5 ćwiczeń, żeby doprowadzić siebie do formy

Na święta wszyscy dobrze odpoczęliśmy i w niczym sobie nie odmawialiśmy: jedliśmy i pierożki, i sałatki z majonezem, i słodkimi prezentami dzieci nas częstowały! Lecz zimowe wakacje się skończyły i nadszedł czas zająć się swoją figurą.

Dzielimy się z wami ćwiczeniami, które pomogą wam szybko usunąć zbędne kilogramy. I nie zapominajcie o prawidłowym odżywianiu.

Deska (ćwiczenie na brzuch)

5 ćwiczeń 1
 1. Wstańcie na ręce i kolana. Wyprostujcie nogi i uprzyjcie się palcami stóp do podłogi.
 2. Naciągnijcie mięśnie brzucha i po kolei odrywajcie nogi od podłogi, na kilka centymetrów podejmując je w górę.
 3. Ćwiczenie wykonujcie w ciągu minuty. Plecy trzymajcie prosto, nie wyginając się w kręgosłupie lędźwiowym.

30-60-90 (ćwiczenie na brzuch i nogi)

5 ćwiczeń 2
 1. Połóżcie się na plecy, ręce trzymajcie za głową, nogi połączcie razem.
 2. Oderwijcie proste nogi od podłogi i podejmijcie do kąta 30 stopni. Wysilcie brzuch, nie wyginając się w kręgosłupie lędźwiowym. Zatrzymajcie się w tym położeniu i zróbcie trzy głębokie wdechy i wydechy.
 3. Następnie zwiększajcie kąt podniesienia nóg do dwóch razy – do 60 stopni. Pozostańcie w tym położeniu, zróbcie trzy wdechy-wydechy i podejmijcie nogi do kąta 90 stopni. Zatrzymajcie się w tym położeniu.
 4. Potem to samo powtórzycie w odwrotnej kolejności. Podczas ćwiczenia szczelnie przyciśnijcie kręgosłup lędźwiowy do podłogi.

Pozycja kobry (ćwiczenie na pośladki i plecy)

5 ćwiczeń 3
 1. Połóżcie się na brzuch, połączcie stopy razem, ręce ugnijcie w łokciach i uprzyjcie się dłońmi do podłogi na poziomie piersi.
 2. Na wdechu podejmijcie korpus w górę, wygiąwszy się w kręgosłupie lędźwiowym nieco odrzućcie głowę do tylu. Zatrzymajcie się w tej pozycji na 30 sekund, potem opadnijcie na wydechu.

Pasikonik (ćwiczenie na pośladki i uda)

5 ćwiczeń 4
 1. Połóżcie się na brzuch, podbródek opierajcie do podłogi. Ręce połóżcie wzdłuż ciała, dłonie ściśnijcie do pięści. Wyprostujcie nogi i wyciągnijcie palce stóp.
 2. Na wdechu powoli po kolei podejmujcie nogi, a na wydechu opuszczajcie je.

Brzózka (ćwiczenie na brzuch)

5 ćwiczeń 5
 1. Połóżcie się na plecy, nogi ugnijcie w kolanach i przyciśnijcie do piersi.
 2. Powoli prostujcie nogi w górę do pozycji pionowej, podtrzymując się w pasie rękami. Zatrzymajcie się na 30–60 sekund.
źródło:Fitdoma
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty