma nic dziwnego w tym, że każdy turysta, który znajdzie się w Hollywood, natychmiast udaje się na Aleję Gwiazd, która zawiera ponad 2500 pięcioramiennych gwiazd, upamiętniających gwiazdy.

2. Beverly Hills

Beverly Hills

Jest to osiedle bogatych i sławnych ludzi, położone w zachodniej części Los Angeles. Wiele słynnych osobistości, szczególnie z Hollywood, mieszka lub mieszkało tutaj. Beverly Hills to luksusowe posiadłości, drogie samochody, modne restauracje i hotele, limuzyny. Turyści, którzy odwiedzili Beverly Hills, mogą się pochwalić, że widzieli na własne oczy Angelinę Joli, która jadła lody ze swoimi dziećmi w jednej z modnych kawiarenek.

Również turyści mogą kupić bilet i zwiedzić jedną z luksusowych posiadłości ulubionej gwiazdy. Oczywiście, bilet jest bardzo drogi, ale prawdziwych fanów to na pewno nie powstrzyma.

3. Disneyland

Disneyland

Małe goście Los Angeles na pewno nie będą tam się nudzić. Ulubione postacie filmów animowanych Walta Disneya ożywają na ulicach parku rozrywki Disneyland. Za cały czas istnienia parku odwiedziło go już około 600 milionów osób. Los Angeles Disneyland podzielony jest na 8 obszarów, z których każdy stanowi odrębną tematycznie całość: Fantasyland (Krainy Fantazji), Mickey's Toontown, Tomorrowland, Adventure land, Frontierland, New Orleans Square (Plac Nowoorleański), Kraina Piratów.

Frontierland stanowi replikę miasteczka na Dzikim Zachodzie. Dla małych marzycieli jest Fantasyland. Wejście do Krainy Fantazji prowadzi przez zamek Królewny Śnieżki. Wszystkie napotykane postaci nawiązują do ulubionych bohaterów bajek Disneya, np. Piotrusia Pana, Alicji i Królewny Śnieżki.

Ogromną popularnością wśród gości parku cieszy się Critter Country, czyli zoo, które swoją nazwę otrzymało w 1988 roku. Jeśli twoje dziecko lubi Myszkę Mikki, to Disneyland ma również coś dla twojej pociechy. Mickey's Toontown została stworzona dla najmłodszych dzieci. Koniecznie trzeba wstąpić do znanych z kreskówek domków zamieszkanych przez Myszkę Miki i jego przyjaciółkę Myszkę Mini.

4. Plaże Los Angeles

Plaże Los Angeles

Los Angeles może zaoferować wiele atrakcji dla miłośników sportów wodnych. Gigantyczne fale Oceanu Atlantyckiego zachęcają do uprawiania surfingu. Jeśli jesteś początkującym surferem, to możesz nauczyć się podstaw jazdy na desce na specjalnym kursie.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty