5 niezaprzeczalnych zalet slow food

Żyjemy w szybkim tempie: biegniemy do pracy, z pracy do domu, robimy wiele rzeczy w pośpiechu i często nie mamy czasu na to, by usiąść i spokojne zjeść.

Współczesna kobieta nie ma czasu na nic. Nie poświęca uwagi swoim bliskim, nie ma czasu na uprawianie sportu i zdrowe odżywianie.

Żyjąc w szybkim tempie, narażamy się na stres, przewlekłe zmęczenie, brak snu i oczywiście nadwagę, która jest skutkiem śmieciowego jedzenia w pośpiechu i biegu. Jeśli chcesz przywrócić sobie smukłą sylwetkę i nieco zwolnić tempo życia, musisz zmienić swoją relację z jedzeniem.

Czym jest slow food?

Słyszałeś kiedyś o ruchu społecznym slow food? Slow Food to ruch społeczny rodem z Włoch, który był swoistym bojkotem nowo otwartej restauracji McDonald’s, serwującej dania typu fast food. Slow food polega na celebrowaniu smaku potraw i nieśpiesznym delektowaniu się nim. Podczas posiłku należy się delektować smakiem i zapachem potraw, odgryzać małe kęsy, które należy dokładnie przeżuć przed połknięciem. Slow food to gwarancja zdrowia i smukłej sylwetki, gdyż pozwala zmniejszyć ilość zjedzonych kalorii i pokarmów, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko zapadnięcia na groźne choroby, takie jak otyłość, nadwaga i cukrzyca.

W niniejszym zestawieniu 5 niezaprzeczalnych zalet slow food.

1. Kontrola wagi.

waga

Jak wiadomo, jedną z głównych przyczyn nadwagi i otyłości jest przejadanie się, czyli dostarczanie organizmowi zbyt dużo kalorii. Nadmiar kalorii w diecie prowadzi do ich zmagazynowania w postaci trójglicerydów w tkance tłuszczowej. Jedzenie przekąsek w biegu jest przyczyną dostarczania organizmowi o 25% więcej kalorii, niż wynosi dziennie zapotrzebowanie. Dzięki slow food już w trakcie spożywania posiłku organizm zaczyna spalać kalorie, zmniejszając tym samym ilość spożytego jedzenia.

2. Celebrowanie smaku potraw i nieśpieszne delektowanie się nim.

dieta

Żyjąc w szybkim tempie, często zapominamy, że jedzenie służy nie tylko do zaspokojenia biologicznych potrzeb organizmu, lecz także do delektowania się nim. Nawet najbardziej wyrafinowane danie zjedzone w biegu i pośpiechu, będzie smakowało tak samo, jak jedzenie z baru szybkiej obsługi, gdyż czasami nawet nie zwracamy uwagi na to, jak wygląda nasz posiłek, a co już mówić o smaku czy aromacie. Delektuj się każdym kęsem i zapachem potraw!

3. Wspomaganie układu pokarmowego.

diety

Nie od dziś wiadomo, że powolne żucie pokarmu poprawia trawienie, wspomaga pracę jelit, poprawia przyswajanie pokarmów.

4. Rezygnacja z niezdrowych produktów.

jedzenie

Kiedy zaczniesz jeść dania bez pośpiechu, to z czasem będziesz chciał nie tylko zaspokoić potrzeby biologiczne, lecz także nauczysz się delektować ich smakiem i zapachem, poszerzając horyzonty swojej wiedzy gastronomicznej. Wybierz się z przyjaciółmi do restauracji. Zamówcie coś niezwykłego i wyrafinowanego, by mieć możliwość poznać nowe smaki. Prawdziwy koneser jedzenia wie, że najważniejsza jest jakość, a nie ilość.

5. Sam na sam ze sobą.

czas

Każdy z nas w ciągu całego swojego życia pełni różne role: student, przełożony, rodzic, nauczyciel, uczeń. Smaczna samotna uczta koi nerwy, daje możliwość pomyśleć o czymś przyjemnym, zastanowić się nad sensem życia.

Włosi to prawdziwi koneserzy jedzenia i smakoszy. Idź za ich przykładem i przekonaj się, że slow food to cała filozofia, która zmieni Twoje życie nie do poznania.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty