4 powody, dla których nie warto sprzątać mieszkania przed przyjściem gości

Każdy z nas stara się powitać gości w czystym i wysprzątanym mieszkaniu. Nikt nie chce, aby go nazywano bałaganiarą i brudasem. Jak myślisz, co lepiej zrobić: zawczasu ustalić datę wizyty gości czy się zrelaksować i czerpać zadowolenie z towarzystwa swoich przyjaciół?

Większość z nas urządza generalne porządki przed przyjściem gości. Nikt z nas nie chce czuć się nieswojo, kiedy któryś ze znajomych zobaczy bałagan w kuchni lub sypialni. Oczywiście nie chcemy, aby nazywano nas brudasami, dlatego zazwyczaj zawczasu ustalamy datę wizyty naszych gości. Tuż przed imprezą zaczynamy robić generalne porządki: sprzątać w kuchni, łazience, ścierać kurze, chować porozrzucane rzeczy, aby nikt przypadkowo nie zobaczył, jak w rzeczywistości dbamy o czystość w naszym domu.

Czy warto tak obsesyjnie zabierać się do porządków? Kiedy ukrywamy przed swoimi przyjaciółmi naturalne środowisko naszego zamieszkania, tym samym dobrowolnie rezygnujemy z niewymuszonej, naturalnej komunikacji ze swoimi gośćmi. Każdy oczywiście może mieć własne zdanie na ten temat, ale w niniejszym artykule mamy 4 dowody na to, że nie warto sprzątać mieszkania przed przyjściem gości.

1. Porządki ukrywają nasze prawdziwe oblicze

razem

Dlaczego sprzątamy przed przyjściem gości? Ponieważ każda z nas chce zasłynąć perfekcyjną panią domu. Teraz przypomnij sobie, jak się zachowujesz, kiedy do ciebie przychodzi matka, brat, siostra, najbliższy przyjaciel. Cieszymy się na ich widok i wcale się nie przejmujemy bałaganem w naszym mieszkaniu. Niepozmywane naczynia, brudne skarpetki, niepościelone łóżko – nie zwracamy na to żadnej uwagi, nie czujemy się nieswojo z powodu rozruchy, panującej w naszym domu. Bliscy kochają nas, niezależnie od tego, czy panuje porządek w naszym mieszkaniu, czy nie. W towarzystwie najbliższych zachowujemy się naturalnie, nic nas nie krępuje.

2. Człowiek w taki sposób chroni się przed stresem i ocenianiem

dziecko

Są wśród nas tacy, którzy wstydzą się jedynie nowo poznanych ludzi. Właśnie dlatego rzadko zapraszamy do domu nowych znajomych. Ciągle wymyślamy jakieś wymówki, aby nie dopuścić do tego, aby nieznajomy zobaczył bałagan w naszym domu. Jeśli ciągle się będziesz zmagać z chęcią zaprosić znajomych do siebie i chęcią zasłynąć idealną panią domu, nigdy nie przyjmiesz gości w swoim mieszkaniu. Kto na tym ucierpi? Ten, kto chce nawiązać przyjazne relacje.

3. Ludzie nie lubią, kiedy im się coś narzuca

przyjaciele

Czy można zrezygnować z zasad domowego savoir-vivre’u? Czy można pozwolić sobie na więcej luzu i zapraszanie gości zawsze, kiedy masz na to ochotę? To oczywiście wcale nie oznacza, że od tej pory musisz przestać sprzątać w mieszkaniu. Po prostu mały bałagan nie powinien być przeszkodą w nawiązywaniu nowych znajomości i zapraszaniu gości.

4. Ludzie chętnie komunikują z osobami niedoskonałymi

porządek

Każdy z nas chętniej nawiązuje relacje z osobą, która nie jest idealna. Nasze wady pomagają nam nawiązać bardziej zażyłe relacje z innymi. Jeśli nowi znajomi sprawią, że poczujesz się szczęśliwy, to dlaczego musisz z tego dobrowolnie rezygnować?

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty