5 cech osobowości, które najczęściej decydują o tym, że wiedziemy życie w pojedynkę

Samotność jest naszą naturą, ale nie jesteśmy tego świadomi. Rodzimy się sami i umieramy sami. Wszystko, co nas otacza, jest tymczasowe. Tak naprawdę łączymy się w grupy, znajdujemy przyjaciół i kochanków tylko po to, aby nie czuć się samotnie.

Single często czują się szczęśliwe we własnym towarzystwie. Niestety trwa to dość krótko. Później dopada ich depresja i apatia. Nagle uświadamiają sobie, że brakuje im bliskiej osoby, która by ich wspierała i przytulała. Ludzie od zawsze łączą się w grupy. Większość ludzi ma w sobie wewnętrzną potrzebę poczucia przynależności do jakiejś grupy. Jednak w naszym społeczeństwie obowiązują określone zasady zachowania i ci, którzy nie mają zamiaru je przestrzegać, są skazani na samotność. W niniejszym zestawieniu 5 cech osobowości singla.

1. Egoizm

egoista

Egoista ma sztywne granice osobiste. Jest to osoba, która zawsze trzyma innych ludzi na dystans. Woli spędzać czas wolny tak, jak mu się chce. Jest przekonany, że bliska osoba pożera jego życiową energię i czas. Egoista nie potrafi poświęcać się dla innych. Uważa, że wszystko kręci się wokół niego, jest centrum wszechświata i istnieją tylko jego potrzeby. Egoista zazwyczaj skupia się na karierze, czego bardzo żałuje w starości.

2. Niska samoocena

ty

Większość singli jest przekonanych, że nie zasługują na miłość i uwagę. Nie od dziś wiadomo, że dostajemy tyle, ile dajemy sami. Osoba, która ma niską samoocenę, uważa, że jest nieciekawa i nudna, dlatego społeczeństwo traktuje z pogardą. Zazwyczaj jest postrzegana jako osoba zarozumiała i zachłanna, ale tak naprawdę to bardzo nieszczęśliwy człowiek, który potrzebuje miłości i uwagi.

3. Kariera na pierwszym miejscu

kariera

Karierowicze osiągają sukcesy w biznesie, zarabiają grube pieniądze i posiadają wielomilionowe majątki. Jednak pieniądze szczęścia nie dają. Po co duży dom, jeśli nie ma w nic dzieci? Kiedy nadchodzi starość, człowiek zaczyna żałować tego, że nie ma kochającej rodziny i wiernych przyjaciół. Dobra materialne zamieniają się w niepotrzebne przedmioty, które nigdy nie przytulą i nie wesprą w trudnej chwili. Owszem, trudno łączyć życie rodzinne z karierą zawodową, ale jest to możliwe. Każdy ma prawo do szczęścia i miłości.

4. Brak własnego zdania i naśladowanie zachowań partnera

jednakowe

Program neurolingwistycznego programowania (NLP) wykorzystuje zasadę lustrzanego odbicia, czyli dopasowanie pozycji ciała, gestykulacji, tempo oddychania na zasadzie lustrzanego odbicia względem rozmówcy. Stosowanie tej zasady ma umożliwić świadome i celowe zbliżenie się do drugiej osoby i wzbudzenie w niej zaufania, dlatego jest cennym nawykiem dla tych, którzy chcą zbudować karierę. Jednak nie warto z tym przesadzać, zwłaszcza jeśli chodzi o relacje z partnerem.

Single często stosują zasadę lustrzanego odbicia do tego, aby uwieść przedstawiciela\przedstawicielkę płci przeciwnej. Jednak czasami w tym wszystkim gubią siebie samego. W pogoni za szczęściem singel zapomina o tym, co w życiu jest najważniejsze. Kameleon społeczny stanowi zagrożenia nie tylko dla siebie samego, ale również dla otaczających. Zasadę lustrzanego odbicia należy stosować z rozumem i umiarem.

5. Brak empatii i niechęć do zmian

smutek

Dosyć często osoby, które wiedzą życie w pojedynkę, nie potrafią przyznać się do własnych błędów, nie mogą zaakceptować swoich wad, nie są zdolni do odczuwania stanów psychicznych innych osób. Zazwyczaj są postrzegane jako okrutne i zdecydowane osoby, ale tak naprawdę są małostkowymi egoistami, które nie potrafią budować zdrowych relacji. Nie chcą zaakceptować tego, że zmiany trzeba zacząć od siebie. Taka osoba nigdy nie zmieni swego zdania, do niczego nie da się przekonać. Właśnie dlatego jest samotna.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty