5 najbardziej niezwykłych ogrodów zoologicznych na świecie

Odwiedzanie zoo daje nam wspaniałą możliwość podziwiać całą majestatycznością świata zwierzęcego, jego wielostronność i unikalność. Człowiek jest najbardziej zdumiewającą istotą świata żywego, który potrafi nie tylko zachować, ale również zwiększyć bogactwa naturalne.

W niniejszym zestawieniu najbardziej niezwykłe i najpiękniejsze ogrody zoologiczne na świecie, które koniecznie musi odwiedzić każdy miłośnik zwierząt.

1. Berlińskie Zoo

Berlińskie Zoo

Berliński ogród zoologiczny to jeden z największych ogrodów zoologicznych na świecie. Posiada też największą liczbę gatunków zwierząt na świecie. Obecnie w pomieszczeniach na 35 hektarach berlińskiego zoo znajduje się blisko 17000 zwierząt z 1500 różnych gatunków. Berliński ogród zoologiczny dodatkowo prowadzi działalność naukową, która opiera się przede wszystkim na hodowli gatunków najbardziej zagrożonych.

W Berlińskim Zoo kładzie się szczególny nacisk na stworzenie zwierzętom odpowiednich warunków jak najbardziej zbliżonych do naturalnych. Na terenie Berlin Zoo znajduje się akwarium, w którym można natrafić na unikalne i zadziwiające okazy. Został w nim także odtworzony fragment rafy koralowej.

2. Toronto Zoo

Toronto Zoo

Ogród zoologiczny w Toronto to jeden z największych ogrodów zoologicznych w Kanadzie i jeden z trzech największych ogrodów zoologicznych na świecie. Obecnie w pomieszczeniach na około 300 hektarach zoo znajduje się blisko 5000 zwierząt, ryb, płazów. Wybiegi zwierząt i zbiorniki są wyjątkowo duże i ukształtowane w sposób możliwie najbardziej zbliżony do naturalnego. Wszystkie zbiorniki i wybiegi wypełniają bogactwa świata podwodnego i zwierzęcego, przygotuj się więc na fascynujące widoki od samego początku zwiedzania.

3. Singapore Zoological Gardens, Singapur

Singapore Zoological Gardens

Prawdziwy las tropikalny, w którym zwierzęta nie są trzymane w klatkach i mają duże, odpowiadające ich naturalnemu środowisku, wybiegi. Dzielą ich od zwiedzających fosy, szklane przegródki i płoty. Podczas zwiedzania ogrodu zoologicznego możesz poznać mieszkańców zoo, którzy poruszają się po całym terenie bez ograniczeń. Oprócz tradycyjnego zwiedzania singapurskie zoo oferuje także śniadanie z orangutanem, znajdującym się na wyciągnięcie ręki lub spanie ze zwierzętami.

4. Biblijne Zoo w Jerozolimie

Biblijne Zoo w Jerozolimie

Jerozolimski biblijny ogród zoologiczny założył prof. Aaron Szułow, zoolog Uniwersytetu Hebrajskiego. Profesor chciał, aby ogród zoologiczny posiadał wszystkie zwierzęta, ptaki, węże i ryby, o których jest mowa w Starym Testamencie. Niektórzy mieszkańcy jerozolimskiego ogrodu zoologicznego byli sprowadzeni z obcych krajów, ponieważ w kraju biblijnym doszczętnie wyginęli. Biblijne Zoo zajmuje zaledwie 25 hektarów, dlatego z łatwością zwiedzisz go pieszo, a dla osób niepełnosprawnych i dzieci zoo oferuje kolejkę, którą można się przejechać po terenie niemalże całego zoo.

5. Narodowy ogród zoologiczny Republiki Południowej Afryki, Pretoria

Pretoria

Jeden z najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych ogrodów zoologicznych na świecie. Ogród zoologiczny usytuowany w Pretorii. Zajmuje około 85 hektarów. Żyją tu zwierzęta egzotyczne, setki gatunków ryb, ptaków i motyli. Zwiedzający mogą pomagać pracownikom w codziennych zadaniach, takich jak szczotkowanie czy karmienie zwierząt. Można również zwiedzić muzeum gadów i akwarium. Akwarium w Pretorii jest jednym z najbardziej różnorodnych biologicznie miejsc wśród akwariów świata.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty