5 najbardziej niebezpiecznych diet odchudzających

W walce o piękną i smukłą sylwetkę często zapominamy o swoim zdrowiu. Stosujemy drakońskie diety, które niekorzystniej wpływają na nasz stan zdrowia, powodując różne choroby.

Zdrowe odżywianie i sport są gwarancją smukłego ciała i wyśmienitego zdrowia. Zmniejszenie ilości spożywanych kalorii i zwiększenie ilości ćwiczeń pomogą pozbyć się zbędnej wagi bez ryzyka dla zdrowia.

1. Dieta tabletkowa

dieta

Chociaż państwo stara się kontrolować rynek farmaceutyczny, ale i tak od czasu do czasu pojawiają się na nim różne tabletki na odchudzanie. Kobiety chętnie po nie sięgają, gdyż promowane są jako bezpieczne i efektywne. A któż nie chce szybko i bez wysiłku schudnąć? Owszem, tabletki na odchudzanie pomagają pozbyć się zbędnej wagi, ale jednocześnie sieją nieodwracalne spustoszenia w organizmie, gdyż zawierają substancje psychotropowe, które mają działanie podobne do narkotyków. Tego typu tabletki uzależniają, więc kobiety sięgają po nie znowu i znowu, a one uszkadzają wątrobę, mózg i żołądek. Tabletki na odchudzanie niszczą nie tylko zdrowie, lecz także naszą osobowość.

2. Dieta hormonalna

hormony

Każdy z nas doskonale wie, że hormony pełnią ważną rolę w organizmie, między innymi wpływają na wagę, przyśpieszając metabolizm i proces spalania tkanki tłuszczowej. Jednak stosowanie hormonów w diecie odchudzającej to raczej nie najlepszy pomysł. Zaburzenia hormonalne, spowodowane błędami, popełnianymi przez kobiety w czasie przyjmowania hormonów, mogą być przyczyną różnych groźnych chorób i powikłań. Na dodatek zaburzenia hormonalne to najczęstsza przyczyna nadwagi i otyłości hormonalnej, walka z którymi często jest bardzo trudna.

3. Dieta płynna

koktajle

Dieta płynna polega na przyjmowaniu wyłącznie posiłków w formie upłynnionej w ciągu 30 dni. Kiedy zaczynamy spożywać wyłącznie płynne pokarmy, w organizmie po pewnym czasie zaczynają zanikać funkcje trawienne, więc istnieje duże prawdopodobieństwo rozwoju różnych chorób i zaburzeń układu pokarmowego. Dieta to ogromny stres dla organizmu, w którym wyzwalają się reakcje, które zwiększają podatność na tycie.

4. Dieta białkowa

diety

Organizm ludzki do normalnego funkcjonowania potrzebuje białka, który jest podstawowym budulcem kości, zębów i mięśni. Pamiętać jednak warto o zbilansowanej diecie, która zawiera nie tylko białko, lecz także węglowodany i tłuszczy. Duże ilości białka w diecie negatywnej wpływają na pracę nerek, powodując kamicę nerkową i wiele innych groźnych chorób. Mają także negatywny wpływ na kondycję włosów, skóry i paznokci. Spożywanie zbyt dużej ilości białka może prowadzić do tycia.

5. Dieta czekoladowa

kawa

Każda z nas na pewno pomyśli, że taka dieta to sama przyjemność, gdyż polega na codziennym spożywaniu czekolady i kawy. Po zjedzeniu słodyczy dochodzi do gwałtownego wzrostu stężenia glukozy we krwi, na dodatek dieta czekoladowa niekorzystnie wpływa na żołądek, powodując nudności, zgagę, niestrawność, co może nasilać objawy chorób przewlekłych, zwiększać ryzyko rozwoju różnych groźnych chorób, takich jak zaburzenia miesiączkowania czy spadek libido.

Dieta powinna być dopasowana do potrzeb twojego organizmu. Tak ważne zadanie, jak rozpisanie diety, najlepiej powierzyć dietetykowi, gdyż nierozsądne postępowanie i niewłaściwy dobór diety może mieć katastrofalne następstwa.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty