5 najzdrowszych zup

Dziś trudno wyobrazić sobie dobry obiad bez zupy. Są tacy, którzy twierdzą, że niemożliwie się najeść, jeśli na stole nie ma zupy. Niektórzy naukowcy jednak wątpią w to, że pierwsze dania mogą korzystnie wpływać na zdrowie.

Przekonują, że wszystkie składniki w zupie tracą swoje właściwości odżywcze pod wpływem wysokich temperatur. Jednak zupa oprócz przeciwników, ma szeroką rzeszę zwolenników, którzy przekonują, że zupy są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, szczególnie kiedy stosuje się różne diety czy jest się wegetarianinem.

W niniejszym zestawieniu najpopularniejsze zupy i ich wpływ na nasze zdrowie. Istnieje wiele różnych przepisów na pierwsze dania, pamiętać jednak warto o tym, że jeśli chodzi o zdrowe odżywianie, to musisz zapomnieć o gotowych zupach błyskawicznych w proszku, które należy zalać wrzątkiem i gotowe. Zdrowe są wyłącznie zupy domowe.

1. Zupa cebulowa.

cebulowy

Cebula, która jest głównym składnikiem potrawy, jest bogatym źródłem różnych cennych substancji, które korzystnie wpływają na zdrowie. Zupa cebulowa pomaga obniżyć gorączkę i złagodzić objawy przeziębienia. Wzmacnia odporność i ma działanie przeciwwirusowe.

Zupa cebulowa zawiera witaminę, A, B, E, C oraz żelazo. Jeśli cierpisz z powodu niedoboru tych substancji, to koniecznie musisz włączyć zupę cebulową do swojej diety.

2. Zupa grzybowa.

grzybowy

Zupa grzybowa może się pochwalić niesamowitym smakiem i zapachem. Jest idealną potrawą dla wegetarianina. Naukowcy przekonują, że to właśnie grzyby zawierają unikalne węglowodany, które są wolno przyswajalne, więc sycą na długo.

Zupa grzybowa może być spożywana przez osoby, które stosują dietę odchudzającą. Zupa jest niskokaloryczna, więc może być spożywania w dużych ilościach, bez ryzyka przytycia.

3. Rosół.

kurczak

Rosół to bogate źródło cennych substancji i niesamowity smak. Pomaga złagodzić objawy przeziębienia i grypy, objawy chorób układu pokarmowego oraz wspomaga odchudzanie, dostarczając organizmowi niezbędnych witamin i mikroelementów.

4. Zupy warzywne.

piuree

Zupa warzywna to idealna potrawa dla wegetarianów i tych, którzy się odchudzają. Jest źródłem energii oraz zdrowia. Jeśli cierpisz z powodu niedoboru jakichś substancji, to musisz koniecznie włączyć zupę warzywną do swojej diety. Nie ma żadnych przeciwwskazań do ich spożywania, na dodatek doskonale się łączą z różnymi przyprawami i daniami drugimi.

5. Zupy krem.

warzywny

Zupy krem są lekko strawne i sycą na długo. Jeśli cierpisz z powodu choroby układu pokarmowego, musisz koniecznie włączyć tego typu zupy do swojej diety. Jeśli chcesz oczyścić organizm po długich świętach, to również warto postawić na zupy krem. Pamiętaj jednak o tym, że chodzi wyłącznie o zupy domowe, a nie gotowe zupy sklepowe.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty