4 symptomy, że jesteś zestresowany

Organizm nigdy nie okłamuje. Często wysyła nam sygnały, że jesteśmy już na granicy wyczerpania, więc jak najszybciej musimy zadbać o swoje zdrowie. Warto poznać sygnały, które powinny nas ostrzec i pomóc zachować zdrowie.

Większość z nas bardzo dużo pracuje, więc często ignorujemy niepokojące sygnały, które wysyła nam nasz organizm. Mamy dla ciebie 4 symptomy, które świadczą o tym, że jesteś zestresowany. Koniecznie zwróć na nie uwagę, jeśli nie chcesz, aby dopadła cię depresja i wycieńczenie psychiczne.

1. Zmarszczki

oczy

Zmarszczki mimiczne między brwiami, czyli lwia zmarszczka, pojawia się wtedy, kiedy często się złościmy, jesteśmy sfrustrowani, zdenerwowani. Często już nawet nie zauważamy jej, staje się nieodłączną częścią naszej twarzy. Spójrz w lustro. Jeśli masz na twarzy lwią zmarszczkę, zastanów się, z czego jesteś niezadowolony. Być może warto coś zmienić, aby odzyskać wewnętrzny spokój.

2. Napinanie-rozluźnianie

emocje

Kiedy jesteś bardzo zdenerwowany, napinają się wszystkie mięśnie twarzy. Wieczorem, kiedy jesteś w domu, twarz powinna być rozluźniona. Jeśli natomiast zauważyłeś, że mięśnie twarzy przebywają w ciągłym napięciu, zastanów się, co nie pozwala ci się normalnie rozluźnić i zrelaksować. Mamy dla ciebie proste i łatwe ćwiczenie: otwórz usta. Również nie zabieraj ze sobą do łóżka komórki – odłóż wszystko i pozwól sobie na odpoczynek.

3. Wspinanie się na palcach

trening

Kiedy jesteś bardzo zestresowany, masz ochotę wspiąć się na palcach w górę. Jeśli w dodatku masz skurcze nóg, koniecznie musisz się skonsultować z lekarzem. Owszem wspinanie się na palcach w górę odchudza nogi, ale jeśli będziesz powtarzać to ćwiczenie kilka razy dziennie, to w nocy na pewno będzie dochodzić do długotrwałych skurczy nóg. Jest to groźna dolegliwość, która wymaga długotrwałego leczenia.

4. Zakładanie nogi na nogę

nogi

Zakładanie nogi na nogę to bardzo częsta pozycja, którą przyjmujemy, siedząc. Wielu z nas robi to automatycznie. Istnieje przekonanie, że osoba, która zakłada nogę na nogę, jest niepewna siebie. Lekarze natomiast twierdzą, że taka pozycja świadczy o tym, że człowiek jest zestresowany, niecierpliwy i traci kontrolę nad emocjami. Zakładanie nogi na nogę również szkodzi zdrowiu. Siadanie z nogą na nogę uniemożliwia właściwe krążenie krwi, a co za tym idzie, może sprzyjać wytwarzaniu się niebezpiecznych skrzepów.

Koniecznie zwróć uwagę na sygnały, jakie wysyła ci twój organizm i wtedy na pewno uda ci się uniknąć wielu groźnych dolegliwości.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty