5 największych wrogów skóry

Wszystkie kobiety marzą o skórze pełnej blasku. Oczywiście, w większości przypadków stan naszej skóry zależy od pielęgnacji, ale istnieje jeszcze kilka czynników, które istotnie wpływają na jej wygląd.

Nawet jeśli codzienne dbasz o odpowiednią pielęgnację swojej skóry, czasami na twarzy pojawiają się krosty, wypryski oraz zaczerwienienia. W niniejszym artykule słów kilka o największych wrogach naszej skóry.

1. Brud

trądzik

Brud, niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, w dużym mieście, czy na wsi, jest największym wrogiem skóry. Ozon, smog, papierosy, promienie UV szkodzą nie tylko naszemu zdrowiu, ale także naszej skórze. Zanieczyszczone powietrze przyspiesza proces starzenia się skóry, osłabia jej naturalną barierę ochronną, co powoduje zmatowienie skóry, wczesne pojawienie się zmarszczek, nadmierną produkcję sebum. Właśnie dlatego należy zadbać o odpowiednie oczyszczanie skóry każdego wieczora przed snem.

2. Cukier

cukier

Każdy z nas doskonale wie, że duże ilości cukru są niezdrowe. Wiedziałaś, że większość produktów, które kupujemy w sklepach, zawierają ukryty cukier? Jesteśmy tym, co jemy. Nasza skóra odzwierciedla przede wszystkim to, co jemy. Duże ilości cukru przyczyniają się do tego, że skóra robi się zwiotczała, traci ładny kolor, elastyczność i jędrność. Narażasz ją na podkrążone oczy, krosty i utratę blasku. Oczywiście nie możesz całkowicie wyeliminować ze swojej diety węglowodany. Warto postawić na dobrej jakości produkty spożywcze i zacząć czytać ich składy na etykietach.

3. Poszewka na poduszkę

sen

Podczas nocnego odpoczynku skóra oczyszcza się też z toksyn i się regeneruje, więc na naszej poszewce znajduje się starty naskórek i bakterie skórne. Nie zobaczysz je gołym okiem, ale na pewno tam są. Właśnie dlatego musisz regularnie wymieniać poszewkę, aby nie stała się prawdziwym siedliskiem bakterii, które mogą powodować wypryski, zaczerwienienia, zmiany trądzikowe. Musisz wymieniać poszewkę na poduszkę przynajmniej raz w tygodniu. Na przykład, rób to w niedzielę.

4. Klawiatura

klawiatura

Jak często czyścić klawiaturę? A ile razy nieświadomie dotykasz swojej twarzy rękami? Klawiatura jest prawdziwym siedliskiem bakterii, które powodują pojawienie się wyprysków, krost, zaczerwienień. Aby tego uniknąć, musisz przynajmniej raz w tygodniu oczyszczać swoją klawiaturę i unikać jedzenia posiłków przed komputerem. I oczywiście musisz pamiętać o regularnym myciu rąk.

5. Niebieskie światło

noc

Niebieskie światło ekranu emitowane przez ekrany komputerów, smartfonów i telewizorów szkodzi naszej cerze. HEV przyspiesza starzenie się skóry, powoduje pojawienie się przebarwień i zmarszczek na skórze. Zjawisko niebieskiego światła jest na tyle nowe, że większość firm kosmetycznych dopiero pracuje nad skutecznymi formułami, które będą z nim walczyć. Niektóre polskie marki kosmetyczne wprowadziły do swojej oferty kremy przeciwko negatywnemu oddziaływaniu niebieskiego światła.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty