4 powody, dlaczego nie warto oszczędzać na odzieży zimowej

Zimny sezon – to okres, kiedy najczęściej nasz humor i samopoczucie zależy od odzieży. Dlaczego mówią, że skąpy dwa razy płaci? Ponieważ tanie ubrania szybko się niszczą, więc częściej musisz kupować nowe.

Zanim wybierzesz się na zakupy po nowe ciuchy na najbliższy bazar, radzimy ci zapoznać się z naszymi poradami. Opowiemy ci, dlaczego po nową kurtkę, buty czy dodatki lepiej wybrać się do niedrogiego markowego sklepu i Dużych supermarketów, jeśli chcesz na prawdę oszczędzić.

1. Usunąć tłuste plamy z taniej puchówki to zadanie niemalże niemożliwe do wykonania.

plama

Na zdjęciu możesz zobaczyć, jak wyglądają tłuste plamy po wypraniu kurtki. Plamy na kurtkach puchowych z wypełnieniem z pierza lub puchu pojawiają się nie na skutek tego, że twoje dziecko ubrudziło ją tłustym pączkiem lub mąż wysmarowałem się smarem, ale na skutek niepoprawnego oczyszczania przez producenta wypełnienia. Plamy mogą pojawiać się nawet po czyszczeniu kurtki w pralni chemicznej.

rzeczy

Wielu z nas uważa, że jeśli kupimy puchówkę w czarnym kolorze, to na pewno te plamy nie będą widoczne. Jednak tak naprawdę można je zobaczyć przy określonym oświetleniu. Wniosek: jeśli kupisz tanią puchówkę, będziesz musiał wydać dodatkowe koszty na jej czyszczenie. Na ciemniej kurtce plamy są mniej widoczne, ale to wcale nie oznacza, że one się nie pojawią. Radzimy kupić puchówkę wypełnione sztuczną watoliną. Ma swoje zalety – znacznie szybciej schnie i łatwiej ją prać.

2. Czapka nie grzeje, lecz sprawia dodatkowe kłopoty

czapka

Wady tanich czapek:

  1. Niejakościowy materiał, wykorzystywany do produkcji czapek, który szybko się niszczy.
  2. Niejakościowa wełna, dodawana do taniej dzianiny, może być przyczyną świądu skóry i uczulenia.
  3. Tania czapka nie grzeje

Jeśli chcesz, aby nie swędziało ci czoło od czapki, musisz wybierać takie nakrycia głowy, które nie zawierają wełny. Jak dobrać czapkę? Włóż ją na głowę w sklepie i nie zdejmuj przez kilka minut. Jeśli po kilku minutach poczujesz ciepło albo zrobi ci się gorąco – dobrałeś odpowiednie nakrycie głowy na zimny sezon.

3. Kłaczki na ubraniach wykonanych z taniej dzianiny mogą powodować uczulenia

taśma

Zimą ogromną popularnością cieszą się ubrania, wykonane z polaru. Rzeczywiście charakteryzuje się hydrofobowością i dobrą izolacją ciepła, jednak jeśli kupisz tanie ubrania, to później możesz bardzo tego pożałować.

Nawet po praniu takie ciuchy, zwłaszcza czarne, wyglądają tak, jakby poprzyczepiał się do nich każdy meszek i sierść. Zmechacenia i kłaczki najłatwiej usunąć, przesuwając po tkaninie specjalną rolkę pokrytą papierem nasączonym klejem. Jednak ten zabieg będziesz musiała wykonywać po każdym praniu. Wyobraź sobie, że ten meszek pozostaje w stałym kontakcie z twoją skórą, więc jeśli zimą stawiasz na takiego typu ubrania, możesz mieć straszny świąd skóry. Niejakościowy polar może wywołać uczulenie.

4. Niejakościowy barwnik do tkanin może powodować alergię

pranie

Producenci taniej odzieży do farbowania tkanin używają niejakościowych barwników. Ich główna wada – nietrwałość. Kupując tanie ubrania, musimy być przygotowani na to, że mogą farbować na skórze ciała. Jeśli chodzi i rękawiczki, to farba trafia pod paznokcie, sprawiając, że masz zafarbowane skórki wokół paznokci.

Takiego typu odzież jest szczególnie niebezpieczna dla dzieci. Może powodować alergię, a jeśli twoja pociecha uwielbia wkładać paluszki do buzi, to szkodliwy barwnik przedostanie się do żołądka.

kolory

Jak zrozumieć, że masz przed sobą niejakościowo pofarbowaną rzecz? Jeśli kupujesz rękawiczki z dzianiny, włóż je na jedną rękę, a drugą dokładnie potrzyj palec. Następnie zdejm rękawiczki i spójrz na swoje palce. Jeśli masz zafarbowaną skórę na palcach, nie kupuj tych rękawiczek!

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty