5 etapów rozwoju duchowego człowieka

Mało kto z nas wie, że istnieją poszczególne etapy rozwoju duchowego. Ile jest tych etapów? Na którym z nich jest każdy z nas?

Aby odpowiedzieć na te pytania, na początku należy poznać poszczególne etapy rozwoju duchowego człowieka.

1. Zaspokojenie potrzeb fizjologicznych

obżerstwo

Na tym etapie rozwoju duchowego znajdują się osoby, którym w życiu głównie chodzi o zaspokojenie potrzeb fizjologicznych. Chodzi o zaspokojenie głodu, pragnienia i potrzeb seksualnych. Aby mieć możliwość zaspokoić podstawowe potrzeby człowiek chodzi do pracy. Jego motto życiowe to "Panem et circenses", czyli "Chleba i Igrzysk". Każdy, kto rozumie, że tego jest za mało, aby osiągnąć harmonię w życiu, przechodzi do następnego etapu.

2. Zbieractwo

rzeczy

Jest to etap, na którym znajduje się większość z nas. Zakładamy rodzinę, kupujemy mieszkanie lub budujemy dom, podejmujemy się dobrze płatnej pracy, kupujemy drogie ciuchy, robimy dobry remont w mieszkaniu, posyłamy dzieci na studia za granicę, kupujemy jedzenie w dużych hipermarketach, drogie, luksusowe samochody.

Dobra praca, dzieci studiują – pełny sukces w życiu. Dlaczego więc nie cieszysz się życiem i jesteś załamany? Ponieważ dobra materialne szczęścia nie dają. Ten, kto to zrozumie, przechodzi do trzeciego etapu.

3. Poznanie sensu życia

kosmos

Na tym etapie zazwyczaj się znajdują osoby, które straciły część albo cały majątek. Wtedy to właśnie człowiek zaczyna uświadamiać sobie, że przez całe życie pracował, aby zgromadzić majątek, który można stracić w kilka minut. Na przykład wszystko może spłonąć podczas pożaru.

Okazało się, że za mało tylko posiadać, trzeba się nauczyć zarządzać majątkiem, doceniać dobra materialne, ale za bardzo się nie przywiązywać do rzeczy materialnych. Dobra materialne nie powinny znajdować się na pierwszym planie. Główne miejsce w naszym miejscu powinno zajmować pokojowe współistnienie ze światem. Należy poznać prawa Wszechświata i wtedy rzeczy materialne zejdą na drugi plan.

4. Harmonijna osobowość

rozum

Na tym etapie rozwoju duchowego znajdują się osoby, które odnalazły równowagę w swoim życiu. Wiedza, którą posiadają, pozwala im zachowywać spokój i równowagę, nawet w najtrudniejszej sytuacji – twardy i opanowany jak skała. Ludzie naśladują takie osoby i słuchają ich porad. Ma się wrażenie, że nawet natura jest po ich stronie.

5. Czarownik

bajka

Są tacy, którzy dążą do czegoś więcej, czegoś, czego nie daje poprzedni etap rozwoju. Pociąga ich magia i tajemniczość. Grono osób, znajdujących się na piątym etapie rozwoju duchowego, jest bardzo znikome. Są to osoby, które decydują się porzucić rodzinę, dobra materialne dla rozwoju trójwymiarowego ducha czarownika. Duch rozwija się i wzmacnia, aż w pewnym momencie staje się wszechmocny, odporny i niezłomny.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty