5 dowodów na to, że Holandia jest fantastycznym krajem

Każdego roku piękne tulipany, niesamowite galerie sztuk i niezwykłe budowle przyciągają do Holandii tłumy turystów. Jednak Holandia to nie tylko kraj, który ma niezwykle bogatą historię, ale również państwo, w którym realizowane są innowacyjne pomysły i projekty.

Holendrzy od zawsze wyróżniali się pomysłowością i innowacyjnością. Warto w tym miejscu wspomnieć o panelach słonecznych i wiatrakach. Również nie można zapomnieć o samochodach elektrycznych, legalizacji miękkich narkotyków i prostytucji.

1. Samochody elektryczne i rowery – ekologiczne i efektywne środki transportu

rowery

Rząd Holandii planuje w najbliższym czasie auta zasilane paliwami zastąpić pojazdami typu EV, czyli samochodami zasilanymi 100% energią elektryczną. W tym celu wykorzystuje różne instrumenty ekonomiczne. Są to dopłaty przyznawane na zakup samochodów elektrycznych, w wysokości 15 000 euro na samochody osobowe. W dodatku holenderscy kierowcy mają możliwość korzystać z bezpłatnych sieci ładowania pojazdów typu EV, które znajdują się w promieniu 100-200 metrów.

Oprócz tego Holendrzy chętnie korzystają z rowerów, które są alternatywą dla samochodów. Być może większość z nas uważa, że rower jest nieprestiżowym i mało wygodnym pojazdem, ale Holendrzy chętnie przesiadają się na rowery, które są bardzo popularnym pojazdem w Holandii. W miastach holenderskich zamontowano tysięcy stojaków rowerowych, umożliwiających przypięcie rowerów. Są miasta, w których można się poruszać jedynie rowerem.

2. Holandia zamyka więzienia

pokój

Być może niebawem słowo "więzienie" zniknie ze słownictwa Holendrów. Liczba skazanych w Królestwie Niderlandów od lat sukcesywnie spada, podobnie zresztą jak ogólny wskaźnik przestępczości, dlatego Holandia zamyka więzienia. Zamykanie więzień wiąże się z likwidacją miejsc pracy, jednak pracownicy mają możliwość podjęcia się pracy w innych urzędach.

Skazani, przebywający w więzieniu, zarabiają pieniądze, które mogą wydawać na żywność i papierosy w więziennym sklepiku albo gromadzić je na swoim koncie. Również więźniowie mogą wychodzić na przepustkę. W taki sposób skazanych przygotowuje się do życia na wolności.

3. Recepta Holandii na bezpańskich zwierząt

pies

Na ulicach Holandii nie znajdziesz bezpańskich psów i kotów. W kraju ustanowiono proste zasady, których musi przestrzegać każdy obywatel. Ktokolwiek porzuci psa lub kota, zapłaci wysoką karę grzywny. Porzucone zwierzę natychmiast trafia do schroniska. W dodatku wyroki sądowe (3 lata) i więzienie za złe traktowanie lub porzucenie zwierzęcia.

4. Legalna prostytucja

ulica

W tym kraju całkiem legalnie można skorzystać z usług prostytutki. Prostytucja jest określana mianem najstarszego zawodu świata, więc Holandia w 2000 roku postanowiła ją zalegalizować. Prostytutki mają własne związki zawodowe, a prostytucja traktowana jest jak normalny zawód. Można zarejestrować działalność, płacić od niej podatki, mieć ubezpieczenie zdrowotne. W Amsterdamie istnieje tzw. Dzielnica Czerwonych Latarni, w której znajdują się lokale z prostytutkami.

5. Marihuana w Holandii nie jest zabroniona

palenie

Podobnie jak inne miękkie narkotyki. W Holandii palenie marihuany jest w pełni legalne. Każdy chętny może wpaść do coffeeshopu, który wygląda tak samo, jak zwykły bar. Jedyna różnica to taka, że zamiast alkoholu kupuje się tutaj zioło w różnych formach. Można wypić kawę i zjeść ciastko z marihuaną. Legalizacja narkotyków ma wiele zalet.

Po pierwsze, każdego roku przyciąga tłumy turystów do Holandii. Po drugie, Holendrzy zaczęli mniej palić marihuany, bo jak wiadomo zakazany owoc zawsze słodszy. Dzięki legalizacji narkotyków miękkich ten zakazany owoc zmienił się w dostępną formę rozrywki dla dorosłych.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty