5 ćwiczeń tybetańskich na każdy dzień

Kultura wschodnia dała nam dużo ciekawych rzeczy, w tej liczbie świetne ćwiczenia dla rozwoju elastyczności. One pomagają doprowadzić do aktywności zmęczone mięśnie, które zatęskniły bez dzieła opracować kręgosłup i przy tym one są bardzo proste i dostępne nawet dla nieprzygotowanego człowieka.
5 ćwiczeń tybetańskich

Nasza redakcja znalazła 5 takich ćwiczeń. Robić je lepiej rano, wtedy efekt będzie większy. Rozpoczynajcie od 7 powtórzeń i stopniowo doprowadzajcie do 20.

Ćwiczenie 1

5 ćwiczeń tybetańskich 1

Pozycja wyjściowa: wstańcie, wyciągnijcie ręce do podłogi, dłonie w dół. Stopy rozstawione na szerokości ramion.

Ćwiczenie: obracajcie się wokół własnej osi w kierunku wskazówek zegara, aż nie zacznie kręcić się głowa. Z czasem potraficie robić coraz więcej i więcej obrotów.

Oddychanie: oddychajcie równomiernie.

Ćwiczenie 2

5 ćwiczeń tybetańskich 2

Pozycja wyjściowa: połóżcie się na podłogę, wyciągnijcie ręce wzdłuż ciała dłońmi w dół.

Ćwiczenie: podejmijcie głowę i przyciśnijcie podbródek do piersi. Jednocześnie podejmijcie nogi; śledźcie, żeby nogi były proste. Powoli opuszczajcie głowę i nogi na podłogę.

Oddychanie: wdech wykonujcie, kiedy podejmujecie głowę i nogi, wydech – kiedy opuszczacie. Starajcie się oddychać jak można najgłębiej.

Ćwiczenie 3

5 ćwiczeń tybetańskich 3

Pozycja wyjściowa: wstańcie na kolana, przyciśnijcie palce nóg do podłogi. Pokładźcie ręce na biodra, przyciśnijcie podbródek do piersi.

Ćwiczenie: podejmijcie podbródek i ramiona w górę i powoli wygnijcie plecy do tyłu. Górna część pleców musi wyginać się silniej aniżeli dolna. Powoli wróćcie do pozycji pionowej.

Oddychanie: wdech – na wyginaniu, wydech – w pozycji pionowej.

Ćwiczenie 4

5 ćwiczeń tybetańskich 4

Pozycja wyjściowa: siądźcie na podłogę, nogi prosto przed siebie na szerokości 30 cm. Wspierajcie się rękami o podłogę.

Ćwiczenie: podejmijcie tułowie tak, żeby kolana były pod kątem 90 stopni w stosunku do podłoża. Głowę trzymajcie równolegle do podłogi. Powoli wróćcie do pozycji wyjściowej.

Oddychanie: wdech – na podniesieniu, wydech – w pozycji wyjściowej.

Ćwiczenie 5

5 ćwiczeń tybetańskich 5

Pozycja wyjściowa: połóżcie się na brzuch, dłońmi oprzyjcie się do podłogi na poziomie piersi.

Ćwiczenie: z oparciem na ręce podejmujcie górną część tułowia dopóki ręce nie będą wyprostowane. Patrzcie prosto przed siebie. Następnie podejmijcie w górę miednicę tak, by razem z rękami i nogami wyszedł "dach domku".

Oddychanie: wdech – na podniesieniu, wydech– przy relaksie.

źródło:PaoloDafloresta
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty