4 powody, dla których warto przejść na weganizm

Kiedyś w większości przypadków to hipisi i Hindusi byli weganami, dziś natomiast weganizm zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników. Istnieje wiele różnych powodów, dla których warto zostać weganinem. Osoby, które rezygnują ze spożywania mięsa, robią to ze względu na swoje zdrowie, otaczające środowisko i empatycznego stylu życia.

W niniejszym zestawieniu 4 powody, dla których warto przejść na dietę wegańską.

1. Weganie żyją dłużej

dieta

Na podstawie przeprowadzonych badań naukowcy doszli do wniosku, że osoby, stosujące dietę wegańską rzadziej zapadają na różne groźne choroby, takie tak cukrzyca, nadciśnienie, rak, choroby układu sercowo-naczyniowego. Wbrew powszechnemu przekonaniu, dieta wegańska nie jest wcale uboższa w cenne substancje w porównaniu do diety mięsożerców. Jest bogata w białko, błonnik i minerały. W tym miejscu warto również zaznaczyć, że weganie w przeciwieństwie do mięsożerców, nie narażają swoje zdrowie, gdyż nie spożywają naszpikowanego antybiotykami i tłuszczami trans mięsa oraz przetworów mięsnych. Jeśli nawet raz w tygodniu będziesz stosować dietę wegańską, to niebawem zobaczysz pozytywne efekty w postaci dobrego samopoczucia, pięknych włosów, skóry, paznokci.

2. Dieta wegańska odchudza najlepiej

jedzenie

Beyonce, która przez kilka miesięcy stosowała rygorystyczną dietę, nie mogła schudnąć aż do tej pory, gdy postanowiła wyłączyć ze swojej diety nabiał oraz mięso. Jak wynika ze statystyk, weganie ważą 20 kg mniej niż mięsożercy.

Pamiętaj jednak o tym, że jeśli będziesz spożywać chleb, makaron, batoniki orzechowe, wegańskie serniki i czekoladę, to prawdopodobnie nie schudniesz. Owszem, są bardzo smaczne, ale musisz uważać na kalorie i dostarczać swemu organizmowi niezbędną dawkę białka roślinnego. Quinoa (komosa) i tofu są bogate w białko roślinne.

3. Weganizm pozytywnie wpływa na środowisko

planeta

Hodowla zwierząt najprawdopodobniej w największym stopniu odpowiada za zanieczyszczenie wody, erozję gleby oraz zanieczyszcza powietrze. Jeśli chcesz zrobić coś dla dobra Ziemi, to przejdź na weganizm.

4. Dzięki weganom zwierzęta nie trafiają do rzeźni

diety

To jest chyba jeden z najważniejszych powodów, dla których warto przejść na dietę wegańską. Każdy wegan rocznie ratuje życie ponad 100 zwierzętom. Każdy, kto przynajmniej raz w życiu był świadkiem uboju zwierząt hodowlanych, wie, że one nie chcą umierać. Czyż hamburger czy schabowy, który mamy na swoim talerzu jest wart tego, by zabijać zwierzę, które tak samo, jak my, przeżywa emocje?

Musisz jasno uświadomić sobie, że produkcja nabiału i jajek to także przemoc wobec zwierząt hodowlanych: cielęta wcześnie się odsadza od matek, kury przebywają w okropnych warunkach, na dodatek karmione są zakazanymi paszami. Jeśli nie chcesz się przyczyniać do cierpienia zwierząt, przejdź na weganizm.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty