5 ciekawostek o krajach, które znają tylko lokalsi

Uwielbiasz podróże i jesteś doświadczonym globtroterem, jednak często się nawet nie domyślasz, że popularne wśród turystów kraje mają wiele sekretów i zadziwiających tradycji? W niniejszym artykule słów kilka o sekretach, które kryją w sobie najpopularniejsze kierunki turystyczne.

Czasami podczas podróży możemy dokonać wielu nieoczekiwanych dla siebie odkryć. Fajnie, kiedy możesz poznać coś nowego, o kraju, o którym wydaje się, że już wszystko wiesz. Niektóre kraje kryją w sobie wiele sekretów, które można poznać dopiero wtedy, kiedy się na dłużej w nich zamieszka. Co wspólnego pomiędzy Hiszpanią a Sri Lanką? To popularne wśród turystów kraje, które nadal pozostają dla nas tajemnicą.

1. Katalońska tradycja figurek "caganer"

hiszpania

Katalonia każdego roku jest oblegana przez tłumy turystów. Figurka caganera, przedstawiająca katalońskiego chłopa w tradycyjnej czerwonej czapeczce podczas załatwiania się, jest najbardziej pożądaną rzeczą w Katalonii w okresie Bożego Narodzenia. Jest ona symbolem szczęścia, pomyślności i wszystkiego, co najlepsze w nowym roku. Caganera można zobaczyć nie tylko w sklepach, kawiarniach i na placach, ale nawet w szopce. W caganerów wcielają się dosłownie wszyscy: piłkarze, politycy, gwiazdy filmowe i nawet Papież!

2. Dziwne obyczaje Irlandczyków

irlandia

Irlandczycy nie lubią się chwalić. Nie lubią, kiedy im prawią komplementy i czują się nieswojo, kiedy ktoś je chwali. W dodatku Irlandczycy zawsze mówią bez ogródek i lubią krytykować. Zawsze walą prosto z mostu, bez ogródek i chodzi nie tylko o bliskich, ale również nieznajome osoby.

3. Sri Lanka – słoń jako symbol dostatku

sri-lanka

Sri Lanka – była kolonia korony brytyjskie, która słynie głównie z wyśmienitej herbaty. Również na Sri Lance wydobywane są szafiry, rubiny, ametysty, aleksandryty, topazy, granaty, kamienie księżycowe. Kamienie szlachetne wydobywane są ręcznie, bez wykorzystania współczesnych maszyn i narzędzi. Ciężka i zarazem najgorzej płatna praca na wyspie. Na Sri Lance słoń jest symbolem dobrobytu i bogactwa. Każdy, kto ma słonia, uważa się za prawdziwego krezusa. Słonie mieszkają na podwórku jak psy w Europie.

4. Niemcy – lokalne zwyczaje picia piwa

niemcy

Powszechnie wiadomo, że Niemcy są jednymi z największych producentów i konsumentów piwa na świecie, właśnie dlatego mają dość niezwykłą tradycję picia piwa. Lokalsi wybierają określony region, który słynie z dobrego piwa i łączy w sobie kilka wiosek. Następnie wyruszają tam, aby w każdym pubie napić się piwa. Jeżdżą z jednej wsi do innej i w każdej oczywiście piją ulubiony napój. I tak do samego rana.

5. Gruzja – fantastyczne wino i restauracje

gruzja

Gruzja – bardzo piękny i zarazem zaskakujący kraj. Gruzini są jednym z najbardziej towarzyskich narodów świata. Jednak mało kto wie, że wino w Gruzji jest uważane za jedyny trunek, który jest godny tego, aby znaleźć się na świątecznym stole. Nawet jeśli coś świętują w restauracji, to zawsze zabierają ze sobą wino.

Właściciele lokali pozwalają przynosić klientom swoje wino do konsumpcji do restauracji. Gruzini podczas imprez zazwyczaj piją białe wino (po gruzińsku zielone) w dużych ilościach, ponieważ uważają, że czerwone wino (po gruzińsku czarne) jest raczej damskim alkoholem. Gruzini już od dziecka piją wino, by mogli odróżnić dobre wino od tego gorszej jakości.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty