5 filmów o biedakach, którzy zostali bogaczami

Wyobraź sobie, że bardzo chcesz kupić jakąś rzecz, ale niestety nie stać cię na to. Widzisz, że inni to mają, a ty nie możesz jej mieć, co bardzo cię wkurza. Nędza, wywołująca agresję, może wydobyć z nas najgorsze cechy.

Akceptujesz taki stan rzeczy i nie próbujesz niczego zmienić. Nie dążysz do tego, by zostać bogaczem, bo uważasz, że jest to raczej niemożliwe. Nie ma rzeczy niemożliwych. Życie czasami potrafi zaskoczyć.

1. Slumdog. Milioner z ulicy

Slumdog

"Slumdog. Milioner z ulicy" to jeden z najbardziej fascynujących filmów o tym, że życie jest pełne niespodzianek. Film o Hindusie, wychowanym w slumsach Bombaju, który bierze udział w programie "Milionerzy". Zanim Jamal zdąży odpowiedzieć na ostatnie pytanie, aresztuje go policja. Policjanci nie wierzą, że może on mieć tak ogromną wiedzę. Podejrzewają oszustwo, więc zabierają go na komisariat i przesłuchują. W zeznaniach Jamal opowiada o swoim życiu w dzielnicach nędzy i każdy rozdział w nim jest odpowiedzią na pytanie z programu. Film fascynuje i zachwyca, zmuszając widzów do refleksji nad życiem i uświadomieniu sobie, jak trudne życie mają mieszkańcy slumsów. Uczy nas cieszyć się z tego, co mamy.

2. Królowa Katwe

Królowa Katwe

Nie mniej fascynujący film niż poprzedni, inspirowany prawdziwymi wydarzeniami o dziewczynie, która ma na imię Phiona. "Królowa Katwe" – film o życiu mieszkańców Afryki, którzy borykają się z głodem i biedą. Phiona, która uczy się grać w szachy, wykazuje się silnym charakterem i niezłomnością ducha. Na dodatek ma niesamowity talent szachowy. Film pokazuje, jak pasja może nadać kierunek w życiu i pomaga osiągnąć sukces. Sprawia, że jesteśmy niezłomni i niepokonani. Film skłania nas do tego, by się zastanowić nad tym, czego tak naprawdę pragniemy i do czego dążymy.

3. Mosiężny imbryk

Mosiężny imbryk

Amerykańska komedia "Mosiężny imbryk" bez wątpienia sprawi na każdym niesamowite wrażenie. Opowiada o młodej parze, która boryka się z brakiem pieniędzy. Męża zwalniają z pracy, a żona nie może znaleźć odpowiedniej pracy dla siebie. Przyjaciele uważają, że są prawdziwymi nieudacznikami. John i Alice jednak wierzą w to, że uda im się jednak złapać Pana Boga za nogi. Pewnego dnia Alice przynosi do domu antyczny czajnik z antyku i od tej pory ich życie diametralnie się zmienia. Para odkrywa, że mosiężny czajnik ma magiczne moce: dostarcza pieniędzy za każdym razem, gdy któremuś z małżonków stanie się krzywda. Od tej pory John i Alice na różne sposoby próbują sprawić sobie ból, aby jak najwięcej zyskać. Jak daleko gotowi się posunąć John i Alice, żeby dostać pieniądze?

4. Mr. Deeds – milioner z przypadku

Mr Deeds

"Mr. Deeds – milioner z przypadku" – film przesiąknięty dobrocią, miłością i magią, który pomaga nam uświadomić sobie, że życie jest piękne i nauczyć się cieszyć z małych rzeczy. Możesz być szczęśliwy nawet wtedy, kiedy nie masz milionów. Film opowiada o młodym chłopaku, który cieszył się z każdego przeżytego dnia, robił najlepszą pizzę w mieście, aż do momentu, kiedy się dowiedział, że wujek przepisał mu fortunę. Po jego śmierci przenosi się do Nowego Jorku, gdzie przejmuje kontrolę nad olbrzymią medialną korporacją i klubem koszykarskim. Longfell Deeds musi się zmierzyć z wieloma trudnościami i stoczyć prawdziwą walkę o odziedziczony majątek. W końcu jak zawsze zwycięża dobro. Film pokazuje nam, że jednak pieniądze szczęścia nie dają.

5. Dwa miliony dolarów napiwku

Dwa miliony

"Dwa miliony dolarów napiwku" – film, który sprawi, że inaczej spojrzysz na swoje życie i wartości moralne. Opowiada o nowojorskim policjancie, który nie ma pieniędzy na napiwek dla kelnerki, obiecuje oddać jej połowę wygranej, jeśli jego loteryjny los okaże się szczęśliwy. Niespodziewanie dowiaduje się, że wygrał aż 4 miliony dolarów. Charlie chce dotrzymać słowa, ale jego żona uważa to za szaleństwo i zanim on to zrobi, wydaje 2 miliony dolarów. Czy uda się policjantowi dotrzymać słowa w tej sytuacji, czy jednak się wycofa? Film opowiada o miłości, dobroci, naiwności i uczciwości.

Bądź zawsze sobą. Niezależnie od sytuacji, zawsze warto pamiętać o tym, że miłości, szczęścia i uczciwości nie da się kupić za pieniądze. Pieniądze szczęścia nie dają!

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty