5 młodzieżowych filmów o Kopciuszku

Kopciuszek doczekał się mnóstwa adaptacji filmowych i każda z nich stawała się prawdziwym sukcesem finansowym. Mnóstwo różnych wytwórni filmowych nakręciło filmy o Kopciuszku, spodziewając się, że to właśnie ich dzieło zapisze się na kartach historii kina.

1. A Cinderella Story: If the Shoe Fits, 2016 rok.

A Cinderella Story

Film wyprodukowany przez wytwórnię Disney. Główna bohaterka, która się nazywa Tessa, uwielbia śpiewać i tańczyć. Pewnego dnia wraz ze swoimi siostrami Atheną i Olympią przyjeżdża do Royal Lagoons Resort. Tessa wspiera na duchu swoje siostry, które biorą udział w castingu do show. Dziewczyna postanawia również wziąć udział w show, więc za pomocą swojej przyjaciółki Georgii z brunetki zmienia się w blondynkę Bellę, by jej siostry jej nie poznały.

2. Kopciuszek: Roztańczona historia, 2008 rok.

Kopciuszek

Mary Santiago, w którą wcieliła się Selena Gomez, marzy o tym, by zostać tancerką. Dziewczyna cały wolny czas poświęca tańcu, ale niestety tego czasu nie ma zbyt dużo, gdyż po śmierci matki jej ojciec ożenił się z kobietą, która miała dwie córki – Bree i Britt, więc w rodzinie pełniła rolę kopciuszka, sprzątała i wykonywała ich rozkazy. Film zaczyna się, gdy w szkole pojawia się sławny chłopak, Joey Parker, który organizuje bal w szkole. Na balu Mary tańczy z nieznajomym, którym jest Joey. Dziewczyna ma na sobie maskę, więc chłopak nie wie, z kim tańczył. Teraz będzie szukać swojej ukochanej.

3. Cinderella: The Enchanted Beginning, 2018 rok.

Cinderella

Cinderella jest sierotą. Po śmierci ojca dziewczyna mieszka ze swoją macochą i jej córkami, które zmuszają Cinderellę do ciężkiej pracy. Tymczasem macocha przygotowuje bal charytatywny, na którym ma się pojawić chłopak z bardzo bogatej rodziny – Adam. Cinderella również chce pójść na bal, macocha się zgadza, ale pod jednym warunkiem: dziewczyna może kupić sobie suknię, ale tylko po tym, jak wykona wszystkie zadania macochy. Cinderella uporała się ze wszystkimi zadaniami, więc wyruszyła na bal, na którym tańczy z Adamem, który niestety nie widzi jej twarzy. Dziewczyna w nim się zakochuje, ale doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jej siostry przyrodnie nie dopuszczą tego, by oni byli razem.

4. Kopciuszek w świecie mody, 2014 rok.

Kopciuszek w świecie mody

Kate marzy o tym, by zostać projektantką. Nie może jednak znaleźć pracy, bo jest córką znanego projektanta mody. W takiej sytuacji dziewczyna zgadza się podjąć pracę w filmie ojca, ale zostaje zdyskredytowana przez dwulicową macochę i przyrodnie siostry, więc zostaje zwolniona. Kate przebiera się za faceta, zatrudnia się w firmie ojca i robi wszystko, by ocalić firmę ojca i zdemaskować macochę.

5. Kopciuszek, 2015 rok.

Kopciuszek 2

W filmie poznajemy historię Elli, której życie diametralnie zmienia się po niespodziewanej śmierci matki. Ojciec żeni się po raz drugi. Wystawiona na łaskę i niełaskę bezwzględnej macochy i jej dwóch córek, dziewczyna staje się służącą, złośliwie nazywaną Kopciuszkiem. Pewnego dnia Elli spotyka w lesie księcia, który w niej się zakochuje. Niebawem ma się odbyć bal, na którym Kopciuszek, dzięki swojej chrzestnej Dobrej Wróżce, zrobi prawdziwą furorę. Bal i chrzestna na zawsze odmienią życie dziewczyny.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty