5 dowodów na to, że wizualizacja naprawdę działa

Każdy z nas ma marzenia – duże, małe, zapomniane, marzenia trudne do zrealizowania albo nierealne. Najważniejsze wierzyć w to, że na pewno kiedyś się spełnią. Marzenie nigdy się nie spełni, jeśli w to nie wierzysz i świadomie odrzucasz taką możliwość. Naukowcy udowodnili, że wizualizacja przyspiesza drogę do każdego celu i realizacji marzeń.

Wizualizacja to tworzenie określonych obrazów w głowie. Jest to umiejętność, która daje nam możliwość realizować swoje marzenia nie tylko w naszej głowie, ale również w rzeczywistości. Każdego dnia coś sobie wyobrażamy, o czymś marzymy, wysyłamy sygnały w kosmos, który nam odpowiada.

Cały problem tkwi w tym, że zazwyczaj naszą głowę nawiedzają negatywne obrazy i czarne myśli: "Na pewno popełnię błąd, nie osiągnę sukces", "Zachoruję", "Rozstaniemy się", "Wywalą mnie z pracy". A kiedy tak się dzieje, myślimy sobie "A nie mówiłem. Wiedziałem, że tak będzie!" Jak zatem wizualizować, aby obrazy tworzone w naszej głowie miały pozytywną siłę oddziaływania?

1. Rozjaśnienie umysłu

rozum

Zanim się zabierzesz do wizualizacji, musisz ogarnąć swoje myśli i marzenia, zrozumieć, co dla ciebie jest najważniejsze i czego tak naprawdę chcesz. Nasz mózg karmiony obrazami jest zawsze gotów do działania w kierunku tego, co jest w ich zawartości.

2. Siła woli

trening

Kiedy już dokładnie wiesz, czego chcesz i masz określony cel, zaczynasz rozumieć, na czym masz się skupić, aby nie marnować czasu na niepotrzebne rzeczy. Na początku musimy stawiać przed sobą niezbyt ambitne cele, które nie wymagają od nas maksimum wysiłku i energii, aby nasz mózg nauczył się skupiania na czymś jednym i nie rozpraszał się na drobiazgi.

3. Nasz mózg nie widzi różnicy między wyobrażeniem sobie czegoś (wizualizacją) a przeżywaniem tego naprawdę

marzenia

Badania neurologiczne dowodzą, że nasz mózg jest ślepy. Gdy robimy coś tylko w wyobraźni, jednocześnie w naszym mózgu zachodzą identyczne procesy, jakbyśmy to samo wykonywaliśmy w rzeczywistości. Nasz mózg nie widzi różnicy między wyobrażeniem sobie czegoś a przeżywaniem tego naprawdę.

Kiedy w głowie mamy zawsze jeden i ten sam obraz, nasz plastyczny mózg zaczyna tworzyć ścieżki neuronowe, które tworzą się w nim poprzez wizualizację. Za każdym razem, kiedy coś sobie wyobrażamy, komunikacja lub transmisja wśród zamieszanych nią neuronów zwiększa się, więc nasz mózg myśli, że przeżyliśmy to naprawdę.

4. Wizualizacja sprzyja zdrowiu

zdrowie

Wizualizacja zdrowia polega na świadomym wywoływaniu pozytywnego obrazu siebie, swojego ciała, dobrego samopoczucia. Mózg odbiera sygnał, zaczyna produkować więcej zdrowych komórek, organizm zaczyna się oczyszczać. Naukowcy udowodnili, że pozytywne myślenie poprawia zdrowie, zmniejsza ryzyko rozwoju depresji.

5. Moc wiary

wiara

Najważniejsze w tym wszystkim, uświadomić sobie, że to nie wydarzenia wpływają na nasze życie, a my kierujemy tym, co się ma wydarzyć. Myśl ludzka jest materialna. Kiedy to sobie uświadomisz, zaczniesz działać, nic już cię nie powstrzyma. Nauczysz się kierować swoim życiem i czynami. Dlaczego wizualizacja często nie działa?

Ponieważ nie wierzysz w to, co robisz. Zwątpienia rujnują efekty wizualizacji. Oczywiście, na początku może się nie udać, ponieważ jest to dość skomplikowany proces umysłowy, który wymaga cierpliwości, trenowania i siły woli. Jak tylko się nauczysz kierować swoim umysłem, marzenia zaczną się spełniać.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty