5 największych mitów na temat ciąży

Dla większości z nas ciąża jest czymś tajemniczym i nieznanym. Właśnie dlatego istnieje wiele mitów na temat ciąży. Niektóre z nich krążą wśród przyszłych mam już od czasów naszych babć, ale nadal w nie wierzą.

Dziś obalamy najpopularniejsze mity na temat ciąży.

Mit Nr 1: żadnego seksu podczas ciąży.

ciąża

Istnieje przekonanie, że seks podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Czasami nawet lekarze zalecają zrezygnować z uprawiania seksu, ale to tylko wtedy, kiedy istnieje ryzyko poronienia, kobieta znajduje się w grupie ryzyka lub ma problemy ze zdrowiem. Połóg jest okresem w życiu młodej mamy, kiedy organizm wraca do stanu sprzed ciąży, regeneruje się po porodzie, więc przez dwa miesiące nie można uprawiać seksu.

Trudno sobie wyobrazić sytuację, gdy młode małżeństwo nie uprawia seksu przez 11 miesięcy. Chyba żadne z nich nie przetrwałoby takiej próby. Twierdzenie, że wszystkie kobiety bez wyjątku nie powinny uprawiać seksu podczas ciąży, jest całkowitą bzdurą, więc możesz śmiało kochać się ze swoim ukochanym mężem, będąc w ciąży.

Mit Nr 2: witaminy jako remedium na zdrowie.

dieta

Mit, który z łatwością można obalić. Trudno uwierzyć w to, że jedna kapsułka może zawierać 10 różnych witamin i minerałów, łatwo przyswajalnych przez organizm. Ostatnio naukowcy udowodnili, że multiwitaminy nie mają żadnego działania prozdrowotnego. Natomiast potwierdzono korzyści zdrowotne, płynące z zażywania mono witamin. Zanim jednak zdecydujesz się na branie jakichkolwiek suplementów, musisz się skonsultować ze swoim lekarzem, który zleci wykonanie odpowiednich badań, które wykażą, jakich witamin brakuje twojemu organizmowi.

Mit Nr 3: pierwsze dziecko należy urodzić przed trzydziestką.

brzuch

Niby prawda, ale nie do końca. Wiek rozrodczy kobiety zależy od liczby komórek jajowych. Każda kobieta rodzi się z określoną rezerwą jajnikową. Liczba komórek jajowych z wiekiem naturalnie się obniża i zmniejsza tym samym szansę na posiadanie potomstwa. Zmniejszenie rezerwy jajnikowej rozpoczyna się ok. 30 roku życia kobiety.

Szacuje się, że największa płodność płci pięknej występuje między 18 a 25 rokiem życia. Jednak w tym miejscu warto również wspomnieć o tym, że w ciągu ostatnich 50 lat poziom życia znacząco się poprawił, średnia długość życia wzrosła, więc granica wieku, w której następuje spadek płodności współczesnej kobiety, jest wyższy. Czasami można zobaczyć na ulicy mamusię, która ma 45 lat. Oczywiście najlepiej urodzić pierwsze dziecko przed trzydziestką, ale w tej sytuacji należy przede wszystkim uwzględniać indywidualne cechy organizmu.

Mit Nr 4: podczas ciąży nie wolno farbować włosów i paznokci.

manicure

Jeśli chodzi o lakiery, to owszem kobieta w ciąży może mieć mdłości od zapachu lakieru, który w żaden sposób nie szkodzi nienarodzonemu dziecku. Jeśli jesteś zdecydowana na koloryzację, to możesz wybrać farbę bez amoniaku. To bezpieczne preparaty do farbowania włosów, które dostępne są we wszystkich drogeriach i nie stanowią żadnego zagrożenia dla ciebie i dziecka.

Mit Nr 5: nagłe rzucanie palenia jest groźne dla matki i płodu

palenie

Każda paląca mama powinna wiedzieć, jak mocno nikotyna szkodzi jej przyszłemu dziecku, wtedy nie będzie miała żadnych trudności z rzuceniem palenia. Są lekarze, którzy przekonują, że nagłe rzucenie palenia w ciąży wiąże się z dużym stresem, który negatywnie może odbić się na rozwoju dziecka. Bez wątpienia, stres w ciąży jest niebezpieczny. Ale jeszcze bardziej niebezpieczna jest nikotyna, więc lekarze na całym świecie przekonują przyszłe matki, że palenie w ciąży jest bardzo szkodliwe.

W niniejszym artykule udało nam się obalić 5 popularnych mitów na temat ciąży, dzięki czemu teraz każda ciężarna kobieta może spokojnie skupić się na tym, co najważniejsze i nie zaprzątać sobie głowy różnymi głupstwami.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty