5 niebezpiecznych zabiegów kosmetycznych

Kobiety dużo czasu poświęcają swojemu wyglądowi zewnętrznemu, dążąc do ideału, który same sobie wymyśliły. I oczywiście nie ma w tym nic złego. Jednak są dziewczyny, które dla urody gotowe są dosłownie na wszystko. Nie chcemy czekać, zanim zadziałają zdrowe, naturalne maseczki i kremy. Dążymy do natychmiastowych efektów, poddając się różnym zabiegom urodowym.

Mało, kto z nas wie, że zabiegi kosmetyczne mają też swoją ciemną stronę, o której raczej się nie mówi. W niniejszym artykule kilka dowodów na to, że zabiegi kosmetyczne mogą być niebezpieczne.

1. Laserowy lifting

laser

Zacznijmy od jak by się wydawało na pierwszy rzut oka całkiem bezpiecznego zabiegu, jakim jest lifting twarzy. W procesie starzenia dochodzi do utraty jędrności skóry. W efekcie skóra staje się cienka, wiotka, pojawiają się zmarszczki. Kobiety, które panicznie się boją zmarszczek, lecą do kliniki, by szybko i skutecznie pozbyć się pierwszych oznak starzenia, w której to proponują im poddać się zbiegowi, jakim jest lifting twarzy.

Zabieg, wbrew przekonaniom lekarzy, jest bardzo bolesny, a efekt nie jest aż taki oszałamiający, jak się mówi. Da się go zauważyć dopiero po dokładnym przyjrzeniu się w lustrze. Natomiast otaczający na pewno nie zauważą jakichś rewelacyjnych zmian.

2. Zabieg odmładzający z użyciem komórek macierzystych

sztryka

Zabieg, którego efekt trudno jest przewidzieć, dlatego radzimy się mocno zastanowić, zanim się zdecydujesz na coś takiego. Efekt zależy od budowy skóry i organizmu w całości pacjenta. To oznacza, że na początku nie da się przewidzieć, ile tak naprawdę będzie potrzebnych tych komórek macierzystych, więc zabieg zazwyczaj jest bardzo drogi. Na dodatek efekt może być wręcz przeciwny. Czasami skóra rzeczywiście się odmładza się i poprawia się jej wygląd. Jednak, czy warto ryzykować, nie mając 100% pewności, że wszystko się uda?

3. Liposukcja laserowa

lipo

Stosunkowo nowy zabieg, który cieszy się niebywałą popularnością nie tylko wśród kobiet. Jak przekonują lekarze, to najszybszy sposób na pozbycie się niepożądanego tłuszczu z wybranej części ciała. Czyli problem 50% populacji Ziemi może być rozwiązany szybko i praktycznie bezboleśnie. Jest to rzeczywiście innowacyjna metoda, która jednak jest dość niebezpieczna. Chodzi przede wszystkim o blizny, oparzenia, ból. Nikt nie uprzedza pacjenta o tego typu skutkach ubocznych. Czy warto więc ryzykować własnym zdrowiem?

4. Wampirzy lifting (mezoterapia osoczem bogatopłytkowym)

plazmolifting

W przeciwieństwie do liftingu laserowego, efekt po takim zabiegu rzeczywiście jest widoczny. Lekarz pobiera niewielką ilość krwi pacjenta do specjalnych próbówek, które następnie poddaje się wirowaniu, podczas którego dochodzi do oddzielenia osocza, które lekarz pobiera do strzykawki i dodaje do niego specjalne substancje. Po delikatnym wymieszaniu przygotowany roztwór jest wstrzykiwany w skórę pacjenta. Zabieg, dzięki znieczuleniu, nie jest zbyt bolesny, ale efekt nie jest zbyt trwały, więc po jakimś czasie musisz powtórzyć ten dość drogi zabieg.

5. Modelowanie i powiększenie ust

filler

Dziś coraz więcej kobiet chce mieć wyraźne rysy twarzy, bez konieczności robienia makijażu. Właśnie dlatego często poddają się różnego rodzaju zabiegom modelowania za pomocą wypełniaczy. Najczęściej stosuje się je celem wypełnienia bruzd nosowo-wargowych, bruzd między brwiami, bruzd przy kącikach ust i zmarszczek wokół ust oraz celem modelowania lub powiększania ust. Na skutek intensywnej produkcji kolagenu nie da się prawidłowo określić dawki, więc usta po zabiegu często są bardzo opuchnięte, co wygląda niezbyt estetycznie. Na dodatek wypełniacze mogą uczulać.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty