4 najzdrowsze napoje

Chociaż naukowcy na razie nie znaleźli odpowiedzi na pytanie, jak zachować młodość na zawsze, jednak udało im się wytypować najzdrowsze napoje, które służą nie tylko zdrowiu, ale także urodzie.

Oto cztery z nich.

1. Kawa

kawa

Wbrew powszechnemu przekonaniu, że kawa przyspiesza starzenie, ten napój pobudzający zawiera antyoksydanty, które chronią organizm przed negatywnym wpływem. Kawa zmniejsza ryzyko rozwoju różnych groźnych chorób, takich jak choroba Parkinsona, depresja, cukrzyca typu 2. Na podstawie przeprowadzonego badania naukowcy doszli do wniosku, że istnieje ścisły związek pomiędzy piciem kawy a zmniejszeniem ryzyka rozwoju raka podstawnokomórkowego skóry – najczęstszy nowotwór złośliwy skóry.

Inne badanie wykazało, że umiarkowane spożycie kawy (około trzech filiżanek dziennie) może zmniejszyć ryzyko albo zatrzymać rozwój choroby Alzheimera u osób w starszym wieku.

2. Wino czerwone

vino

Powiedzenie, że wino z wiekiem nabiera wartości i szlachetnieje, jest prawdziwe. Okazuje się, że ten napój może przywrócić młodość i zdrowie. Zawiera antyoksydanty, nazywane polifenolami, które uszczelniają ściany naczyń włosowatych.

Naukowcy udowodnili, że wino czerwone pomaga zmniejszyć poziom złego cholesterolu we krwi, dlatego zaleca się picie wina czerwonego, by zapobiec rozwojowi chorób sercowych. Jednak lekarze podkreślają, że wino czerwone należy spożywać z umiarem. Jeśli chodzi o właściwości i działanie przeciwstarzeniowe, to wino czerwone działa w dwóch kierunkach. Z jednej strony, zawarte w nim substancje poprawiają pamięć i koncentrację. Z drugiej strony, chronią skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, tym samym zmniejszając ryzyko rozwoju raka skóry.

3. Sok z granatu

granat

Sok z granatu jest nie tylko bardzo pyszny, ale również bardzo zdrowy i korzystny, gdyż zawiera antyoksydanty. Jedzenie granatu nie należy do najprzyjemniejszych i łatwych zadań, natomiast sok z granatu można kupić w każdym sklepie. Zawiera polifenole (przeciwutleniacze), które między innymi opóźniają procesy starzenia.

4. Herbata zielona

herbata

Jeśli nie przepadasz za kawą, to herbata zielona może z łatwością ją zastąpić. Ten napój zawiera polifenole, które opóźniają procesy starzenia, mają działanie przeciwnowotworowe oraz redukują negatywne skutki wywołane stresem.

Badania wykazują, że herbata zielona jest wskazana osobom z nadciśnieniem, wysokim poziomem cholesterolu oraz pacjentom, cierpiącym na osteoporozę. Inne herbaty też są bardzo korzystne i zdrowe. Na przykład biała herbata opóźnia proces starzenia się skóry i słabnięcia kolagenu oraz elastyny.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty