5 mitów kosmetycznych, w które wciąż wierzymy

Każda kobieta, niezależnie od wieku, narodowości, kraju, w którym mieszka, chce zawsze wyglądać bosko i zjawiskowo. Przedstawicielki płci pięknej dla urody gotowe są na wszystko.

Jednak zawsze warto pamiętać o tym, że często producenci kosmetyków nas oszukują i nie zawsze nasze poświęcenia są warte wysiłku. Branża urodowa kryje w sobie wiele tajemnic i mitów, które chcielibyśmy obalić w niniejszym artykule, aby żadna kobieta już się nie dała nabrać i nie wydawała niepotrzebnie pieniądze na mało efektywne kosmetyki i zabiegi.

1. Znane marki produkują najlepsze kosmetyki.

kosmetyki

Nic bardziej mylnego. Skuteczność kosmetyków do ciała, twarzy oraz włosów zależy nie od nazwy marki, lecz od składników, w nich zawartych. Czasami tanie kosmetyki są o wiele lepsze od tych droższych. Stąd można zrobić prosty wniosek: o skuteczności kosmetyków nie można sądzić na podstawie marki czy drogerii, w której je kupujesz. Prestiżowy sklep nie jest gwarancją wysokiej jakości.

2. Istnieją kosmetyki przeciwstarzeniowe.

maska

Niestety, ale to mit. Nie ma żadnego kremu przeciwstarzeniowego, który by zatrzymał naturalny proces starzenia skóry. Od czasu do czasu na rynku kosmetycznym pojawia się kolejne cudeńko urodowe, które jakoby powstrzymuje powstawanie zmarszczek i ma właściwości odmładzające.

Tak naprawdę kosmetyki anti-aging to sprytne posunięcie marketingowe, wymyślone przez producentów kosmetyków, którzy doskonale wiedzą o tym, że żadna kobieta nie chce się starzeć i chce na zawsze zachować młody wygląd. Produkują jakoby cudowne serum, które usuwa zmarszczki, przebarwienia, poprawia jędrność skóry. Kobiety także powinny pamiętać o tym, że nie ma żadnej różnicy pomiędzy zwykłym kremem do twarzy a kremem pod oczy. To jeden i ten sam krem, tylko drugi jest z reguły o wiele droższy.

3. Za pomocą kremu można się pozbyć skórki pomarańczowej.

nogi

Jeśliby to było prawdą, to zdjęcia znanych modelek i aktorek nie trzeba byłoby obrabiać w Photoshop. Dziś nie ma żadnych badań laboratoryjnych, które by potwierdzały, że któryś z kremów ma działanie antycellulitowe. Dieta i sport mogą wpłynąć na prawidłowe rozmieszczenie komórek tłuszczowych w tkance podskórnej i nieco wygładzić skórę. Jednak żaden kosmetyk nie pomoże pozbyć się tego problemu albo zapobiec jego pojawieniu się.

4. Opalenizna jest zdrowa.

opalanie

Hasło, które często jest wykorzystywane w reklamach wczasów lub solariów. Niestety to kolejny mit. Przesadne eksponowanie ciała na słońce nie może być zdrowe, a co więcej może być przyczyną rozwoju nowotworów skóry. Naukowcy cały czas naświetlają ten problem w mediach, ale niektóre kobiety, wielkie fanki Coco Chanel, nie zważając na to, narażają się na niebezpieczeństwo dla wątpliwych kanonów piękna.

5. Kosmetyki ekologiczne są zdrowsze od zwyczajnych.

maski

Etykieta z napisem "Produkt ekologiczny" to zwykły napis, jak każdy inny, który ni do czego nie zobowiązuje producenta. Jeśli kosmetyk zawiera składniki naturalne, to wcale nie oznacza, że jest efektywniejszy od zwykłych kosmetyków bez napisu "eko".

Owszem, naturalne kosmetyki nie zawierają chemicznie syntezowanych składników, ale to wcale nie oznacza, że mają cudowne działanie i właściwości.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty