4 wierne oznaki, że przed nami nie lekarz, a szarlatan

Lekarz jest bardzo ważnym specjalistą, bo powierzamy mu najcenniejsze. Często lekarze pozbawieni skrupułów wywierają presję, by przestraszyć, by wyłudzić więcej pieniędzy od pacjenta.

Eksperci opowiadają, jak znaleźć dobrego lekarza i chronić swoją kieszeń przed szarlatanami.

Często jesteśmy podejrzliwi wobec ekipy naprawczej lub w wyborze nowego specjalistę od manicure. Ale wybór lekarza traktujemy, delikatnie mówiąc, lekkomyślnie. Nie jest łatwo znaleźć wykwalifikowanego lekarza. Przemyślane podejście uratuje twoje nerwy, poprawi twoje zdrowie, a nawet uratuje twoje życie. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na wybór odpowiedniego lekarza.

1. Opinie

Opinie

Najbardziej dostępny wariant wyboru. Ważne jest tu zarówno "słowo ustne", jak i zasoby sieci globalnej. Skontaktuj się z bezinteresowny znajomym. Użyteczne są liczne witryny z recenzjami, które dostarczą przydatnych informacji o lekarzach w każdym mieście.

2. Badania

Badania

Zdarza się, że idziesz na wizytę do innego lekarza z wynikami uzyskanymi nie w jego klinice. Odmowa ich przyjęcia jest złym znakiem. Jeśli lekarz będzie nalegać na przeprowadzeniu badań tylko w ramach określonego zakładu leczniczego, to najprawdopodobniej twój portfel po prostu chcą opróżnić.

3. Suplementy

Suplementy

To magiczne slłowo jest często wykorzystywane jako cudowny środek przeciw wszystkim możliwym nawet najbardziej przerażającym chorobom w różnych prywatnych klinikach i centrach medycznych z zakresu diagnostyki całego organizmu. Przy czym wydawane biologicznie aktywne dodatki za drogie najnowsze opracowania, dostępne tylko za granicą i tylko w tej placówce medycznej. Alternatywna medycyna ma prawo na istnienie i wpływu leków homeopatycznych nikt nie zaprzecza. Ale można ich używać tylko wtedy, gdy pacjent otrzymuje wiarygodne informacje o ich działaniu i może skorzystać z alternatywnych metod leczenia.

4. Diagnoza

lekarz

W końcu przychodzimy do szpitala, aby w przyszłości otrzymać przeznaczenie lekarza. Jeśli wykonujemy mnóstwo badań, ale lekarz cały czas przepisuje jeszcze inne, wtedy należy zachować czujność. W praktyce istnieją wyjątkowe przypadki, ale przy współczesnych możliwościach wszystkie badania w szpitalu można przeprowadzić w ciągu 5 dni. Ponadto, podobne sytuacje wymagają konsultacji różnych specjalistów. Dobry lekarz w takim przypadku nie będzie działać w pojedynkę, jeśli nie jest to Dr House, oczywiście.

Mamy nadzieję, że te wskazówki nigdy nie będą potrzebne ani Tobie, ani Twoim bliskim. Ale, aby zachować budżet rodzinny, lepiej poznać "wroga" w twarz. Jak mówi mądrość ludowa: ostrzeżony - znaczy uzbrojony.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty