5 mało znanych faktów na temat włosów
Owszem, wygląda to rzeczywiście fantastycznie! Ale po co nam wtedy te włosy? Przecież wszystko w naszym organizmie pełni jakąś funkcję. Jakie więc funkcje pełnią włosy na naszym ciele?
1. Włosy pod pachami – strefa uwodzenia

Jak się okazało, włosy pod pachami służą do przyciągania płci przeciwnej. Oczywiście nie chodzi o wygląd zewnętrzny. Chodzi o uwodzenie zapachem. Włosy pod pachami zatrzymują wydzielany pot, który ma zapach piżma – naturalnego afrodyzjaku. Nie ma włosów, nie ma zapachu, więc nie możesz uwodzić płeć przeciwną zapachem.
2. Włosy łonowe – ochrona przed chorobami

Owłosienie łonowe pełni funkcję ochronną. Włosy w okolicach intymnych chronią nas przed działaniem bakterii i wirusów, które mogą wywoływać infekcje. Owłosienie intymne także zapewnia temperaturę, odpowiednią dla miejsc intymnych. Chociaż dziś ta funkcja jest już mało istotna, gdyż istnieje wygodna bielizna i wiele różnych kosmetyków do higieny intymnej. Obecnie raczej chodzi o preferencje estetyczne.
3. Włosy na nogach – regulacja temperatury

Większość kobiet decyduje się na depilację nóg, zwłaszcza latem, kiedy się wkłada krótkie spódniczki i sukienki. Jednak zawsze warto pamiętać o tym, że im częściej golisz nogi, tym szybciej rosną włosy na nich. W naturze nic nie dzieje się przypadkiem, a włosy na naszym ciele również nie rosną w tym czy innym miejscu bez żadnego powodu. Włosy na nogach regulują temperaturę, chronią przed oparzeniami, ukąszeniami owadów. Taką samą funkcję pełnią włosy na rękach.
4. Włosy na palcach u stóp – nie masz problemów z krążeniem

Większość osób czuje się nieswojo z powodu nadmiernego owłosienia na palcach u stóp. Jednak muszą wiedzieć, że nie mają czego się wstydzić, gdyż włosy świadczą o tym, że ich posiadacz nie ma żadnych problemów z krążeniem. Jeśli ich nie masz, to wcale nie oznacza, że masz powody do zmartwienia. Możesz się zaczynać martwić, jeśli tego typu włosy zaczynają wypadać.
5. Włosy to niewidoczna bariera ochronna ciała

Włosy mamy właściwie wszędzie. Jednak większość włosów na ciele to włosy meszkowe, niemal niewidoczne. Pełnią funkcję ochronną. Chronią naszą skórę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki nim różne drobne urazy, ukąszenia na naszym ciele szybciej się goją. Pełnią rolę swoistej bariery ochronnej. Właśnie dlatego, zanim się zdecydujesz na usuwanie włosów, dobrze się zastanów, czy rzeczywiście warto to robić.