5 najpiękniejszych pól tarasowych na świecie

W niektórych krajach do uprawy roślin używa się poziomych pól w formie schodkowo ułożonych stopni na stokach górskich, z których rozciągają się niesamowite widoki.

Pola tarasowe tworzone na stokach górskich w celu zwiększenia powierzchni uprawnych i utrzymania wody na polu.

1. Tarasy ryżowe w Sa Pa, Wietnam

vietnam

Pola tarasowe, na których uprawia się ryż, są charakterystycznym elementem krajobrazu Wietnamu. Miejscowość Sa Pa słynie z fantastycznych tarasów ryżowych. Mieszkańcy górskiego miasteczka aktywnie uprawiają ryż na stokach górskich, które się rozciągają różnokolorowym dywanem aż do samych szczytów górskich. Tarasy ryżowe zmieniają swoją barwę w zależności od pory roku. W kwietniu i maju zaskakują niesamowitymi odcieniami, kiedy się wysiewa nasiona ryżu, a później ryż wzrasta. Chociaż jesienią, kiedy przychodzi czas zbiorów, tarasy ryżowe wyglądają tak samo zjawiskowo, jak i wiosną.

2. Winnice w dolinie rzeki Douro, Portugalia

portugalia

Jeśli się wybierasz do Portugalii, to koniecznie musisz zwiedzić malowniczą dolinę rzeki Douro, która znajduje się w odległości około 100 km od Porto. Jest jedną z największych atrakcji turystycznych Portugalii i perełką winogrodnictwa. Winnice w Douro wpisane są na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, gdyż liczą sobie już ponad 2000 lat. Aby mieć możliwość podziwiać wszystkie uroku doliny, najlepiej wybrać się w przejażdżkę na łódce.

3. Tarasy ryżowe w Longji, Chiny

chiny

Chińska wieś Longji każdego roku przyciąga tłumy turystów, którzy przyjeżdżają tu, by podziwiać fantastyczne tarasy ryżowe, malownicze krajobrazy i dziewiczą przyrodę. Tarasy ryżowe liczą sobie około 700 lat. Stworzone zostały przez mieszkańców Yao i Zhuang do uprawiania ryżu. Tarasy podobne są do schodkowo ułożonych stopni, które prowadzą na szczyt górski. Są nadzwyczaj piękne, zwłaszcza wczesnym porankiem, kiedy są otoczone mgłą. Tarasy ryżowe w Longji są idealnym miejscem zarówno dla malarzy, jak i miłośników przyrody.

4. Tarasy ryżowe na Bali, Indie

indonezia

Nieduża wieś Tegallalang na Bali słynie z niesamowitych tarasów ryżowych, które każdego roku przyciągają tłumy turystów. Są znakiem rozpoznawczym tego regionu. Zielone tarasy ryżowe zachwycają swoim pięknem i unikalnością. Stworzone są w celu zwiększenia powierzchni uprawnych i utrzymania wody na polu.

5. Tarasy ryżowe Honghe (Chiny)

hunhe-hani

Tarasy ryżowe Honghe stworzono ponad 1300 lat temu. Są niezbitym dowodem na to, że chińscy rolnicy są mądrymi gospodarzami. Znajdują się w Junnan – górska prowincja w południowo-zachodniej części Chin, zamieszkała przez naród Hani. Tarasy ryżowe, otoczone lasami, rzeką oraz malowniczą wsią u ich podnóży to prawdziwy raj dla miłośników unikalnej przyrody i fantastycznych krajobrazów.

Ludzie podziwiają piękno przyrody, jednak czasami wiejskie krajobrazy, stworzone po to, by uprawiać na nich rośliny, potrzebne do przetrwania, stały się doskonałym uzupełnieniem dzieł, stworzonych przez naturę.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty