5 malarzy urzeczonych zimą

Zima — to najbardziej bajeczna pora roku. Wszystko wokół pokryte białą, lśniącą kołdrą i pozostaje tylko czystość i tajemnica. W takim pięknie można się zakochać.

Proponujemy zanurzyć się w rozkoszy twórczości utalentowanych artystów, w ich dziełach można odczuć cały urok tej pory roku.

Zima w mieście Eugeniusza Luszpina

5 malarzy urzeczonych zimą 1
5 malarzy urzeczonych zimą 2
5 malarzy urzeczonych zimą 3
5 malarzy urzeczonych zimą 4

Eugeniusz Luszpin jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej utalentowanych malarzy naszych czasów. Jego dzieła zachwycają i przyciągają swoim pięknem. Artysta maluje w stylu hiperrealizmu i czasem jego obrazy są tak realistyczne, że nie sposób odróżnić je od zdjęć.

Rodzime krajobrazy w wizji Dmitrija Kolpasznikowa

5 malarzy urzeczonych zimą 5
5 malarzy urzeczonych zimą 6
5 malarzy urzeczonych zimą 7
5 malarzy urzeczonych zimą 8

Ośnieżone pola, młyny wodne, słoneczne polany — to wszystko ożywa na obrazach Dmitrija Kolpasznikowa. Jego pejzaże są bardzo spokojne i majestatyczne, głębokie i realistyczne. Prace tego sławnego i uznanego na całym świecie artysty znajdują się w kolekcjach prywatnych w Niemczech, Francji, Belgii i Chin.

Jaskrawe kolory Leonida Afremowa

5 malarzy urzeczonych zimą 9
5 malarzy urzeczonych zimą 10
5 malarzy urzeczonych zimą 11
5 malarzy urzeczonych zimą 12

Leonid Afremow jest współczesnym malarzem-impresjonistą, który opracował unikalny styl pisania obrazów. Pisze swoje prace bez użycia pędzla. Zamiast niego malarz wykorzystuje specjalny nóż-łopatkę — szpachelkę do malowania. Niepowtarzalne "pociągnięcia" układają się w oryginalne obrazy, które zachwycają i inspirują.

Śnieżna zima na obrazach Dmitrija Kustanowicza

5 malarzy urzeczonych zimą 13
5 malarzy urzeczonych zimą 14
5 malarzy urzeczonych zimą 15
5 malarzy urzeczonych zimą 16

Dmitrij Kustanowicz — to nowoczesny malarz z Mińska. Autor znalazł swój charakter pisma, swoją własną technikę — artysta wykorzystuje szpachelkę do malowania. Jego malarstwo jest wielowymiarowe, wielowarstwowe i wielobrzmieniowe. Jest ono fakturne, graficzne i delikatne, a linie są rytmiczne i swobodne .

Zimowa opowieść Terry'ego Redlina

5 malarzy urzeczonych zimą 17
5 malarzy urzeczonych zimą 18
5 malarzy urzeczonych zimą 19
5 malarzy urzeczonych zimą 20

Większość obrazów amerykańskiego malarza Terry'ego Redlina to krajobrazy i animalistyka, często przedstawione o zmierzchu, o zachodzie słońca lub w nocy, bardzo jaskrawe, kolorowe i żywe. Artysta wierzy, że zima to zawsze trochę bajka, urzekająco magiczny, biały kobierzec w wieczornych światłach.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty