42 genialne sposoby na zaoszczędzanie miejsca w domu

Przydatne wskazówki, jak zrobić tak, aby rzeczy były zawsze pod ręką i nigdy nie przeszkadzały.

1. Wewnątrz szafy można przymocować listwę z relingami na szaliki i krawaty. Dla większej wygody można je zrobić wysuwającymi się, po prostu mocując do listwy kołki.

drzwi

2. Jeśli w rogach półek na regale przymocować dodatkowe deski, na nich można zmieścić znacznie więcej rzeczy.

szafa

3. Aby zrobić dodatkowe półki w dowolnym miejscu w domu, potrzebne są haki i plastikowe kosze.

szufladki

4. Jeśli zamiast szklanek w uchwyt wstawiać dziecięce obręcze i spinki, z niego można zrobić piękny organizer do dziecięcych akcesoriów do włosów.

klamerki

5. W organizerach do butów bardzo wygodnie przechowywać papier toaletowy lub ręczniki papierowe. A co najważniejsze – łatwo je przymocować do każdej powierzchni.

papier

6. Połącz mocnymi nićmi między sobą kilka wiklinowych koszy i przymocuj konstrukcję do sufitu. I już masz kilka dodatkowych półek. Tylko nie przeładowuj ich, aby koszyki się nie zepsuły.

kwiatek

7. W suszarce do naczyń wygodnie przechowywać kopertówki, portfele, kosmetyki i małe torebki.

torby

8. Do przechowywania butów można użyć zwykłego wieszaka – wystarczy zawiesić buty i kozaki na hakach. A buty można umieścić na tacy, żeby łatwiej było zmywać błoto.

obuwie

9. Zawieś filiżanki na haki. Elementy mocujące montuj tam, gdzie będzie to wygodne dla ciebie: od spodu szafki kuchennej, do półki.

naczynie

10. Deski do krojenia można przechowywać w dużych koszach.

deski

11. Przymocuj duże haczyki do okapu kuchennego i zawieś na nich garnki i patelnie.

kuchnia

12. Przymocuj wewnątrz szafki do naczyń poprzeczkę, za którą będą przechowywane pokrywy. Z takiej konstrukcji nie wypadną i będzie zawsze łatwo znaleźć odpowiednią.

naczynie kuchenne

13. Łączniki do rur idealnie pasują do wnętrza kuchni. Można w nich przechowywać różne akcesoria.

trzymacz

14. Przy okazji, w łazience złączki do rur też mogą znaleźć zastosowanie jako uchwyty do suszarki, prostownicy, lokówki i innych urządzeń.

suszarki

15. Jeśli jeszcze nie powiesiłaś półki w łazience, spróbuj przechowywać wszystkie przybory toaletowe na haku z klamerkami, przymocowanymi do rury na zasłony.

przysznic

16. Najlepszy dywanik do zabaw to ten, który może przemienić się w torbę. Po prostu przyszyj do krawędzi dywanika kilka pętli i przeciągnij przez nie wstążkę. Gdy dziecko juz zmęczy się zabawą, zaciągnij wstążkę i przestrzeń do zabawy przemieni się w piękną torbę.

zabawki

17. Detale "Lego" mogą być bardzo pomocne. Tylko przyjrzyj się bliżej do konstruktora. Wystarczy tylko przymocuj jedną główną platformę, do której będą przymocowane wszystkie pozostałe datele-uchwyty.

lego

18. W komórkach pustych wytłaczanek na jaja można przechowywać lakiery do paznokci.

jaja

19. A jeśli trochę się pomęczyć i zrobić z desek skrzynkę-organizer, konstrukcja stanie się niezastąpionym pomocnikiem. W niej i na niej można przechowywać absolutnie wszystko.

torba

20. Na uchwycie na kubki można przechowywać nożyczki. Więc jeśli potłukłaś wszystkie kubki, nie spiesz się wyrzucać je!

nożyczki

21. Aby zrobić porządek w akcesoriach do szycia, weź deskę i wbij w nią gwoździe. Teraz szpule z nićmi nigdzie nie znikną ;)

nicie

22. Zrób listwę z mocowaniami do tego, aby przechowywać na niej krzesła dla gości.

krzeslo

23. Magnetyczne listwy na noże mogą być wykorzystywane nie tylko w kuchni. Doskonałe nadają się do stosowania w magazynie lub warsztacie. Z nimi wszystkie śruby i wiertła zawsze będą na miejscu.

pomocniki

24. W zużytych pustych plastikowych opakowaniach można przechowywać różne drobiazgi budowlane.

porządek

25. Dużo szalików bez problemu można zawiesić na wieszakach. Tak rzeczy nie będą pogniecone, a ich właściciele ani o jednej z nich nie zapomną.

szaliki

26. Jeśli półki na przyprawy przymocować w łazience, będzie więcej miejsca na liczne słoiki i butelki.

półki

27. Do drzwi spiżarni przymocuj gazetnik i przechowuj w nim suszarkę do włosów. I więcej przekręcony przewód nigdy nie spowoduje żadnych niedogodności.

pomysł

28. Zrób kilka otworów w półce szafki łazienkowej i ustaw w nich szczoteczki do zębów.

szczotki

29. Podwieś rolki z pergamentem, folią aluminiową, folią spożywczą na specjalne haki (można nawet samoprzylepne) tuż nad powierzchnią roboczą.

trzyma

30. W opakowaniach na ubrania można przechowywać rolki papieru opakowaniowego.

papiery

31. Wystarczy kilka haczyków, aby pojawiło się miejsce na deskę do prasowania, tak będzie wisieć, nikomu nie przeszkadzając. Przymocuj je gdzieś za drzwiami, i odwieczny problem rozwiązany.

deska

32. Nity + listwa przypodłogowa + niewielki wysiłek = ekskluzywny organizer na biżuterię. Do tego po prostu wetknij nity w listwę.

organaizer

33. Podziel przestrzeń w szufladach za pomocą małych drewnianych listew. Aby "labirynt" dobrze się trzymał, drewniane elementy można skleić ze sobą.

kosmetyki

34. Aby zieleń dłużej pozostawała świeża, umyj ją, pokrój i przechowuj w szczelnie zamkniętym pojemniku.

cebula

35. Jeśli całą zawartość lodówki ułożyć w plastikowe pojemniki, miejsca będzie więcej – sprawdź!

lodówka

36. Worki do prania idealnie nadają się do przechowywania warzyw – wentylowane, lekkie, kompaktowe.

pranie

37. Przymocuj organizer do drzwi i używaj go do przechowywania torebek z krakersami, płatkami zbożowymi i innymi produktami.

cukierki

38. Lub, jeśli pozwala na to miejsce, przymocuj metalową suszarkę do naczyń jako dodatkową półkę i zawieś haczyki z torbami na niej.

sneki

39. Uchwyty do akcesoriów łazienkowych, jeśli są przymocowane w kuchni, zamieniają się w półki na przyprawy, warzywa, owoce, słodycze itp.

warzywa

40. Można również wykorzystać wolną przestrzeń nad drzwiami w spiżarni. Zawieś haki i przechowuj na nich torby podróżne, walizki.

bagaż

41. Haczyki na zasłony kąpielowe mogą służyć jako uchwyty do torebek w szafie.

torebki

42. Wyposaż stojak na akcesoria. Przymocuj do niego kilka rzepów. Takie same rzepy przymocuj do gadżetów, które zamierzasz tam przechowywać. Przyklej rzeczy do stojaka po użyciu, i problem zgubionego pilota (na przykład) zniknie na zawsze.

gra
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty