5 błędów, które popełniamy przy stosowaniu dezodorantu

Każdy z nas każdego dnia używa dezodorantu, ale mało kto się zastanawia nad tym, czy poprawnie to robi.

Kiedy czujemy się dobrze, nic nas nie boli, nie swędzi, nasza skóra nie wydziela nieprzyjemnego zapachu, to oznacza, że wszystko jest w porządku. Jeśli natomiast czujemy dyskomfort, nieprzyjemny zapach, swędzenie pod pachami to oznacza, że popełniliśmy jeden z rozpowszechnionych błędów przy stosowaniu kosmetyków przeciw potliwości.

Pewien znany chirurg plastyczny w wywiadzie dla jednego z magazynów opisał pięć błędów, które popełniamy przy codziennym stosowaniu dezodorantu.

1. Źle dobrany kosmetyk przeciw potliwości

dezodorant

Dezodorant czy antyperspirant? Wielu z nas nie wie, na czym polega różnica między dezodorantem a antyperspirantem. Dezodorant został zaprojektowany, aby neutralizować przykre zapachy, podczas gdy antyperspirant pomaga osobom z nadmierną potliwością. Zwęża ujścia gruczołów potowych, ograniczając wydostawanie się potu na zewnątrz.

2. Niewłaściwe stosowanie

stosowanie

Pamiętaj o właściwym stosowaniu dezodorantu i antyperspirantu. Antyperspirantu lepiej użyć tuż przed snem niż rano. Przez noc zdąży się wchłonąć, ponieważ w nocy aktywność gruczołów potowych jest bardzo niska. Dezodorant możemy aplikować w dowolnej porze dnia, ale tylko na czystą i suchą powierzchnię, żeby działał właściwie.

3. Używanie w nadmiarze

ilość

Jeśli chodzi o dezodorant, to wystarczy 2-3 psiknięcia, w przypadku antyperspirantu należy uwzględniać okoliczności. Jeśli jest to zwykły dzień, to wystarczy przejechać nim dwukrotnie pod pachą. Jeśli natomiast to są upalne dni, wiesz, że będziesz miał do czynienia ze stresującą sytuacją, wybierasz się na siłownię lub będziesz pracować fizycznie, to możesz nałożyć go więcej.

4. Dezodorant perfumowany

perfumy

Stosowanie dezodorantów perfumowanych nie jest błędem, ale musisz doskonale znać swoją skórę i to jak ona reaguje na różne składniki takiego dezodorantu. Jeśli po zaaplikowaniu kosmetyku masz zaczerwienienia, swędzenie, to musisz natychmiast go odstawić i sięgnąć po dezodorant bezzapachowy.

5. Używanie ciągle tego samego kosmetyku przeciw potliwości

zakupy

Jeśli używasz od lat tego samego dezodorantu lub antyperspirantu i on doskonale radzi sobie ze swoim zadaniem, to możesz go nie zmieniać. Jeśli natomiast zauważyłaś, że ostatnio masz zaczerwienienia, podrażnienia, swędzenie pod pachami, czujesz dyskomfort, a także twoja skóra wydziela nieprzyjemny zapach, to musisz kupić nowy kosmetyk przeciw potliwości, bo wygląda na to, że gruczoły potowe się przyzwyczaiły do kosmetyku, który więcej nie może blokować wydzielanie potu.

Jeśli chcesz zawsze czuć się pewna siebie i nie martwić się o to, że twój dezodorant lub antyperspirant cię zawiedzie, musisz przestać popełniać błędy, opisane w niniejszym artykule.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty